„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat... ‘’
Lucyna Krzemieniecka

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek gościliśmy w bibliotece grupę dzieci ze świetlicy szkolnej. Opowiedziałyśmy dzieciom na czym polega praca bibliotekarza. Przybliżyłyśmy również historię książki i bibliotek. Uczniowie mieli okazję obejrzeć książki oraz czasopisma naszej biblioteki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prawie 70-letnie, najstarsze książki w księgozbiorze.
Dziękujemy dzieciom za piękne laurki i życzenia!

28 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej odbył się III Wojewódzki Etap Wielkiej Ligii Czytelników, w którym wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Magdalena Gnatowska klasa 2a, Monika Gnatowska klasa 4a, Artur Falenta klasa 4a.

Uczniowie pisali bardzo szczegółowy test i na 150 pkt zdobyli 139 i zajęli II miejsce.

Wiosna
Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

Z dumą i radością przedstawiamy trójkę półfinalistów na etap wojewódzki w składzie:

Magdalena Gnatowska kl. 2a, Monika Gnatowska kl. 4a, Artur Falenta kl. 4a, która - pod opieką Pani Elżbiety Ciesielskiej, bibliotekarki - zajęła I miejsce w etapie powiatowym Wielkiej Ligii Czytelników 2019.

Uczniowie zdobyli 146 pkt. rozwiązując test z lektury ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek...".

Będą nas reprezentować 28 marca w Bydgoszczy.

21 lutego w bibliotece szkolnej odbył się drużynowy międzyszkolny konkurs umiejętności korzystania ze słowników dla klas 7 organizowany przez naszą szkołę, Panie Elżbietę Ciesielską i Anetę Zglińską.

W styczniu i lutym obserwujemy zwiększoną liczbę zainteresowań grami planszowymi zarówno przez młodszych jak i starszych uczniów.

Na przerwach czytelnia i wypożyczalnia pękają w szwach. Dzieci rezerwują gry i miejsca, a nawet rozkładają gry na podłodze. Uczniowie odpowiedzialni za wypożyczoną grę bardzo solidnie i dokładnie składają planszówkę i odkładają na właściwe miejsce. Nie zanotowaliśmy ani razu zaginięcia, zdekompletowania gry.

Wyniki Wielkiej Ligi Czytelników etap szkolny

Gratulujemy zwycięzcom, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 28 lutego.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli 80 punktów.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do etapu szkolnego, zdobyli 6 sprawności i przystąpili do napisania testu z Pamiętnika Czarnego Noska.

,,Gdy Ci smutno, gdy Ci źle
przyjdź do biblioteki i zrelaksuj się.
Lek na katar jest w aptece,
a na nudę w bibliotece."

O nowych propozycjach biblioteki na każdy dzień tygodnia dowiesz się z plakatów.

Biblioteka zaprasza do świata książek i gier: Mafia, 5 sekund, Ego, karty Dixit, Milionerzy, Scrabble, Eurobiznes, karty, bierki, Monopoly, kostka Rubika, Kolejka, Szachy, Chińczyk, Uno, Farmer."

Ogłoszenie dotyczące Wielkiej Ligii Czytelników

Klasy 1-4

Szanowni Państwo,
po wykonaniu i zaliczeniu 6 testów etapu pierwszego Wielkiej Ligii Czytelników ( w terminie do 11.01.2019), uczeń może przystąpić do testu kwalifikacyjnego, który będzie pisał we wtorek 29.01.19 w bibliotece szkolnej. Uczestnik przynosi na test swoją kartę z 6 naklejkami. Uczniowie o numerach na Lidze 1-15 piszą test w godz. 8.00-8.45.
Uczniowie o numerach 16-30 piszą test w godz. 8.50-9.35
Uczniowie o numerach 31-41 piszą test w godz. 9.40-10.25

Wyniki konkursu literackiego pt. „Zima na ulicy Czereśniowej” na opowiadanie.

Miejsce 1
Iza Telus kl. IVa za opowiadanie „Sarenka”.

Miejsce 2
Olivia Bestry kl. IVd za opowiadanie „Mała Marysia w wielkim mieście”.
Małgosia Prewysz-Kwinto kl. IVa

Miejsce 3
Irmina Frączek z kl. IVa za opowiadanie „Dziewczynka z czerwoną kokardką”.
Emilia Miszewska z kl. IVa za opowiadanie „Wyprzedaż w sklepie Czereśniowym”

Wyróżnienie Monika Gnatowska z kl. IVa
Nagroda specjalna Rozalia Magdziarz za oryginalne ujęcie tematu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody, dyplomy i pochwały w dzienniku elektronicznym (także dla uczniów nienagrodzonych) wpiszemy po Nowym Roku.

13 grudnia w czwartek w bibliotece szkolnej odbędzie się MIĘDZYKLASOWY KONKURS LITERACKI dla klas 4 o godz. 12.45, klas 5 o godz. 13.50.
Zadanie konkursowe będzie polegało na wymyśleniu opowiadania, historyjki lub bajki do wylosowanych ilustracji z motywem zimowych lub świątecznym.
Ocenie będą podlegały: oryginalność fabuły, bogactwo słownictwa, poprawność językowa.
Chętnych i zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, ale jeśli ktoś zdecyduje się w ostatniej chwili, też będzie przyjęty.