środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej odbyło się w kilku etapach. Tydzień przed przybyciem uczniów na lekcję do biblioteki, panie bibliotekarki wysłały wszystkim klasom do obejrzenia filmik (jest on zamieszczony na stronie biblioteki). A także skomponowały w Canvie plakaty i bileciki. Klasy pierwsze przybywały do biblioteki z wychowawcami w dniach 2-8.02.2021. Po zapoznaniu się z biblioteką, rozwiązywały zagadki o baśniowych i bajkowych bohaterach. Następnie odbywało się ślubowanie i pasowanie. Uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki. Panie z biblioteki rozesłały do wychowawców klas quizy sprawdzające, na ile uczniowie zapamiętali regulamin biblioteki i zasady zachowania się w niej. Jeden quiz pochodził z programu Kahoot!, drugi z Quizletu. Pierwszaki wniosły w atmosferę biblioteki powiew świeżości. Niektórzy uczniowie już na drugi dzień przychodzili po nowe pozycje. Cieszymy się, bo od razu wzrosła statystyka wypożyczeń.

Zapraszamy wszystkich uczniów - naszych czytelników – po lektury i inne ciekawe pozycje.