wtorek, czerwiec 04, 2019

sale lekcyjne

godz. 8.00 - klasy I i II szkoła podstawowa

godz.11.00 - klasy IV-VII szkoła podstawowa

Uwaga! Numer sali lekcyjnej, w której nastąpi spotkaniewychowawcy z uczniami,

zostanie przekazane bezpośrednio uczniowi oraz rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Wkrótce taka skrzynka na listy na papierze również pojawi się w szkole.

Zasady korzystania ze skrzynki:

1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

Rada Uczniów SU ogłosiła konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Wobec kunsztu zaprezentowanych pomarańczowych rzeźb jury skapitulowało i postanowiło przyznać jedno wielkie wyróżnienie – WSZYSTKIM uczestnikom.

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki naszych szkolnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 663 uczniów. Oddano 648 ważnych głosów.

Przewodniczącym Rady Uczniów Samorządu Uczniowskiego został Oskar Raniszewski z klasy 3a gimnazjum (199 głosów), zaś jego zastępczynią Marta Sokołowska z klasy 8b (173 głosy). Oskarze, Marto - gratulujemy zaufania, jakim Was obdarzono. Życzymy pracowitej i owocnej kadencji.

Samorząd Uczniowski był inicjatorem włączenia się naszej szkoły  w akcję fundacji Lex Lupus „Rodacy Bohaterom”. Zebraliśmy sporo artykułów żywnościowych, zaś  klasa Id pod kierunkiem p. Ani Luberadzkiej wykonała piękne kartki świąteczne i zebrała biało-czerwone znicze. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wielkie serce i bezinteresowną pomoc.

„Uczyć, bawiąc” - to hasło przyświecało Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu podczas organizacji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Postanowiliśmy, że najlepszym sposobem na skuteczną edukację naszych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas IV będzie połączenie tradycyjnych „otrzęsin” z lekcją o prawach dziecka. Tym sposobem dzień przerodził się w tydzień, zatem w naszej Szkole świętowaliśmy kilka dni.

Każde spotkanie z czwartoklasistami zaczynaliśmy uroczyście odśpiewaniem szkolnego hymnu, następnie uczniowie prezentowali przygotowane na ten dzień przebrania. Kolejnym punktem programu były zabawne testy: jedzenie cytryny, degustacja pączków bez użycia rąk czy też zrzucanie monety przytwierdzonej do czoła kremem. Śmiechu było co niemiara.

Druga część spotkania była całkiem serio. Starsze koleżanki z III klasy gimnazjum opowiadały o uchwalonej w 1989 r. Konwencji o Prawach Dziecka, omawiały niektóre z jej postanowień, podawały przykłady ich łamania ( w szczególności prawa do bezpłatnej nauki w krajach słabiej rozwiniętych). Następnie dzieci otrzymały kolorowe kartki, na których odrysowały swoje dłonie, wycięły je i napisały na nich zdanie: „Mam prawo do….” (tu wpisywały prawa, które wydały im się najważniejsze). Prace uczniów zostały przyklejone do ogromnego plakatu, w którego centrum znajdował się napis: „Jestem uczniem SP 24. Znam swoje prawa”.

Kolorowe dłonie symbolizowały fakt, że każdy jest inny, ale wszyscy mają takie same prawa. Plakaty zostały wyeksponowane w holu Szkoły.

Otrzęsiny połączone z lekcją o prawach dziecka zakończyły się uroczystym ślubowaniem i wręczeniem stosownego dyplomu wychowawcy.
Uważamy, że cel został osiągnięty. Nasi czwartoklasiści z pewnością na długo zapamiętają tak ważną dla nich lekcję, ponieważ nie ma lepszej metody, niż łączenie nauki z zabawą. Postanowiliśmy, że takie świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka stanie się w naszej Szkole tradycją.
Wydarzenie zostało zaprezentowane Rzecznikowi Praw Dziecka.

Samorząd Uczniowski

Sezon dyniowy w pełni, co widać w naszych salach lekcyjnych. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Zaroiło się od pomarańczowych stworów, budzących jednocześnie strach i wesołość.

Specjalne jury, z Panią Dyrektor Ewą Wronkowską na czele, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – klasa IVb (wychowawczyni - p. Katarzyna Knut)
II miejsce – klasa IIIb gimnazjum (wychowawczyni - p. Katarzyna Ciurko-Smolińska)
III miejsce – klasa Vb (wychowawca – p. Jacek Kalinowski)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wizji i kreatywności. Dziękujemy za zaangażowanie. Bardzo nas ciekawi, jak wykorzystaliście dyniową zawartość? Może jakiś pyszny przepis?