środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

Rada Uczniów SU ogłosiła konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Wobec kunsztu zaprezentowanych pomarańczowych rzeźb jury skapitulowało i postanowiło przyznać jedno wielkie wyróżnienie – WSZYSTKIM uczestnikom.

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki naszych szkolnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 663 uczniów. Oddano 648 ważnych głosów.

Przewodniczącym Rady Uczniów Samorządu Uczniowskiego został Oskar Raniszewski z klasy 3a gimnazjum (199 głosów), zaś jego zastępczynią Marta Sokołowska z klasy 8b (173 głosy). Oskarze, Marto - gratulujemy zaufania, jakim Was obdarzono. Życzymy pracowitej i owocnej kadencji.

Samorząd Uczniowski był inicjatorem włączenia się naszej szkoły  w akcję fundacji Lex Lupus „Rodacy Bohaterom”. Zebraliśmy sporo artykułów żywnościowych, zaś  klasa Id pod kierunkiem p. Ani Luberadzkiej wykonała piękne kartki świąteczne i zebrała biało-czerwone znicze. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wielkie serce i bezinteresowną pomoc.

„Uczyć, bawiąc” - to hasło przyświecało Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu podczas organizacji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Postanowiliśmy, że najlepszym sposobem na skuteczną edukację naszych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas IV będzie połączenie tradycyjnych „otrzęsin” z lekcją o prawach dziecka. Tym sposobem dzień przerodził się w tydzień, zatem w naszej Szkole świętowaliśmy kilka dni.

Każde spotkanie z czwartoklasistami zaczynaliśmy uroczyście odśpiewaniem szkolnego hymnu, następnie uczniowie prezentowali przygotowane na ten dzień przebrania. Kolejnym punktem programu były zabawne testy: jedzenie cytryny, degustacja pączków bez użycia rąk czy też zrzucanie monety przytwierdzonej do czoła kremem. Śmiechu było co niemiara.

Druga część spotkania była całkiem serio. Starsze koleżanki z III klasy gimnazjum opowiadały o uchwalonej w 1989 r. Konwencji o Prawach Dziecka, omawiały niektóre z jej postanowień, podawały przykłady ich łamania ( w szczególności prawa do bezpłatnej nauki w krajach słabiej rozwiniętych). Następnie dzieci otrzymały kolorowe kartki, na których odrysowały swoje dłonie, wycięły je i napisały na nich zdanie: „Mam prawo do….” (tu wpisywały prawa, które wydały im się najważniejsze). Prace uczniów zostały przyklejone do ogromnego plakatu, w którego centrum znajdował się napis: „Jestem uczniem SP 24. Znam swoje prawa”.

Kolorowe dłonie symbolizowały fakt, że każdy jest inny, ale wszyscy mają takie same prawa. Plakaty zostały wyeksponowane w holu Szkoły.

Otrzęsiny połączone z lekcją o prawach dziecka zakończyły się uroczystym ślubowaniem i wręczeniem stosownego dyplomu wychowawcy.
Uważamy, że cel został osiągnięty. Nasi czwartoklasiści z pewnością na długo zapamiętają tak ważną dla nich lekcję, ponieważ nie ma lepszej metody, niż łączenie nauki z zabawą. Postanowiliśmy, że takie świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka stanie się w naszej Szkole tradycją.
Wydarzenie zostało zaprezentowane Rzecznikowi Praw Dziecka.

Samorząd Uczniowski

Sezon dyniowy w pełni, co widać w naszych salach lekcyjnych. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Zaroiło się od pomarańczowych stworów, budzących jednocześnie strach i wesołość.

Specjalne jury, z Panią Dyrektor Ewą Wronkowską na czele, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – klasa IVb (wychowawczyni - p. Katarzyna Knut)
II miejsce – klasa IIIb gimnazjum (wychowawczyni - p. Katarzyna Ciurko-Smolińska)
III miejsce – klasa Vb (wychowawca – p. Jacek Kalinowski)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wizji i kreatywności. Dziękujemy za zaangażowanie. Bardzo nas ciekawi, jak wykorzystaliście dyniową zawartość? Może jakiś pyszny przepis?