niedziela, styczeń 10, 2021

Konkurs odbędzie się 18 marca 2021 roku.
Zasady zgłoszenia uczestnika konkursu:
1.zgodę uczestnika konkursu (pobierz), klauzulę informacyjną dla uczestnika konkursu (oba dokumenty muszą być podpisane, dokumenty w załączniku lub na stronie www.kangur-mat.pl, zakładka RODO), opłatę konkursową 10 zł należy umieścić w kopercie i ją zakleić
2.na kopercie muszą znaleźć się następujące informacje: nazwa

W ostatnim  tygodniu przed feriami w bibliotece szkolnej odbywało się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki, pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki z klasy 8a. Uczennice wcieliły się w postacie :  Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królewny Śnieżki, Książki oraz  Krasnali. W dalszej części dzieci odgadywały zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment w którym „Książka” dokonała uroczystego pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki- ten moment był dla nich najważniejszy.