wtorek, październik 19, 2021

Dyrektor szkoły informuje, że basen w roku szkolnym 2021/2022 czynny jest dla osób chcących skorzystać z pływalni indywidualnie w następujące dni: poniedziałki, środy i piątki - 18:00 (1h)

Ceny biletów : normalny 8,00 zł, ulgowy 5,00 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej)

Przypominamy o konieczności przestrzegania regulaminu pływalni, a w szczególności posiadania: czepka, klapek, mydła.

Konieczna jest kąpiel bezpośrednio przed wejściem na teren niecki

czwartek, wrzesień 30, 2021

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Toruniu, od października 2021, uruchamia Punkty Konsultacyjne dla Rodziców  w wybranych placówkach oświatowych naszego miasta i w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. W punktach tych, w ustalone wtorki i czwartki w godz.16.00-18.00  dyżurować będą specjaliści naszej poradni. Ponadto w każdą środę dyżur specjalisty odbywał się będzie  w siedzibie poradni (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6). Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać w dowolnym punkcie, bez uprzedniego umówienia.

Rada Uczniów zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Książkowe wyzwania”.

Nauczycielu, jeżeli chcesz, by przez kilka dni/tygodni każda Twoja kolejna lekcja zaczynała się czytaniem, ta akcja jest dla Ciebie!

Uczniu, jeśli marzysz o tym, by lekcje zaczynały się czytaniem rozmaitych książek, przedyskutuj z nauczycielami włączenie się do akcji.

Cel akcji: popularyzacja czytelnictwa, integracja klasy, dobra zabawa.
Czas akcji: listopad (akcję rozpoczyna nauczyciel w dowolnie wybranym dniu na początku miesiąca).
Bohaterowie: uczniowie i nauczyciele wszystkich przedmiotów; decyzję o udziale w akcji podejmuje każdy nauczyciel indywidualnie, to nie jest obowiązek tylko przywilej.

7 października odbyły się szkolne wybory do zarządu Rady Uczniów. Zgodnie z zasadami demokracji, choć w dyscyplinie sanitarnej, wybraliśmy przewodniczącego, którym został Bartosz Głaz z klasy 5e. Na jego zastępcę wybrano Wiktorię Trawkę z klasy 8f.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Rada Uczniów SU ogłosiła konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Wobec kunsztu zaprezentowanych pomarańczowych rzeźb jury skapitulowało i postanowiło przyznać jedno wielkie wyróżnienie – WSZYSTKIM uczestnikom.

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki naszych szkolnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 663 uczniów. Oddano 648 ważnych głosów.

Przewodniczącym Rady Uczniów Samorządu Uczniowskiego został Oskar Raniszewski z klasy 3a gimnazjum (199 głosów), zaś jego zastępczynią Marta Sokołowska z klasy 8b (173 głosy). Oskarze, Marto - gratulujemy zaufania, jakim Was obdarzono. Życzymy pracowitej i owocnej kadencji.

Samorząd Uczniowski był inicjatorem włączenia się naszej szkoły  w akcję fundacji Lex Lupus „Rodacy Bohaterom”. Zebraliśmy sporo artykułów żywnościowych, zaś  klasa Id pod kierunkiem p. Ani Luberadzkiej wykonała piękne kartki świąteczne i zebrała biało-czerwone znicze. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wielkie serce i bezinteresowną pomoc.

„Uczyć, bawiąc” - to hasło przyświecało Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu podczas organizacji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Postanowiliśmy, że najlepszym sposobem na skuteczną edukację naszych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas IV będzie połączenie tradycyjnych „otrzęsin” z lekcją o prawach dziecka. Tym sposobem dzień przerodził się w tydzień, zatem w naszej Szkole świętowaliśmy kilka dni.

Każde spotkanie z czwartoklasistami zaczynaliśmy uroczyście odśpiewaniem szkolnego hymnu, następnie uczniowie prezentowali przygotowane na ten dzień przebrania. Kolejnym punktem programu były zabawne testy: jedzenie cytryny, degustacja pączków bez użycia rąk czy też zrzucanie monety przytwierdzonej do czoła kremem. Śmiechu było co niemiara.

Druga część spotkania była całkiem serio. Starsze koleżanki z III klasy gimnazjum opowiadały o uchwalonej w 1989 r. Konwencji o Prawach Dziecka, omawiały niektóre z jej postanowień, podawały przykłady ich łamania ( w szczególności prawa do bezpłatnej nauki w krajach słabiej rozwiniętych). Następnie dzieci otrzymały kolorowe kartki, na których odrysowały swoje dłonie, wycięły je i napisały na nich zdanie: „Mam prawo do….” (tu wpisywały prawa, które wydały im się najważniejsze). Prace uczniów zostały przyklejone do ogromnego plakatu, w którego centrum znajdował się napis: „Jestem uczniem SP 24. Znam swoje prawa”.

Kolorowe dłonie symbolizowały fakt, że każdy jest inny, ale wszyscy mają takie same prawa. Plakaty zostały wyeksponowane w holu Szkoły.

Otrzęsiny połączone z lekcją o prawach dziecka zakończyły się uroczystym ślubowaniem i wręczeniem stosownego dyplomu wychowawcy.
Uważamy, że cel został osiągnięty. Nasi czwartoklasiści z pewnością na długo zapamiętają tak ważną dla nich lekcję, ponieważ nie ma lepszej metody, niż łączenie nauki z zabawą. Postanowiliśmy, że takie świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka stanie się w naszej Szkole tradycją.
Wydarzenie zostało zaprezentowane Rzecznikowi Praw Dziecka.

Samorząd Uczniowski

Sezon dyniowy w pełni, co widać w naszych salach lekcyjnych. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Zaroiło się od pomarańczowych stworów, budzących jednocześnie strach i wesołość.

Specjalne jury, z Panią Dyrektor Ewą Wronkowską na czele, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – klasa IVb (wychowawczyni - p. Katarzyna Knut)
II miejsce – klasa IIIb gimnazjum (wychowawczyni - p. Katarzyna Ciurko-Smolińska)
III miejsce – klasa Vb (wychowawca – p. Jacek Kalinowski)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wizji i kreatywności. Dziękujemy za zaangażowanie. Bardzo nas ciekawi, jak wykorzystaliście dyniową zawartość? Może jakiś pyszny przepis?