środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

Klub Sportowy LAGUNA 24 TORUŃ od lat popularyzuje w Toruniu pływanie w płetwach. Podczas Mistrzostw Polski w pływaniu w płetwach zorganizowanych w Gliwicach w dniach 5-6 czerwca, zawodnicy Laguny 24 Toruń zdobyli łącznie w kategoriach senior i junior 21 medali (8 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych). Stanowiło to nie lada wyzwanie biorąc pod uwagę trudności klubu w organizowaniu treningów w czasie trwania pandemii.
Na co dzień zawodnicy Laguny 24 Toruń trenują pod czujnym okiem trenera Mateusza Michalskiego na basenie Szkoły Podstawowej nr 24. Należy przy tym podkreślić, że wśród zdobywców medali są przede wszystkim uczniowie naszej szkoły: Olivia Bestry, Jolanta Siódmiak, Franciszek Smykowski, Hubert Rudnicki, Filip Król.

Pływacy z 2 d wyszli na lód. Korzystając z bogatego doświadczenia trenera Sławomira Szachniewicza i praktykanta Jarosława Dołęgi szlifowali swoje umiejętności na lodzie. Było fantastycznie, na zewnątrz słońce, +27 st. C, w hali mróz, poza tym, lód to też woda,
więc wszyscy dali radę. Uśmiechy za pomoc rodzicom, najlepsze podziękowanie.

Zaprzyjaźniony ze szkołą Klub Sportowy Laguna 24 Toruń prezentował swoje umiejętności podczas „Drzwi Otwartych”  27 lutego 2020 roku. Zainteresowani rodzice i uczniowie mieli okazję zobaczyć trening pływacki z wykorzystaniem płetw mono i stereo.
Zawodnicy naszego klubu mogą poszczycić się licznymi medalami nie tylko na szczeblu krajowym, ale także w zawodach europejskich. Jedna z naszych zawodniczek kategorii D (12-13 lat) otrzymała w tym roku powołanie do Kadry Narodowej Juniorów.
Zachęcamy wszystkich chętnych kochających wodę do udziału w treningach!!!
Przed nami II Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w płetwach 14-15 marca 2020 w Chodzieży, skąd zapewne jak zawsze przywieziemy medale. Trzymajcie za nas kciuki!

W dniach 13-14 maja nasi zawodnicy brali udział w III Rundzie Klubowego Pucharu Polski. Lagunę Toruń reprezentowało 29 sportowców. Z Władysławowa przywieźliśmy aż 48 indywidualnych medali! Kolejnych 8 medali nasi zawodnicy zdobyli w wyścigach sztafetowych (3 srebrne i 5 brązowych).
Dzięki takim wynikom zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji klubowej. Takie samo miejsce zajmujemy w rankingu Klubowego Pucharu Polski po III rundach – za drużyną Delfinka Chodzież, a przed klubem z Jastrzębia Zdroju.

Nasi multimedaliści to: Jolanta Siódmiak (3 złote, 1 srebrny), Agata Gronowska (3 złote,
1 brązowy), Karolina Szpejna (1 złoty, 3 srebrne), Judyta Krainska (1 srebrny, 2 brązowe),
Małgorzata Pokwicka (1 srebrny, 1 brązowy), Weronika Kozankiewicz (3 brązowe), Julia
Iwanowska (2 brązowe), Mikołaj Wiśniewski (2 złote, 2 srebrne), Jakub Paul (2 złote,
1 srebrny), Mateusz Michalski (1 złoty, 3 srebrne), Maksym Sadowski (1 złoty, 1 brązowy),
Daniel Mazurkiewicz (1 złoty, 1 brązowy), Szymon Siódmiak (3 srebrne, 1 brązowy), Filip
Orciuch (2 srebrne, 1 brązowy), Konrad Boldt (1 srebrny, 2 brązowe). Najlepszą zawodniczką
w kategorii E ponownie okazała się Jolanta Siódmiak.

Gratulujemy wszystkim nowych rekordów życiowych i zdobytych medali. Duże słowa uznania należą się także naszym debiutantom (Konradowi Boldtowi, Monice Kropidłowskiej, Filipowi Królowi i Franciszkowi Smykowskiemu). Należy dodać, że aż 2 wyniki Konrada liczyły się do punktacji klubowej w kategorii B chłopców.
Przed nami Mistrzostwa Polski. Najpierw grup E i D, które odbędą się w Chodzieży już 03-04 czerwca, a 2 tygodnie później w Gliwicach grup C, B i A. Trzymamy kciuki i czekamy na worek medali.
Kolejna runda Klubowego Pucharu Polski, której będziemy gospodarzami, rozegra się w
październiku. Liczymy na równie dobre, a nawet lepsze wyniki.