wtorek, czerwiec 04, 2019

sale lekcyjne

godz. 8.00 - klasy I i II szkoła podstawowa

godz.11.00 - klasy IV-VII szkoła podstawowa

Uwaga! Numer sali lekcyjnej, w której nastąpi spotkaniewychowawcy z uczniami,

zostanie przekazane bezpośrednio uczniowi oraz rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Wkrótce taka skrzynka na listy na papierze również pojawi się w szkole.

Zasady korzystania ze skrzynki:

1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

Od roku 2016 w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu realizowane są projekty eTwinning, których celem jest współpraca międzynarodowa za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Tym razem uczniowie klas 7a i 8a zakończyli realizację projektu eTwinning Stories by young Europeans. W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Francji. Praca nad projektem polegała na napisaniu historyjek na podstawie wybranych przez szkoły obrazów. Po ich napisaniu szkoły wymieniły się pracami, a uczniowie ze szkół partnerskich zilustrowali opowiadania swoich zagranicznych kolegów. W każdej szkole została zorganizowana wystawa, na której można było podziwiać prace przygotowane przez uczniów w ramach projektu.
Realizacja projektu dała dużo satysfakcji jego uczestnikom. Kreatywność uczniów przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe oraz plastyczne.