czwartek, wrzesień 19, 2019

Terminarz konkursów

organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz

Regulaminy ogólny i szczegółowy znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

wtorek, wrzesień 17, 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw lub tutaj.

Informacji udzielają:

Maria Bartkowska
e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

Jolanta Mrówczyńska
e-mail: j.mrowczynska@kujawsko-pomorskie.pl

Piotr Nadolny
e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Pojawiły się 2 skrzynki na listy na papierze - miejce - przy dyżurce (główne wejście do szkoły), pierwsze piętro przy sali 13 a .

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Zasady korzystania ze skrzynki:

1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

Rekrutacja na rok szkolny 2019/20 do klas pierwszych szkoły podstawowej.

Na stronie internetowej UMT (https://www.torun.pl) zostały umieszczone informacje informacje dotyczące naboru do klas I szkół podstawowych wraz z zasadami naboru.

System elektronicznej rekrutacji do szkół  podstawowych odbywa się za pośrednictwem strony: http://torun.podstawowe.vnabor.pl

1. Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły podstawowej nr 24 przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców drogą elektroniczną od 11.02 do 8.03.2019 do godziny 15.00. Szczegóły dotyczące zasad korzystania z systemu będą przekazywane Państwu na bieżąco.
Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły nie podlegają procedurze rekrutacyjnej, natomiast wymagane jest zgłoszenie poprzez system.

W zakładce Rekrutacja udostępniony zostanie link do strony elektronicznego naboru.

2. Uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły przyjmuje się do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca.
Rekrutacja będzie przeprowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego od dnia 11.02 do 8.03.2019 do godziny 15.00.

Rekrutacja będzie przeprowadzona zgodnie z:
1. Zarządzeniem nr 16 PMT z 15.01.2019
2. Załącznikiem nr 2 do zarządzenia 16 PMT (w pliku zarządzenia nr 16)
3. Uchwałą nr 155/17 Rady Miasta Torunia

Zarządzenie nr 16 Prezydenta miasta Torunia z dnia 15.01.2019 r.
w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020

UCHWAŁA NR 551/17 RADY MIASTA TORUNIA z dnia 23 marca 2017 r.
w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, liczby punktów za te kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.