wtorek, wrzesień 07, 2021

Zapraszamy na zebrania  - wtorek 7 września 2021 r.

kl. 1-3 od godz. 17:00

kl. 4-8 od godz. 18:15

wtorek, sierpień 24, 2021

Proszę Państwa!

Spotkanie integracyjne dla klas pierwszych odbędzie się zgodnie z planem 31 sierpnia o godz.17.00. Ze względu na trwającą epidemię prosimy o zachowanie zaleceń ministerialnych (dystans, dezynfekcja rąk, maseczki) oraz przybycie ucznia wraz z jednym rodzicem, bez osób towarzyszących. Spotkamy się na dużym, środkowym boisku szkolnym (klas 1-3), gdzie zostaną odczytane listy klasowe i zostaną przedstawieni wychowawcy. Następnie nauczyciele wezmą dzieci do swoich klas, gdzie odbędzie się zaplanowana integracyjna część spotkania a Państwa

W tym roku mijają 82 lata od wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku o świcie wojska niemieckie zaatakowały państwo polskie. Nasi żołnierze bohatersko stawiali opór najeźdźcy m.in. na Westerplatte, pod Wizną i nad rzeką Bzurą. 17 września 1939 roku granice naszego państwa przekroczyła armia Związku Sowieckiego. Od tego dnia osamotnieni Polacy walczyli na dwa fronty. Do działań na rzecz obrony niepodległości włączyła się ludność cywilna, która w nierównej walce z wrogami wspomagała działalność regularnej armii polskiej.  Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Bohaterów Września 1939. W ten sposób upamiętniamy i oddajemy cześć wszystkim, którzy wówczas ofiarnie, często tracąc życie, walczyli, byśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju.