facebook_page_plugin
piątek, marzec 27, 2020
 
Szanowni Państwo,
czas na świetlicę aby także odnalazła się w nowej rzeczywistości
i zadbała o wszystkie swoje ukochane Świetliki.
 
Przedstawiamy kilka propozycji na wspólną zabawę z Dzieckiem.
 
Tydzień 30.03-3.04 to realizacja tematu tygodnia "WIOSENNE PORZĄDKI
...
czwartek, marzec 12, 2020

środa, marzec 11, 2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.d 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


Rodzicu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
• 12 i 13

...

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego człowieka. Coraz więcej młodych ludzi nie wierzy w siebie, są lękliwi, mają depresję. Winne jest tempo życia, zbyt duże oczekiwania rodziców, zbyt wysokie poprzeczki stawiane dziecku, ciągła rywalizacja, także w szkole. Wszystko jest robione w pędzie. Jest pogoń za tym, by było więcej, jak najlepiej, a brak jest czasu na refleksję. Brakuje czasu na wspólne relacje, rozmowy.

Zaapelowałam do nauczycieli naszej szkoły, by od dzisiaj starali się skoncentrować na pozytywnych uwagach, dostrzeganiu pozytywnych stron, cech, a czasem jednostkowych zachowań naszych dzieciaków i młodzieży. Akcja prowadzona jest w listopadzie ze względu na trudny dla nastroju
i dobrego samopoczucia jesienny czas.

Jednocześnie apeluję do Państwa, do Rodziców, abyście także włączyli się w swoich rodzinach do tej akcji, chwalili i nagradzali, ale robili to mądrze, z wyczuciem. Należy chwalić nie za oczywiste sprawy. Ważna jest uważność, umiejętność dostrzegania małych rzeczy – czegoś, co to dziecko robi i wiesz, że to fajne, autentyczne, wychodzi z niego, nie robi tego, bo chce się przypodobać. Zauważając te drobiazgi przyczyniamy się do wzmocnienia czegoś większego w środku.

Sprawdźmy się, wypróbujmy wpływ pozytywnego nakręcenia, zobaczmy, czy działa!


Podaję linki do akcji, gdzie zamieszczane są nowe informacje, porady, artykuły, konkursy:
1. oficjalna strona akcji: https://pozytywnauwaga.pl/
2. profil na Facebooku: https://www.facebook.com/POZYTYWNA-UWAGA-438266170334419
3. Twitter: https://twitter.com/PozytywnaU
4. Instagram: https://www.instagram.com/pozytywnauwaga/

I jeszcze jedno, skorzystajcie Państwo także z apelu inicjatorki akcji, Pani Anny Zapał, która na stronie akcji pisze tak: „Co ważne, chwalmy siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. Nie czekajcie na listopad, nie czekajcie nawet na jutro. Zacznijcie już dziś.”
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24mgr Ewa Wronkowska

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24