piątek, luty 14, 2020

WAŻNE INFORMACJE O REKRUTACJI

do klas pierwszych

i do klasy czwartej sportowej

znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA

czwartek, grudzień 05, 2019

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną informujemy, że jest możliwość zapewnienia przez szkołę opieki dzieciom, których rodzice w dniach 23.-24.12. 27.12.2019 r., 30.-31.12.2019 r., 02- 03.01.2020 r. pracują. Opieka może być zorganizowana w godzinach 7:30 – 16:30, za wyjątkiem 24. i 31.grudnia br., tj. 7:30 – 13:30. Kuchnia szkolna nie będzie w tym czasie przygotowywać posiłków.

W celu właściwej organizacji pracy w tym czasie proszę o zgłoszenie takiej potrzeby najpóźniej do dnia 16.12.2019 r., do wychowawcy, ze wskazaniem dat oraz godzin, w których Państwa dziecko wymaga takiej opieki. Każdy uczeń SP24, który przyjdzie do szkoły w tych dniach, będzie miał zapewnioną opiekę we

Baśniowy dzień w bibliotece szkolnej

21 października rozpoczął się Toruński Tydzień Świadomości Dysleksji.
W poniedziałek w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmy BAŚNIOWY DZIEŃ Z ANDERSENEM. Klasy I i II słuchały baśni słynnego pisarza, brały udział w licznych konkursach, rozwiązywały zagadki i na podstawie fragmentów tekstu podawały znane im baśniowe tytuły.

Warsztaty dla rodziców z terapeutą pedagogicznym

W środę 23.X.2019 w sali zabaw spotkali się rodzice ze swoimi dziećmi i z p. Olgą, aby wspólnie bawić się poprzez ruch. Były igraszki na poduchach, tunel z rodziców , „pizza na plecach” czyli masażyki i duuużo śmiechu.

Konferencja metodyczna w Bibliotece Pedagogicznej „Podwójnie wyjątkowi –czytają”.

W czwartek w Bibliotece Pedagogicznej grupa nauczycieli z SP 24 oraz uczniowie z kl. III a uczestniczyli w Konferencji „Podwójnie wyjątkowi - czytają”, której współorganizatorem była p. Olga Tymińska. Uczniowie przeczytali bajkę napisaną wierszem rymowanym pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie w podziękowaniu otrzymali dyplomy z rąk Wicekurator Kujawsko –Pomorskiego p. Marii Mazurkiewicz.
Jedną z prelegentek była p. Izabela Mańkowska, która jest współautorką Programu Edukacyjno-Terapeutycznego Ortograffiti. Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie Bajki z Bratkiem, których to p. Iza wpisała dedykację.

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej.

W piątek 25 października w bibliotece szkolnej odbyło spotkania z autorką książek Ortograffiti z Bratkiem p. Izabelą Mańkowską.Tego dnia autorka wraz z Bratkiem przeczytała dzieciom z klas I b oraz grupie dzieci z klasy III e i d, bajki terapeutyczne ze swojego zestawu. Opowiedziała również o ważnej roli Bratka jako pomocnika w niełatwej sztuce czytania i pisania.

Tego dnia Bratek obchodził swoje imieniny, dzieci złożyły mu życzenia a w ramach podziękowania otrzymały słodki poczęstunek.