facebook_page_plugin

środa, listopad 06, 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego

...
czwartek, październik 24, 2019

Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu.

   17 października 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 24 z Torunia zrealizowała szkolenie praktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w szkole oraz przygotowanie społeczności szkolnej do odpowiedniego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych. Projekt zrealizowany przez oficera Wojska Polskiego płk. rez. dr. Krzysztofa Danielewicza, właściciela firmy i portalu Security in practice, przebiegał trzyetapowo. Etap pierwszy polegał na oglądzie szkoły pod kątem bezpieczeństwa w celu dostosowania procedur bezpieczeństwa do warunków

...

Baśniowy dzień w bibliotece szkolnej

21 października rozpoczął się Toruński Tydzień Świadomości Dysleksji.
W poniedziałek w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmy BAŚNIOWY DZIEŃ Z ANDERSENEM. Klasy I i II słuchały baśni słynnego pisarza, brały udział w licznych konkursach, rozwiązywały zagadki i na podstawie fragmentów tekstu podawały znane im baśniowe tytuły.

Warsztaty dla rodziców z terapeutą pedagogicznym

W środę 23.X.2019 w sali zabaw spotkali się rodzice ze swoimi dziećmi i z p. Olgą, aby wspólnie bawić się poprzez ruch. Były igraszki na poduchach, tunel z rodziców , „pizza na plecach” czyli masażyki i duuużo śmiechu.

Konferencja metodyczna w Bibliotece Pedagogicznej „Podwójnie wyjątkowi –czytają”.

W czwartek w Bibliotece Pedagogicznej grupa nauczycieli z SP 24 oraz uczniowie z kl. III a uczestniczyli w Konferencji „Podwójnie wyjątkowi - czytają”, której współorganizatorem była p. Olga Tymińska. Uczniowie przeczytali bajkę napisaną wierszem rymowanym pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie w podziękowaniu otrzymali dyplomy z rąk Wicekurator Kujawsko –Pomorskiego p. Marii Mazurkiewicz.
Jedną z prelegentek była p. Izabela Mańkowska, która jest współautorką Programu Edukacyjno-Terapeutycznego Ortograffiti. Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie Bajki z Bratkiem, których to p. Iza wpisała dedykację.

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej.

W piątek 25 października w bibliotece szkolnej odbyło spotkania z autorką książek Ortograffiti z Bratkiem p. Izabelą Mańkowską.Tego dnia autorka wraz z Bratkiem przeczytała dzieciom z klas I b oraz grupie dzieci z klasy III e i d, bajki terapeutyczne ze swojego zestawu. Opowiedziała również o ważnej roli Bratka jako pomocnika w niełatwej sztuce czytania i pisania.

Tego dnia Bratek obchodził swoje imieniny, dzieci złożyły mu życzenia a w ramach podziękowania otrzymały słodki poczęstunek.

 

 

 

 

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24