Aktualności

Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty piątek 8.07 i poniedziałek 11.07 w godzinach 8.00-14.00

Jeśli zamiast dziecka zaświadczenie będzie odbierał:
- rodzic/opiekun prawny niezbędny będzie do okazania dowód osobisty,
- inna osoba, wówczas musi posiadać upoważnienie zawierające imię, nazwisko i numer dowodu osobistego oraz dowód osobisty do okazania.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
(J.Korczak)


Proszę Państwa,
podczas Koncertu Charytatywnego „Dzieci dzieciom” z pewnością zadbaliśmy wspólnie o to, aby świat promieniał szerokim uśmiechem.

Dzięki Państwa obecności, hojności, Waszej nieocenionej dobroci serca udało się zebrać fundusze w wysokości 3492,50 zł. To kwota, która dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej rodziny SP 24 zasili konto fundacji EMIC z przeznaczeniem na pomoc dzieciom ukraińskim. Wspólnie „mamy tę moc”! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom koncertu za zaangażowanie i za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Dyrekcja i nauczyciele

toruń.direct CENTRUM WSPARCIA BIZNESU rozpoczęło Kampanię promującą ofertę toruńskich szkół branżowych i technicznych.

Tegoroczna Kampania została oparta na koncepcie: ,, Czy wiesz, że….’’. Jej idea bazuje na krótkim przekazie, w którym zawarte są ciekawostki i informacje o ofercie edukacyjnej każdej ze szkół. Zapraszamy na stronę: http://czywieszze.org

Znajdziecie tam informacje o:

 Oprócz tego zapraszamy do obejrzenia filmu

 

klasa

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

(oddział przygotowawczy)

liczba wolnych miejsc

6

8

18

16

20

2

4

 

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w roku 2022 w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Program miał na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania naszego kraju, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało wspomóc realizację podstawy programowej i pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne. Umożliwiło uczniom zdobycie i utrwalenie wiedzy o zabytkach, naszej tradycji, kulturze i historii. Ministerstwo dofinansowało koszty wycieczek w wysokości do 80%, resztę opłacili rodzice naszych uczniów.

Nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dwa wyjazdy: do Kórnika i Poznania (klas 1a) oraz do Gdyni i Gdańska (klasy 7b i 7e).

 

W dniach 5-6.05.2022r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę. Wycieczka w 80% była sfinansowana ze środków ministerialnych.
W dniu 5.05.2022r. dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Tajemnice instrumentów muzycznych”, która odbyła się w Muzeum Instrumentów Muzycznych- oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu. Na przykładzie zaprezentowanych na żywo instrumentów, młodzi uczestnicy zajęć poznali tajemnice, jakie kryją poszczególne rodziny instrumentów muzycznych. W drugiej części zajęć nowo poznana wiedza została sprawdzona podczas przemarszu przez wybrane sale Muzeum.

W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili Palmiarnię w Poznaniu. Dzieci były zachwycone możliwością kontaktu na żywo z egzotycznymi roślinami i zwierzętami.
Interesujące opowieści przewodnika pozwoliły dzieciom poznać wiele tajemnic egzotycznych roślin i zwierząt.

W dniu 6.05.2022r. uczestnicy zwiedzali Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Duże wrażenie na dzieciach wywarł fakt, że zwiedzały dom- muzeum słynnego pisarza i podróżnika pod opieką jego krewnych, potomków.
W Kórniku (pod opieką przewodnika) uczniowie zwiedzili jeden z najciekawszych i najwspanialszych obiektów okolic Poznania, usytuowany na wyspie, zamek kórnicki z jego wyposażeniem, zbiorami, biblioteką. Zamek, który od niemal dwustu lat stanowi ważny ośrodek kulturalny i naukowy na mapie kraju i Europy.

Korzystając z dwudniowego pobytu w Wielkopolsce odwiedziliśmy też Park Miniatur w Pobiedziskach oraz podziwialiśmy przepiękny pałac oraz stare dęby w Rogalinie.

Program wycieczki był dla dzieci bardzo interesujący. Mimo młodego wieku uczniowie zdobyli bogatą wiedzę na temat ważnych miejsc i obiektów.

Palmiarnia

 

Puszczykowo

 

Puszczykowo-Muzeum Arkadego Fiedlera

 

Kórnik

 

Skansen Miniatur

Dąb w Rogalinie

 

 

W dniach 12-13 maja 2022 roku uczniowie klasy 7b i 7e pod opieką wychowawców: pani Hanny Matuszewicz i pani Moniki Cesarz oraz panów Grzegorza Tomasika i Macieja Grabowskiego udali się na wycieczkę realizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczniowie w pierwszej kolejności zwiedzili statek Dar Pomorza w Gdyni. Następnie oglądali ciekawe eksponaty i prezentacje w Muzeum Marynarki Wojennej. Przewodnik zaprezentował również grupie historyczny układ urbanistyczny  Gdyni. Na końcu spacerowaliśmy po gdańskiej starówce, podziwiając zabytki miasta pochodzące między innymi z XVII wieku.

 

Gdynia - Statek Dar Pomorza

 

Gdynia - Muzeum Marynarki Wojennej

 

Gdynia - historyczny układ urbanistyczny

 

Gdańsk - miasto w zasięgu obwarowań XVII wieku

Dzień Dziecka 7a spędziła w Gdańsku. Clou programu stanowił „Hejt School Musical” w Teatrze Komedii Valldal - rockowy musical komediowy o przyjaźni, polskim systemie edukacji i… szkolnych kółkach recytatorskich!:) Polecamy! Po spektaklu odwiedziliśmy Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Gdańsk pożegnaliśmy spacerem po plaży. Nie zabrakło, obowiązkowych w tym miejscu i czasie, lodów i gofrów. Było pysznie :-)

Małgosia Prewysz – Kwinto, uczennica kl. 7a, zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Literackim Konkursie Twórczości Własnej zorganizowanym przez SP16. Jury nagrodziło młodych literatów za dobre pióro i poruszanie istotnych problemów dla współczesnego, młodego człowieka. Małgosiu, czekamy na więcej opowiadań i rychłą publikację powieści. Brawo!

Dnia 27 maja 2022 roku klasa 8b uczestniczyła wraz z wychowawczynią, p. Joanną Mytlewską, w pieszym rajdzie na Barbarę i w rejony Stawów Przysieckich. Świetnie było dotlenić umysły po egzaminach :) Pogoda nam dopisała, a po drodze mieliśmy możliwość obserwować żeremia bobrów i ślady ich działalności w postaci zgryzów i zwalonych pni drzew. Na stawach pojawiły się też gęsi gęgawy z młodymi. Dodatkowych atrakcji dostarczayły nam 4 psiaki, które zabraliśmy na wyprawę :)

Fotorelacja p. Grzegorza Tomasika z koncertu charytatywnego na rzecz Ukrainy "Dzieci dzieciom".

Uczniowie klasy 5a i 5c z wizytą w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie .

W maju klasy 5a i 5c wraz z wychowawcami uczestniczyły w warsztatach kreatywno-plastycznych. Młodzi artyści, w otoczeniu pięknej przyrody, tworzyli w atrakcyjnych technikach, takich jak:
- MALARSTWO na tkaninie,
- MOZAIKA ze szkła witrażowego,
- RZEŹBA - modelowanie w glinie miękkiej.
Dzięki wspólnej, kreatywnej zabawie zrozumieliśmy, że świat może być przez to piękniejszy. Bądźmy ze sobą, twórzmy, bawmy się – upiększajmy codziennie nasz świat:)

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za dary dla Ukraińców z Donbasu. Wszystkie rzeczy zostały przekazane potrzebującym przez wolontariuszy.

Poniżej dołączamy krótką relację filmową.

W miarę możliwości prosimy o dalsze wspieranie osób ze wschodniej części Ukrainy, gdzie obecnie prowadzone są walki. Chętne osoby zachęcamy do udziału w naszej akcji. Przyniesione produkty nadal można zostawić w dyżurce przy wejściu głównym.

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomaganie to wyzwanie”

10 mają w klasie 4e odbyły się zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził pan Przemysław Witkowski - ratownik medyczny. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia. Duże wrażenie zrobił "fantom", na którym dzieci ćwiczyły podstawy reanimacji

Święto Narodowe Trzeciego Maja w obiektywie pana Grzegorza Tomasika

   W kwietniu 2022r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnego Tygodnia Świadomości Autyzmu. Zaangażowana w nie była cała Społeczność Szkolna.
   5 kwietnia uczniowie i nauczyciele na znak solidarności z osobami z autyzmem, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Stworzono Kalendarz Życzliwości, który znajdował się na korytarzach - każdego dnia zaproponowane było inne zadanie do wykonania przez wszystkich chętnych.
   Na drzwiach do sal pojawiły się kody QR z zakodowanymi filmikami dotyczącymi autyzmu oraz listy z nazwiskami znanych osób w spektrum autyzmu.
   Odbyła się także owocna zbiórka smyczy reklamowych, które trafiły do Kamiennej Góry. Z czasem kolorowe paski posłużą jako materiał do zajęć arteterapii dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a zapinki będą bazą do "mini makram" – breloczków. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na terapię i turnusy rehabilitacyjne dzieci z autyzmem.
    Zarówno uczniowie, jak i dorośli członkowie naszej Szkolnej Społeczności mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą autyzmu oraz aktywnie włączyć się w pomoc, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

Natomiast wsparcie makramowej akcji można kontynuować indywidualnie zaglądając w link: https://zrzutka.pl/6hpvma?fbclid=IwAR0lVnrNIZsWmmFPVQR1FPcNHCRsy8Ikrd1LCdDCd4JNAWnEboum1bt3AqY


Koordynatorzy:
Olga Tymińska
Beata Piątkowska
Ewa Śniegocka-Nowak
Marlena Maleszewska

W dniu 20 kwietnia uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawczyniami panią Izą Wiewiórką i Anetą Zglińską uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie.
Zajęcia z kaligrafii sprawiły, że nasze pismo będzie czytelne i ładne, a w zeszytach nie będzie żadnych kleksów!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w różnych konkursach osiągając wysokie wyniki. Na zdjęciu uczeń klasy 7a Artur Falenta zwycięzca konkursu z geografii organizowanym przez LO z Chełmna. Gratulujemy!

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok