W kwietniu 2022r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnego Tygodnia Świadomości Autyzmu. Zaangażowana w nie była cała Społeczność Szkolna.
   5 kwietnia uczniowie i nauczyciele na znak solidarności z osobami z autyzmem, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Stworzono Kalendarz Życzliwości, który znajdował się na korytarzach - każdego dnia zaproponowane było inne zadanie do wykonania przez wszystkich chętnych.
   Na drzwiach do sal pojawiły się kody QR z zakodowanymi filmikami dotyczącymi autyzmu oraz listy z nazwiskami znanych osób w spektrum autyzmu.
   Odbyła się także owocna zbiórka smyczy reklamowych, które trafiły do Kamiennej Góry. Z czasem kolorowe paski posłużą jako materiał do zajęć arteterapii dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a zapinki będą bazą do "mini makram" – breloczków. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na terapię i turnusy rehabilitacyjne dzieci z autyzmem.
    Zarówno uczniowie, jak i dorośli członkowie naszej Szkolnej Społeczności mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą autyzmu oraz aktywnie włączyć się w pomoc, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

Natomiast wsparcie makramowej akcji można kontynuować indywidualnie zaglądając w link: https://zrzutka.pl/6hpvma?fbclid=IwAR0lVnrNIZsWmmFPVQR1FPcNHCRsy8Ikrd1LCdDCd4JNAWnEboum1bt3AqY

Koordynatorzy:
Olga Tymińska