poniedziałek, październik 19, 2020

Terminy konkursów przedmiotowych, które się jeszcze nie odbyły na etapie szkolnym, zostały komunikatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty anulowane, co oznacza ich odwołanie. Nowe terminy konkursów zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Pływacy z 2 d wyszli na lód. Korzystając z bogatego doświadczenia trenera Sławomira Szachniewicza i praktykanta Jarosława Dołęgi szlifowali swoje umiejętności na lodzie. Było fantastycznie, na zewnątrz słońce, +27 st. C, w hali mróz, poza tym, lód to też woda,
więc wszyscy dali radę. Uśmiechy za pomoc rodzicom, najlepsze podziękowanie.

Zaprzyjaźniony ze szkołą Klub Sportowy Laguna 24 Toruń prezentował swoje umiejętności podczas „Drzwi Otwartych”  27 lutego 2020 roku. Zainteresowani rodzice i uczniowie mieli okazję zobaczyć trening pływacki z wykorzystaniem płetw mono i stereo.
Zawodnicy naszego klubu mogą poszczycić się licznymi medalami nie tylko na szczeblu krajowym, ale także w zawodach europejskich. Jedna z naszych zawodniczek kategorii D (12-13 lat) otrzymała w tym roku powołanie do Kadry Narodowej Juniorów.
Zachęcamy wszystkich chętnych kochających wodę do udziału w treningach!!!
Przed nami II Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w płetwach 14-15 marca 2020 w Chodzieży, skąd zapewne jak zawsze przywieziemy medale. Trzymajcie za nas kciuki!

W dniach 13-14 maja nasi zawodnicy brali udział w III Rundzie Klubowego Pucharu Polski. Lagunę Toruń reprezentowało 29 sportowców. Z Władysławowa przywieźliśmy aż 48 indywidualnych medali! Kolejnych 8 medali nasi zawodnicy zdobyli w wyścigach sztafetowych (3 srebrne i 5 brązowych).
Dzięki takim wynikom zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji klubowej. Takie samo miejsce zajmujemy w rankingu Klubowego Pucharu Polski po III rundach – za drużyną Delfinka Chodzież, a przed klubem z Jastrzębia Zdroju.

Nasi multimedaliści to: Jolanta Siódmiak (3 złote, 1 srebrny), Agata Gronowska (3 złote,
1 brązowy), Karolina Szpejna (1 złoty, 3 srebrne), Judyta Krainska (1 srebrny, 2 brązowe),
Małgorzata Pokwicka (1 srebrny, 1 brązowy), Weronika Kozankiewicz (3 brązowe), Julia
Iwanowska (2 brązowe), Mikołaj Wiśniewski (2 złote, 2 srebrne), Jakub Paul (2 złote,
1 srebrny), Mateusz Michalski (1 złoty, 3 srebrne), Maksym Sadowski (1 złoty, 1 brązowy),
Daniel Mazurkiewicz (1 złoty, 1 brązowy), Szymon Siódmiak (3 srebrne, 1 brązowy), Filip
Orciuch (2 srebrne, 1 brązowy), Konrad Boldt (1 srebrny, 2 brązowe). Najlepszą zawodniczką
w kategorii E ponownie okazała się Jolanta Siódmiak.

Gratulujemy wszystkim nowych rekordów życiowych i zdobytych medali. Duże słowa uznania należą się także naszym debiutantom (Konradowi Boldtowi, Monice Kropidłowskiej, Filipowi Królowi i Franciszkowi Smykowskiemu). Należy dodać, że aż 2 wyniki Konrada liczyły się do punktacji klubowej w kategorii B chłopców.
Przed nami Mistrzostwa Polski. Najpierw grup E i D, które odbędą się w Chodzieży już 03-04 czerwca, a 2 tygodnie później w Gliwicach grup C, B i A. Trzymamy kciuki i czekamy na worek medali.
Kolejna runda Klubowego Pucharu Polski, której będziemy gospodarzami, rozegra się w
październiku. Liczymy na równie dobre, a nawet lepsze wyniki.