niedziela, styczeń 10, 2021

Konkurs odbędzie się 18 marca 2021 roku.
Zasady zgłoszenia uczestnika konkursu:
1.zgodę uczestnika konkursu (pobierz), klauzulę informacyjną dla uczestnika konkursu (oba dokumenty muszą być podpisane, dokumenty w załączniku lub na stronie www.kangur-mat.pl, zakładka RODO), opłatę konkursową 10 zł należy umieścić w kopercie i ją zakleić
2.na kopercie muszą znaleźć się następujące informacje: nazwa

Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej odbyło się w kilku etapach. Tydzień przed przybyciem uczniów na lekcję do biblioteki, panie bibliotekarki wysłały wszystkim klasom do obejrzenia filmik (jest on zamieszczony na stronie biblioteki). A także skomponowały w Canvie plakaty i bileciki. Klasy pierwsze przybywały do biblioteki z wychowawcami w dniach 2-8.02.2021. Po zapoznaniu się z biblioteką, rozwiązywały zagadki o baśniowych i bajkowych bohaterach. Następnie odbywało się ślubowanie i pasowanie. Uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki. Panie z biblioteki rozesłały do wychowawców klas quizy sprawdzające, na ile uczniowie zapamiętali regulamin biblioteki i zasady zachowania się w niej. Jeden quiz pochodził z programu Kahoot!, drugi z Quizletu. Pierwszaki wniosły w atmosferę biblioteki powiew świeżości. Niektórzy uczniowie już na drugi dzień przychodzili po nowe pozycje. Cieszymy się, bo od razu wzrosła statystyka wypożyczeń.

Zapraszamy wszystkich uczniów - naszych czytelników – po lektury i inne ciekawe pozycje.