środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

Laureat „Dziejów Torunia”

Bartłomiej Mikulski,

uczeń klasy 5a,

został laureatem w Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” zajmując III miejsce.

Brawo Bartku!

Wyróżnienie w projekcie Toruński Urząd dla Młodzieży

Uczniowie klasy 8a wzięli udział w projekcie „Urząd dla młodzieży” zorganizowanym przez KPCEN i Urząd Miasta Torunia. Dominik Cesarz, Maciej Czarciński i Beniamin Kmieć przygotowali pracę „Obywatel w domu, a jego pismo w „chmurze”. eAdministracja
w Wydziale Spraw Administracyjnych. Natomiast autorstwa Huberta Małkowskiego, Filipa Politowskiego, Weroniki Wilk oraz Karoliny Żak był projekt „Czy warto być wyborcą? Rejestr wyborców w praktyce”. Prace uczniów zostały wyróżnione.

Gratulujemy!

„Patroni naszych ulic” – rozstrzygnięcie konkursu
Uczniowie klas czwartych, podobnie jak ich rówieśnicy w zeszłym roku, wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym „Patroni naszych ulic”. Do konkursu przystąpiły 62 osoby, wykonując niezwykle ciekawe projekty. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Oto lista zwycięzców:
I miejsce: Jakub Popek, kl. 4d