RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Slider

21 lutego w bibliotece szkolnej odbył się drużynowy międzyszkolny konkurs umiejętności korzystania ze słowników dla klas 7 organizowany przez naszą szkołę, Panie Elżbietę Ciesielską i Anetę Zglińską.

Nagrody ufundowała firma Zapolex.

Przedstawiamy wyniki oraz zdjęcia.

Zobacz wyniki konkursu

W styczniu i lutym obserwujemy zwiększoną liczbę zainteresowań grami planszowymi zarówno przez młodszych jak i starszych uczniów.

Na przerwach czytelnia i wypożyczalnia pękają w szwach. Dzieci rezerwują gry i miejsca, a nawet rozkładają gry na podłodze. Uczniowie odpowiedzialni za wypożyczoną grę bardzo solidnie i dokładnie składają planszówkę i odkładają na właściwe miejsce. Nie zanotowaliśmy ani razu zaginięcia, zdekompletowania gry. W okresie od ferii zimowych w gry grało ok. 1 tys. uczniów.

Planujemy zakup kolorowych puf z siedziskami i gorąco zapraszamy!

Wyniki Wielkiej Ligi Czytelników etap szkolny

Gratulujemy zwycięzcom, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 28 lutego.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli 80 punktów.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do etapu szkolnego, zdobyli 6 sprawności i przystąpili do napisania testu z Pamiętnika Czarnego Noska.

,,Gdy Ci smutno, gdy Ci źle
przyjdź do biblioteki i zrelaksuj się.
Lek na katar jest w aptece,
a na nudę w bibliotece."

O nowych propozycjach biblioteki na każdy dzień tygodnia dowiesz się z plakatów.

Biblioteka zaprasza do świata książek i gier: Mafia, 5 sekund, Ego, karty Dixit, Milionerzy, Scrabble, Eurobiznes, karty, bierki, Monopoly, kostka Rubika, Kolejka, Szachy, Chińczyk, Uno, Farmer."

Ogłoszenie dotyczące Wielkiej Ligii Czytelników

Klasy 1-4

Szanowni Państwo,
po wykonaniu i zaliczeniu 6 testów etapu pierwszego Wielkiej Ligii Czytelników ( w terminie do 11.01.2019), uczeń może przystąpić do testu kwalifikacyjnego, który będzie pisał we wtorek 29.01.19 w bibliotece szkolnej. Uczestnik przynosi na test swoją kartę z 6 naklejkami. Uczniowie o numerach na Lidze 1-15 piszą test w godz. 8.00-8.45.
Uczniowie o numerach 16-30 piszą test w godz. 8.50-9.35
Uczniowie o numerach 31-41 piszą test w godz. 9.40-10.25

Wyniki konkursu literackiego pt. „Zima na ulicy Czereśniowej” na opowiadanie.

Miejsce 1
Iza Telus kl. IVa za opowiadanie „Sarenka”.

Miejsce 2
Olivia Bestry kl. IVd za opowiadanie „Mała Marysia w wielkim mieście”.
Małgosia Prewysz-Kwinto kl. IVa

Miejsce 3
Irmina Frączek z kl. IVa za opowiadanie „Dziewczynka z czerwoną kokardką”.
Emilia Miszewska z kl. IVa za opowiadanie „Wyprzedaż w sklepie Czereśniowym”

Wyróżnienie Monika Gnatowska z kl. IVa
Nagroda specjalna Rozalia Magdziarz za oryginalne ujęcie tematu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody, dyplomy i pochwały w dzienniku elektronicznym (także dla uczniów nienagrodzonych) wpiszemy po Nowym Roku.

13 grudnia w czwartek w bibliotece szkolnej odbędzie się MIĘDZYKLASOWY KONKURS LITERACKI dla klas 4 o godz. 12.45, klas 5 o godz. 13.50.
Zadanie konkursowe będzie polegało na wymyśleniu opowiadania, historyjki lub bajki do wylosowanych ilustracji z motywem zimowych lub świątecznym.
Ocenie będą podlegały: oryginalność fabuły, bogactwo słownictwa, poprawność językowa.
Chętnych i zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, ale jeśli ktoś zdecyduje się w ostatniej chwili, też będzie przyjęty.

Dnia 15 listopada odbył się konkurs Pięknego Czytania dla klas 7. Zorganizowany przez Panią Elżbietę Ciesielską i Joannę Rudnik. Udział wzięło 12 uczniów – przedstawicieli klas 7a, 7b, 7d, 7e. Uczniowie czytali wylosowany fragment powieści Kwiat kalafiora Małgorzaty Musierowicz, który nastręczał wiele trudności ze względu na słownictwo pochodzące rodem z PRLu.

Panie  bibliotekarki zaprosiły klasy 2 i 3 na niezwykłą lekcję o uczuciach. Dzieci opowiadały kiedy są szczęśliwe, a kiedy smutne. Pokazywały mimiką różne uczucia. Poznały też przejmującą przygodę Pana Radosnego. Na koniec zajęć kolorowały postać bohatera książeczki. Oto jak wyglądała lekcja w klasie 2 a.

W dniach 22-26 października odbyło się pasowanie uczniów klas 1 na czytelników Biblioteki Szkolnej. Wszyscy pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, które przedstawili im uczniowie klasy 3c gimnazjum. Uczniowie Ci napisali także wraz uczniami klas 8 recenzje do książeczek dla najmłodszych czytelników.