środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

W SP 24 uczniowie  i nauczyciele jak co roku obchodzili święto Konstytucji Trzeciego Maja. W klasach 4-8 każdy wychowawca przeprowadził lekcję wychowawczą według przygotowanego wcześniej scenariusza. Uczniowie oglądali film nagrany w Zamku Królewskim „Konstytucja w Polsce – jak powstała?” https://www.youtube.com/watch?v=-GBAolHelHs , a potem wspólnie wykonywali zadania na podstawie załączonej prezentacji. Chętni uczniowie wykonali plakaty pt. Rocznica uchwalenia konstytucji trzeciego maja. Dodatkowym, nieobowiązkowym zadaniem było zrobienie sobie zdjęcia w barwach narodowych, z flagą. Prezentujemy kolaż zdjęć, który stanowi unikatowy fotoobraz patriotycznych postaw naszych uczniów.

Monika Cesarz