Aktualności

Szanowni Państwo trwa nabór wniosków do programów stypendialnych dla uczniów,. Informacje o kryteriach oraz wnioski znajdziecie Państwo na odpowiednich stronach (linki). Nabór wniosków dla uczniów trwa od 1 września do 30 września br. Stypendia...

Szanowni Państwo,
spotkanie rodziców przyszłych pierwszoklasistów odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godz.16.30. w dużej sali gimnastycznej.

Na spotkaniu przekażemy ważne informacje dotyczące dzieci oraz ich pobytu w naszej szkole, dlatego prosimy, aby Państwo przychodzili sami i wyjątkowo pozostawili pociechy pod opieką innych członków rodziny. Spotkanie dla dzieci i wychowawców jest przewidziane pod koniec wakacji.
Zapraszamy! 

Nabór elektroniczny do klas I szkół podstawowych na rok 2023/2024

odbywa się za pośrednictwem strony


 
https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/torun/

 

Prowadzimy nabór do klasy pierwszej sportowej w dyscyplinie piłki nożnej i pływania oraz do klas ogólnokształcących, w tym trzech z innowacjami pedagogicznymi

Zarządzenie nr 19 Prezydenta Miasta Torunia z dnia 25 stycznia 2023 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024.

Kryteria rekrutacyjne do klasy I w szkole podstawowej określa uchwała nr 551/17 Rady Miasta Torunia z dnia 23 marca 2017 r. 

 

Terminy prób sportowych:

  • pływanie: 8 marca godz. 15.30-16.30 – basen
  • piłka nożna: 8 marca godz. 16.30-17.30 - mała sala gimnastyczna

Na próby sprawnościowe prosimy zaopatrzyć dziecko w strój sportowy (sekcja piłki nożnej) i kąpielówki, czepek, klapki, ręcznik, mydło (sekcja pływania). Rodzice podczas prób nie wchodzą na nieckę basenu oraz do sali gimnastycznej.

Proszę Państwa,
rodzice kandydatów do klasy sportowej są zobowiązani do dostarczenia wraz z dokumentami orzeczenia lekarskiego, wydawanego przez lekarza pierwszego kontaktu/rodzinnego na podst. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U.2021.1082 t.j. z dnia 2021.06.17) art.137. Bez tego orzeczenia dzieci nie będą mogły być dopuszczone do prób sprawności fizycznej. Orzeczenie to powinno mieć następującą treść:

Orzeczenie lekarskie
Kandydat………………………posiada stan zdrowia umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym.

W razie problemów z uzyskaniem orzeczenia, proszę powołać się na wskazaną wyżej podstawę prawną.

 

Dokumenty do pobrania:

  1. Regulamin rekrutacji do oddziałów sportowych
  2. Sprawdzian umiejętności kierunkowych do klasy pierwszej sportowej w zakresie pływania
  3. Sprawdzian umiejętności kierunkowych do klasy pierwszej sportowej w zakresie piłki nożnej

Oddział pierwszy sportowy: pływanie i piłka nożna
Klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu to klasa adresowana do najmłodszych, którzy chcieliby uzupełnić indywidualne potrzeby ruchowe, aktywnie spędzić czas z dala od komputera i telewizora, nabyć i rozwinąć sprawność fizyczną oraz umiejętności pływania, gry w piłkę nożną, a także jazdy na łyżwach. Wszystko w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych, w których plan treningowy wplatamy w plan zajęć edukacyjnych, a rodzice unikają konieczności dowożenia dzieci na treningi. Dzieci będą uczestniczyć w tygodniu w 6 godzinach szkolenia sportowego wybranej dyscypliny, dostosowanego intensywnością i charakterem zadań do ich wieku i możliwości oraz 4 godzinach ogólnorozwojowego wychowania fizycznego, w tym lekcjach na basenie i lodowisku. Program kształcenia sportowego opracowany jest przez Polski Związek Pływacki oraz Polski Związek Piłki Nożnej. W połączeniu z wysokim poziomem kształcenia ogólnego zapewnimy uczniom wszechstronny rozwój i efektywną edukację prozdrowotną, wysoką sprawność kondycyjną i koordynacyjną, rozwój cech motorycznych oraz naukę samokontroli, samooceny, planowania i organizacji czasu oraz samodzielności. Dzieci będą miały zorganizowany i wypełniony czas. Ponadto świetlica oferuje opiekę w godzinach 7:00 – 16:30, a stołówka ciepły energetyczny posiłek przygotowywany na miejscu.

Dzieciom oferujemy:

W grupie pływackiej: zajęcia na basenie i ogólnorozwojowe, w tym jazdę na łyżwach i rolkach, adaptację do środowiska wodnego i naukę pływania, dostosowany do możliwości ucznia rozwój tych umiejętności, wdrażanie edukacji prozdrowotnej i dbałość o bezpieczeństwo własne i innych, prawidłowy i harmonijny rozwój psychofizyczny i zapobieganie wadom postawy, przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej przez całe życie. Absolwent oddziału sportowego SP24 pozna i udoskonali wszystkie techniki pływackie. W ramach współpracy z klubem pływackim „Laguna 24” umożliwimy uczniom udział w zawodach, szlachetną rywalizację i oprócz pływania klasycznego, kształcenie umiejętności pływania szybkiego w płetwach. Uczniowie będą mieli możliwość uzyskania stopnia młodszego ratownika i uczestnictwa w kursie nurkowania (dla chętnych). Wśród naszych absolwentów są reprezentanci Polski, mistrzostw Europy w sztafecie, rekordzista świata w pływaniu w płetwach. Pływanie daje dorosłym nie tylko możliwość aktywności sportowej, wyczynowej, ale ciekawej pracy w policji, straży pożarnej, wojsku czy służbach ratowniczych.

W grupie piłkarskiej: zajęcia na orliku szkolnym oraz w sali gimnastycznej, które oprócz umiejętności piłkarskich pozwolą dziecku na rozwój cech motorycznych takich jak : szybkość, zwinność oraz koordynacja ruchowa. Poza zajęciami doskonalącymi elementy piłki nożnej uczeń będzie miał okazję poznać inne dyscypliny sportu: lekkoatletykę, koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę siatkową. Dzieci będą korzystać z basenu szkolnego oraz nauki jazdy na łyżwach. Dzięki współpracy z klubem KS Gwiazda Toruń uczniowie będą mieli okazję brać udział w turniejach piłkarskich oraz rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Klub pomaga nam w organizacji obozów sportowych, półkolonii piłkarskich i różnych imprez sportowych. Uczniowie klas piłkarskich osiągają bardzo dobre oceny w nauce, podnoszą systematycznie swoje umiejętności sportowe, reprezentują szkołę w zawodach, odnosząc sukcesy w wielu dyscyplinach. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany trener piłki nożnej z licencją UEFA B oraz doświadczeniem w pracy z młodymi piłkarzami, z których dwóch jest już zawodnikami klubu Arka Gdynia.

O zapisie do klas z innowacjami decyduje kolejność zgłoszeń, jednak ostateczną decyzję podejmuje Komisja Rekrutacyjna po weryfikacji wniosków.

Klasa z innowacją logiczno-informatyczną skierowana jest do dzieci ciekawych świata, które lubią łamigłówki, zabawy logiczne, robotykę, kodowanie i zabawy z wykorzystaniem komputera. W tej klasie stawiamy na rozwój myślenia logicznego i programistycznego, a także umiejętność swobodnego posługiwania się komputerem i wykorzystania go w procesie edukacji. Szczególny nacisk położymy na kształtowanie tzw. kompetencji miękkich, a więc twórcze myślenie, znajdowanie rozwiązań, a także umiejętność pracy w grupie. W czasie zajęć będziemy korzystać z programów takich, jak Scratch. Nauczymy się programować z wykorzystaniem klocków Lego , Ozobotów, a także SkriBotów. Zabawy umysłowe, umiejętność kodowania i programowania, to naszym zdaniem idealny przepis na sukces edukacyjny.

Klasa z innowacją ekologiczną adresowana jest do dzieci lubiących aktywny wypoczynek, kontakt z przyrodą i zdrowy styl życia. Uczestnicząc w wycieczkach, przeprowadzając doświadczenia i obserwacje, aktywnie działając – uczniowie wzbogacą swoją wiedzę o środowisku naturalnym, zdrowym odżywianiu, zaletach aktywności fizycznej. Przekonają się, że żyć ekologicznie, to żyć zdrowo. Rozwijać będą kreatywność i logiczne myślenie. Podejmując zaś konkretne działania np. wykorzystując surowce wtórne podczas wykonywania prac plastycznych odkryją, że działania na rzecz środowiska można łączyć z dobrą zabawą. Uczniowie będą brać udział w konkursach i akcjach na rzecz środowiska, jak również je inicjować. Będą inspirować kolegów i koleżanki z innych klas do bycia EKO. Klasa o profilu ekologicznym – to klasa z klimatem.

Klasa z innowacją plastyczną (artystyczną) jest idealna dla dzieci, które w ciekawy sposób chcą kształtować i rozwijać swoją aktywność twórczą. Poprzez zastosowanie różnorodnych metod, form i technik uczniowie poznają otaczający świat wszystkimi zmysłami, pobudzą wyobraźnię, rozwiną umiejętność artystycznego przedstawiania przedmiotów i zjawisk oraz własnych pomysłów. Nabędą umiejętność reagowania na sztukę tworzoną przez innych, oraz umiejętność podchodzenia z dystansem do własnych wytworów. Nauczą się odczuwać radość i przyjemność z tworzenia prac plastycznych, form przestrzennych, upominków, gdyż tylko szczęśliwe dziecko jest zdolne do prawidłowego rozwoju w każdym aspekcie. Uczniowie będą brać udział w konkursach plastycznych, przygotowywać dekoracje tablic w klasie i na holu, tworzyć przy muzyce, pracować na dużych płaszczyznach i w wielu ciekawych miejscach. Klasa o profilu plastycznym, to klasa z wyobraźnią.

 

Z7.jpg
Z7.jpg
61.jpeg
61.jpeg
s5.jpeg
s5.jpeg
s3.jpeg
s3.jpeg
s22.jpeg
s22.jpeg
s1.jpeg
s1.jpeg
previous arrow
next arrow

Szkoła

Gmina Miasta Toruń włączyła się w organizację 11. edycji Narodowego Dnia Sportu, który przypada na dzień 17 września 2023 roku . W tym dniu mieszkańcy Torunia będą mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnym treningu sportowym organizowanym przez 18...

Laboratoria Przyszłości

O zbliżającym się końcu roku szkolnego świadczą próby w sali gimnastycznej. W taki oto sposób nasza szkoła wykorzystuje sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości Uczniowie w asyście opiekunów...

Uczestniczymy w projektach:
szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok