środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

8 marca dzieci z oddziału zerówki wzięły udział w XIII logopedycznym konkursie międzyprzedszkolnym „Dziecięce wierszyki, łamiące języki”. Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród przedszkoli i zgłoszenia do niego kończą się w dzień rozesłania informacji. Naszym uczniom udało się poraz czwarty zaprezentować wśród innych dzieci. Maks Rześnicki i Adam Dobosz przedstawili wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję pt. „Doktor Maksiu”. Ich występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności a chłopcy pokazali prawdziwy talent aktorski.

We wtorek 6 marca było święto logopedów. Z tej okazji w naszej szkole w środę odbyło się spotkanie dzieci, rodziców i samych terapeutów. Najważniejszym punktem imprezy było rozstrzygnięcie VI już edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-logopedycznego na najpiękniejszą kartkę z kalendarza. Tegoroczny konkurs nosił hasło: „Oddychaj przeponą z przyrodą zieloną. Weź głęboki wdech, poczuj magię drzew”. Wśród nagrodzonych znalazł się również uczeń naszej szkoły: Piotrek Antczak z klasy 3a. Gratulujemy!!!