czwartek, wrzesień 19, 2019

Terminarz konkursów

organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz

Regulaminy ogólny i szczegółowy znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

wtorek, wrzesień 17, 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw lub tutaj.

Informacji udzielają:

Maria Bartkowska
e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

Jolanta Mrówczyńska
e-mail: j.mrowczynska@kujawsko-pomorskie.pl

Piotr Nadolny
e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Pojawiły się 2 skrzynki na listy na papierze - miejce - przy dyżurce (główne wejście do szkoły), pierwsze piętro przy sali 13 a .

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Zasady korzystania ze skrzynki:

1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

Międzyszkolny Klub Sportowy MKS KATARZYNKA Toruń

Adres: ul. Ogrodowa 3/5 87-100 Toruń
NIP: 956 12 97 489
REGON 870252140
Numer konta bankowego: BANK MILLENNIUM 75 1160 2202 0000 0000 5530 4392

Międzyszkolny Klub Sportowy MKS KATARZYNKA Toruń powstał w 1994 roku z inicjatywy rodziców dzieci, które chciały uprawiać koszykówkę. W przyszłym roku  będziemy obchodzić 25 - lecie utworzenia.

Największe osiągnięcia sportowe:
  • III w Mistrzostwach Polski Juniorów Toruń 2011 r.
  • V miejsce W Mistrzostwach Polski Kadetów  Piotrków Trybunalski 2000 r.
  • Udział w  Mistrzostwach Świata SZS jako reprezentacja Polski - Nevehir 2001 r. (Turcja)

Nasi zawodnicy i zawodniczki wygrali kilkanaście turniejów m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy, Działdowie, Łodzi, Elblągu, Inowrocławiu, Szczecinku, Wschowie.
Uczestniczyliśmy w kilkudziesięciu imprezach w kraju i za granicą, z których najważniejszy był start jako reprezentacja Polski w Turcji w 2001 r.
Reprezentanci naszego klubu powoływani są do kadry wojewódzkiej (Borkowska Emilia, Hirsch Rozalia, Tomaszewska Natalia), kadry makroregionu (Pęk Grzegorz, Świtalski Jacek, Grelewicz Rafał, Plebanek Radosław), a nawet do kadry narodowej (Karnowski Przemysław, który wywalczył w 2010 r. tytuł wicemistrzów świata do lat 17).

Obecnie klub prowadzi szkolenie w dwóch grupach:
- chłopcy 2007 - 2009
- dziewczęta i chłopcy 2004 - 2006

Dzięki dobrej współpracy z SP nr 24 mamy zapewnione bardzo dobre warunki treningowe.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

chłopcy 2007 - 2009:
środa 17.15, piątek 17.15, sobota 12.00

dziewczęta i chłopcy 2004 - 2006:
środa 18.30, piątek 18.30, sobota 13.15

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Zajęcia odbywają się w sali SP nr 24 w Toruniu ul. Ogrodowa 3/5

Trener: Bonifacy Karnowski

Kontakt:
Bonifacy Karnowski
kom. 508548552
tel.: 56 6551296

Klub korzysta ze wsparcia finansowego Gminy Miasta Toruń, rodziców i kilku sympatyków klubu.