wtorek, wrzesień 07, 2021

Zapraszamy na zebrania  - wtorek 7 września 2021 r.

kl. 1-3 od godz. 17:00

kl. 4-8 od godz. 18:15

wtorek, sierpień 24, 2021

Proszę Państwa!

Spotkanie integracyjne dla klas pierwszych odbędzie się zgodnie z planem 31 sierpnia o godz.17.00. Ze względu na trwającą epidemię prosimy o zachowanie zaleceń ministerialnych (dystans, dezynfekcja rąk, maseczki) oraz przybycie ucznia wraz z jednym rodzicem, bez osób towarzyszących. Spotkamy się na dużym, środkowym boisku szkolnym (klas 1-3), gdzie zostaną odczytane listy klasowe i zostaną przedstawieni wychowawcy. Następnie nauczyciele wezmą dzieci do swoich klas, gdzie odbędzie się zaplanowana integracyjna część spotkania a Państwa

Wprawdzie zdalnie, ale niebanalnie. Tak jednym zdaniem można podsumować nasze szkolne świętowanie. Chcieliśmy uczcić to ważne wydarzenie w historii ojczyzny w sposób nieoczywisty. Postanowiliśmy, że w tym roku hasłem przewodnim będzie „Patriotyzm w XXI wieku”. Przygotowania zaczęliśmy już dwa tygodnie przed 11 listopada. Wychowawcy rozmawiali ze swoimi uczniami o tym, czy dziś można być patriotą, w jaki sposób patriotyzm może objawiać się w codziennym życiu, jakie są przejawy niewłaściwego rozumienia tego słowa. Efektem dyskusji były plakaty, które znalazły się w naszej galerii Teams. Okazuje się, że młodzież z 24 wie, że swój patriotyzm można potwierdzić, będąc tolerancyjnym, szanując historię i tradycję, kupując polskie produkty a nawet … nosząc maseczkę podczas pandemii. Specjalne jury wyróżniło, a pani dyrektor nagrodziła autorów plakatów z klas 6a i 6d. Gratulujemy!

Nie mogło obyć się bez oprawy muzycznej. Tym razem słuchaliśmy twórczości artystów, którzy nawiązywali do spraw ojczyzny, narodu, przywiązania do tradycji. Wśród wykonawców znaleźli się Marek Grechuta, Czesław Niemen, Jacek Kaczmarski, ale również T. Love, Eldo, Małpa czy Obywatel GC. Wykorzystując możliwości, jakie stwarza nam praca na Office365 Teams, przeprowadziliśmy głosowanie na najciekawszy utwór, powstały również klasowe top listy.
10 listopada był dniem podsumowań i refleksji. Podczas spotkań z wychowawcami uczniowie, z własnoręcznie wykonanymi kotylionami na piersi, oglądali plakaty swoich koleżanek i kolegów, słuchali muzyki, wspominali ważne wydarzenia historyczne i bohaterów narodowych. Klasy 4 wzięły udział w zdalnym konkursie wiedzy na temat symboli narodowych. Bez wątpienia wszyscy uczniowie z SP24 wiedzą, że dziś też można być patriotą.