Aktualności

Uprzejmie informujemy, że Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego uruchomił nowy program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży szkolnej za osiągnięcia z roku szkolnego 2022/2023 pod nazwą „Prymus Pomorza i Kujaw Plus”. Nabór wniosków o...
Uroczystości zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej: a) godz. 8:00 klasy „8", b) godz. 9:00 klasy „1-2”, c) godz. 10:00 klasy „3”, d) godz. 11:00 klasy “4-7”.

Program miał na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania naszego kraju, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało wspomóc realizację podstawy programowej i pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne. Umożliwiło uczniom zdobycie i utrwalenie wiedzy o zabytkach, naszej tradycji, kulturze i historii. Ministerstwo dofinansowało koszty wycieczek w wysokości do 80%, resztę opłacili rodzice naszych uczniów.

Nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dwa wyjazdy: do Kórnika i Poznania (klas 1a) oraz do Gdyni i Gdańska (klasy 7b i 7e).

 

W dniach 5-6.05.2022r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę. Wycieczka w 80% była sfinansowana ze środków ministerialnych.
W dniu 5.05.2022r. dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Tajemnice instrumentów muzycznych”, która odbyła się w Muzeum Instrumentów Muzycznych- oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu. Na przykładzie zaprezentowanych na żywo instrumentów, młodzi uczestnicy zajęć poznali tajemnice, jakie kryją poszczególne rodziny instrumentów muzycznych. W drugiej części zajęć nowo poznana wiedza została sprawdzona podczas przemarszu przez wybrane sale Muzeum.

W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili Palmiarnię w Poznaniu. Dzieci były zachwycone możliwością kontaktu na żywo z egzotycznymi roślinami i zwierzętami.
Interesujące opowieści przewodnika pozwoliły dzieciom poznać wiele tajemnic egzotycznych roślin i zwierząt.

W dniu 6.05.2022r. uczestnicy zwiedzali Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Duże wrażenie na dzieciach wywarł fakt, że zwiedzały dom- muzeum słynnego pisarza i podróżnika pod opieką jego krewnych, potomków.
W Kórniku (pod opieką przewodnika) uczniowie zwiedzili jeden z najciekawszych i najwspanialszych obiektów okolic Poznania, usytuowany na wyspie, zamek kórnicki z jego wyposażeniem, zbiorami, biblioteką. Zamek, który od niemal dwustu lat stanowi ważny ośrodek kulturalny i naukowy na mapie kraju i Europy.

Korzystając z dwudniowego pobytu w Wielkopolsce odwiedziliśmy też Park Miniatur w Pobiedziskach oraz podziwialiśmy przepiękny pałac oraz stare dęby w Rogalinie.

Program wycieczki był dla dzieci bardzo interesujący. Mimo młodego wieku uczniowie zdobyli bogatą wiedzę na temat ważnych miejsc i obiektów.

Palmiarnia

 

Puszczykowo

 

Puszczykowo-Muzeum Arkadego Fiedlera

 

Kórnik

 

Skansen Miniatur

Dąb w Rogalinie

 

 

W dniach 12-13 maja 2022 roku uczniowie klasy 7b i 7e pod opieką wychowawców: pani Hanny Matuszewicz i pani Moniki Cesarz oraz panów Grzegorza Tomasika i Macieja Grabowskiego udali się na wycieczkę realizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczniowie w pierwszej kolejności zwiedzili statek Dar Pomorza w Gdyni. Następnie oglądali ciekawe eksponaty i prezentacje w Muzeum Marynarki Wojennej. Przewodnik zaprezentował również grupie historyczny układ urbanistyczny  Gdyni. Na końcu spacerowaliśmy po gdańskiej starówce, podziwiając zabytki miasta pochodzące między innymi z XVII wieku.

 

Gdynia - Statek Dar Pomorza

 

Gdynia - Muzeum Marynarki Wojennej

 

Gdynia - historyczny układ urbanistyczny

 

Gdańsk - miasto w zasięgu obwarowań XVII wieku

Z7.jpg
Z7.jpg
61.jpeg
61.jpeg
s5.jpeg
s5.jpeg
s3.jpeg
s3.jpeg
s22.jpeg
s22.jpeg
s1.jpeg
s1.jpeg
previous arrow
next arrow

Szkoła

Gmina Miasta Toruń organizuje wydarzenia zachęcające do aktywnego spędzania czasu. "SPORTOWE LATO 2024" jest to szereg wakacyjnych wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Przygotowana oferta umożliwi młodym mieszkańcom naszego...

Laboratoria Przyszłości

Ostatnie dni w szkole umilił nam występ klasy c. Uczniowie pod opieką Pani Emilii Kokot zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom spektakl profilaktyczny na motywach baśni ,,Brzydkie Kaczątko" Dzieci dowiedziały się jak wykluczenie w grupie...

Uczestniczymy w projektach:
szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24