Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej priorytetem jest umożliwienie wszystkim szkołom podstawowym budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu w ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 276 000,- zł na zakup wyposażenia klas, przedmiotów i pomocy, służących rozwijaniu umiejętności podstawowych dzieci oraz młodzieży. W szczególności w zakresie zdolności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Podczas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tego wyposażenia uwzględnione zostaną treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego dla szkoły podstawowej.