czwartek, wrzesień 19, 2019

Terminarz konkursów

organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz

Regulaminy ogólny i szczegółowy znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

wtorek, wrzesień 17, 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw lub tutaj.

Informacji udzielają:

Maria Bartkowska
e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

Jolanta Mrówczyńska
e-mail: j.mrowczynska@kujawsko-pomorskie.pl

Piotr Nadolny
e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Pojawiły się 2 skrzynki na listy na papierze - miejce - przy dyżurce (główne wejście do szkoły), pierwsze piętro przy sali 13 a .

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Zasady korzystania ze skrzynki:

1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

W dniach 13-14 maja nasi zawodnicy brali udział w III Rundzie Klubowego Pucharu Polski. Lagunę Toruń reprezentowało 29 sportowców. Z Władysławowa przywieźliśmy aż 48 indywidualnych medali! Kolejnych 8 medali nasi zawodnicy zdobyli w wyścigach sztafetowych (3 srebrne i 5 brązowych).
Dzięki takim wynikom zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji klubowej. Takie samo miejsce zajmujemy w rankingu Klubowego Pucharu Polski po III rundach – za drużyną Delfinka Chodzież, a przed klubem z Jastrzębia Zdroju.

Nasi multimedaliści to: Jolanta Siódmiak (3 złote, 1 srebrny), Agata Gronowska (3 złote,
1 brązowy), Karolina Szpejna (1 złoty, 3 srebrne), Judyta Krainska (1 srebrny, 2 brązowe),
Małgorzata Pokwicka (1 srebrny, 1 brązowy), Weronika Kozankiewicz (3 brązowe), Julia
Iwanowska (2 brązowe), Mikołaj Wiśniewski (2 złote, 2 srebrne), Jakub Paul (2 złote,
1 srebrny), Mateusz Michalski (1 złoty, 3 srebrne), Maksym Sadowski (1 złoty, 1 brązowy),
Daniel Mazurkiewicz (1 złoty, 1 brązowy), Szymon Siódmiak (3 srebrne, 1 brązowy), Filip
Orciuch (2 srebrne, 1 brązowy), Konrad Boldt (1 srebrny, 2 brązowe). Najlepszą zawodniczką
w kategorii E ponownie okazała się Jolanta Siódmiak.

Gratulujemy wszystkim nowych rekordów życiowych i zdobytych medali. Duże słowa uznania należą się także naszym debiutantom (Konradowi Boldtowi, Monice Kropidłowskiej, Filipowi Królowi i Franciszkowi Smykowskiemu). Należy dodać, że aż 2 wyniki Konrada liczyły się do punktacji klubowej w kategorii B chłopców.
Przed nami Mistrzostwa Polski. Najpierw grup E i D, które odbędą się w Chodzieży już 03-04 czerwca, a 2 tygodnie później w Gliwicach grup C, B i A. Trzymamy kciuki i czekamy na worek medali.
Kolejna runda Klubowego Pucharu Polski, której będziemy gospodarzami, rozegra się w
październiku. Liczymy na równie dobre, a nawet lepsze wyniki.