facebook_page_plugin

czwartek, grudzień 05, 2019

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną informujemy, że jest możliwość zapewnienia przez szkołę opieki dzieciom, których rodzice w dniach 23.-24.12. 27.12.2019 r., 30.-31.12.2019 r., 02- 03.01.2020 r. pracują. Opieka może być zorganizowana w godzinach 7:30 – 16:30, za wyjątkiem 24. i 31.grudnia br., tj. 7:30 – 13:30. Kuchnia szkolna nie będzie w tym czasie przygotowywać posiłków.

W celu właściwej organizacji pracy w tym czasie proszę o zgłoszenie takiej potrzeby najpóźniej do dnia 16.12.2019 r., do wychowawcy, ze wskazaniem dat oraz godzin, w których Państwa dziecko wymaga takiej opieki. Każdy uczeń SP24, który przyjdzie do szkoły w tych dniach, będzie miał zapewnioną opiekę we

...
środa, listopad 06, 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego

...
czwartek, październik 24, 2019

Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu.

   17 października 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 24 z Torunia zrealizowała szkolenie praktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w szkole oraz przygotowanie społeczności szkolnej do odpowiedniego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych. Projekt zrealizowany przez oficera Wojska Polskiego płk. rez. dr. Krzysztofa Danielewicza, właściciela firmy i portalu Security in practice, przebiegał trzyetapowo. Etap pierwszy polegał na oglądzie szkoły pod kątem bezpieczeństwa w celu dostosowania procedur bezpieczeństwa do warunków

...

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkolnej bibliotece odbyło się szereg imprez oraz konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny pt. „Czytam bo lubię”. Uczniowie na zdjęciach pokazali ciekawe miejsca oraz zabawne sytuacje w jakich można czytać. Ponieważ wszystkie zdjęcia były ciekawe, jury postanowiło przyznać dyplomy i nagrody książkowe wszystkim uczestnikom.


I miejsce: Adam Fijałkowski - klasa 1c
II miejsce: Antoni Cymerski -klasa 2a
II miejsce: Kacper Zamojski - klasa 5c
III miejsce: Mikołaj Ostrzechowski – klasa 2a
III miejsce: Maria Orłowska - klasa 4b
III miejsce: Kajetan Krężelewski - klasa 4a

Wyróżnienia:
Oliwia Zamojska- klasa Ic
Paweł Soczewiński –klasa Ia
Piotr Wysocki - klasa 2 b
Michał Dzielski -klasa 2e
Bartosz Dutkiewicz - klasa 2e
Elżbieta Borkowska - klasa 3a
Natasza Nastarzewska - klasa 5a
Jakub Popek- klasa 5d
Bianka Barczyk-klasa 6f
Zdjęcia można podziwiać na gazetce szkolnej.

Kolejny konkurs, to plakat promujący szkolna bibliotekę.
I miejsce: Natasza Nastarzewska - klasa 5a
II miejsce: Jakub Popek- klasa 5d
III miejsce: Mari Orłowska- klasa 4b

W konkursie ortograficznym „Popraw dyktando” dla klas 2-3, 4-6, 7-8, który trwał w dniach 15-18 października wzięło udział 59 uczniów. Najwięcej błędów udało się poprawić niżej wymienionym uczniom:

Piotr Wysocki – klasa 2b
Natasza Nastarzewska- klasa 5a
Hubert Nykiel - klasa 6e
Amelia Boniecka - klasa 6b
Małgorzata Załuska- klasa 6b
Julia Bereza – klasa 6b
Alicja Modrzejewska – klasa 6b
Anna Dziemian - klasa 7a
Urszula Kuskowska- klasa 7a

Uczniowie Ci otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!

Poza konkursami w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych bibliotekarki głośno czytały książki „Ostrożnie” G. Kasdepke oraz „Z Przygód Krasnala Hałabały” L. Krzemienieckiej. Odbiorcami bajek były dzieci ze świetlicy szkolnej, które po wysłuchaniu czytanych książek wykonywały przygotowane zadania.


Również w październiku odbył się Baśniowy Dzień z Andersenem oraz spotkanie autorskie z p. Izabelą Mańkowską autorką książek Ortograffiti z Bratkiem.

W czwartek 7 listopada odbyło się „Spotkanie podsumowujące obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych” oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Alina Betlejewska-Zielińska
Jolanta Łykowska

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24