Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty piątek 8.07 i poniedziałek 11.07 w godzinach 8.00-14.00

Jeśli zamiast dziecka zaświadczenie będzie odbierał:
- rodzic/opiekun prawny niezbędny będzie do okazania dowód osobisty,
- inna osoba, wówczas musi posiadać upoważnienie zawierające imię, nazwisko i numer dowodu osobistego oraz dowód osobisty do okazania.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
(J.Korczak)

Proszę Państwa,
podczas Koncertu Charytatywnego „Dzieci dzieciom” z pewnością zadbaliśmy wspólnie o to, aby świat promieniał szerokim uśmiechem.

Dzięki Państwa obecności, hojności, Waszej nieocenionej dobroci serca udało się zebrać fundusze w wysokości 3492,50 zł. To kwota, która dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej rodziny SP 24 zasili konto fundacji EMIC z przeznaczeniem na pomoc dzieciom ukraińskim. Wspólnie „mamy tę moc”! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom koncertu za zaangażowanie i za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Dyrekcja i nauczyciele

toruń.direct CENTRUM WSPARCIA BIZNESU rozpoczęło Kampanię promującą ofertę toruńskich szkół branżowych i technicznych.

Tegoroczna Kampania została oparta na koncepcie: ,, Czy wiesz, że….’’. Jej idea bazuje na krótkim przekazie, w którym zawarte są ciekawostki i informacje o ofercie edukacyjnej każdej ze szkół. Zapraszamy na stronę: http://czywieszze.org

Znajdziecie tam informacje o:

Oprócz tego zapraszamy do obejrzenia filmu

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2021
"Jesteśmy różni - jesteśmy razem".

Październik to miesiąc, w którym szczególną uwagę zwraca się na temat dysleksji. Nasza szkoła kolejny już rok włącza się w Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
Jest to doskonała okazja, aby przybliżyć pojęcie ,,dysleksji” zarówno nauczycielom, uczniom, jak i rodzicom.
Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy na ten temat i skorzystania z udostępnionych materiałów zawartych w zakładce PPP na stronie naszej szkoły.

Pamiętajmy, że:
CZYM DZIECKO ŻYJE, TEGO SIĘ NAUCZY:

• Jeśli dziecko żyje w atmosferze krytyki, uczy się potępiać.
  • Jeśli dziecko doświadcza wrogości, uczy się walczyć.
  • Jeśli dziecko musi znosić kpiny, uczy się nieśmiałości.
  • Jeśli dziecko jest zawstydzone, uczy się poczucia winy.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze tolerancji, uczy się być cierpliwym.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności.
  • Jeśli dziecko jest akceptowane i chwalone, uczy się doceniać innych.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości.
  • Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa, uczy się ufności.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie.

(Autor Nieznany, Los Angeles 1991 r.)

Olga Tymińska
Marlena Maleszewska

8 marca dzieci z oddziału zerówki wzięły udział w XIII logopedycznym konkursie międzyprzedszkolnym „Dziecięce wierszyki, łamiące języki”. Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród przedszkoli i zgłoszenia do niego kończą się w dzień rozesłania informacji. Naszym uczniom udało się poraz czwarty zaprezentować wśród innych dzieci. Maks Rześnicki i Adam Dobosz przedstawili wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję pt. „Doktor Maksiu”. Ich występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności a chłopcy pokazali prawdziwy talent aktorski.

We wtorek 6 marca było święto logopedów. Z tej okazji w naszej szkole w środę odbyło się spotkanie dzieci, rodziców i samych terapeutów. Najważniejszym punktem imprezy było rozstrzygnięcie VI już edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-logopedycznego na najpiękniejszą kartkę z kalendarza. Tegoroczny konkurs nosił hasło: „Oddychaj przeponą z przyrodą zieloną. Weź głęboki wdech, poczuj magię drzew”. Wśród nagrodzonych znalazł się również uczeń naszej szkoły: Piotrek Antczak z klasy 3a. Gratulujemy!!!