wtorek, wrzesień 07, 2021

Zapraszamy na zebrania  - wtorek 7 września 2021 r.

kl. 1-3 od godz. 17:00

kl. 4-8 od godz. 18:15

wtorek, sierpień 24, 2021

Proszę Państwa!

Spotkanie integracyjne dla klas pierwszych odbędzie się zgodnie z planem 31 sierpnia o godz.17.00. Ze względu na trwającą epidemię prosimy o zachowanie zaleceń ministerialnych (dystans, dezynfekcja rąk, maseczki) oraz przybycie ucznia wraz z jednym rodzicem, bez osób towarzyszących. Spotkamy się na dużym, środkowym boisku szkolnym (klas 1-3), gdzie zostaną odczytane listy klasowe i zostaną przedstawieni wychowawcy. Następnie nauczyciele wezmą dzieci do swoich klas, gdzie odbędzie się zaplanowana integracyjna część spotkania a Państwa

Uczniowie klasy 6A w dniu 6.09.2021 udali się do gospodarstwa rekreacyjno-terapeutycznego z alpakami na ulicy Mazurskiej w Toruniu.

Alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i zamieszkują Amerykę Południową. Są to zwierzęta bardzo delikatne, płochliwe o łagodnym usposobieniu, zupełnie pozbawione agresji. Zaprzyjaźniają się z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi. To zwierzęta inteligentne, czyste i hipoalergiczne. Wyglądają jak ogromne żywe pluszaki o puszystej, delikatnej wełnie i dużych oczach. Swym cichym pomrukiwaniem wywołują natychmiastową sympatię i radość u człowieka.

Dzieci poznały Kubusia, Bambiego, Timiego i Kulfona. Spotkanie i zabawa z nimi były fantastyczną przygodą integrującą klasę.