czwartek, czerwiec 24, 2021

Na prośbę kierownictwa Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia przekazujemy informację na temat możliwości szczepienia w naszym mieście:

W Gminie Miasta Toruń szczepienia są dostępne 7 dni w tygodniu, zarówno
dla zarejestrowanych, jak i bez rejestracji.

W Toruniu działa łącznie 25 punktów szczepień, w tym:

21 w przychodniach – punktach POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) oraz szpitalach (miejskim i wojewódzkim),

wtorek, czerwiec 22, 2021

Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej odbyło się w kilku etapach. Tydzień przed przybyciem uczniów na lekcję do biblioteki, panie bibliotekarki wysłały wszystkim klasom do obejrzenia filmik (jest on zamieszczony na stronie biblioteki). A także skomponowały w Canvie plakaty i bileciki. Klasy pierwsze przybywały do biblioteki z wychowawcami w dniach 2-8.02.2021. Po zapoznaniu się z biblioteką, rozwiązywały zagadki o baśniowych i bajkowych bohaterach. Następnie odbywało się ślubowanie i pasowanie. Uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki. Panie z biblioteki rozesłały do wychowawców klas quizy sprawdzające, na ile uczniowie zapamiętali regulamin biblioteki i zasady zachowania się w niej. Jeden quiz pochodził z programu Kahoot!, drugi z Quizletu. Pierwszaki wniosły w atmosferę biblioteki powiew świeżości. Niektórzy uczniowie już na drugi dzień przychodzili po nowe pozycje. Cieszymy się, bo od razu wzrosła statystyka wypożyczeń.

Zapraszamy wszystkich uczniów - naszych czytelników – po lektury i inne ciekawe pozycje.