środa, maj 05, 2021

Drodzy Uczniowie,
niebawem podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w Waszym życiu – wybierzecie szkołę ponadpodstawową, w której będziecie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiadomości pozwalające spełnić Wasze zawodowe marzenia.

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiam ofertę liceów, techników i szkół branżowych oraz terminy rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziecie w Teamsach (Wpisy, Pliki), gdzie od kilku miesięcy zamieszczam ofertę edukacyjną naszego miasta.

Pamiętajcie, nabór do szkół

Od roku 2016 w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu realizowane są projekty eTwinning, których celem jest współpraca międzynarodowa za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Tym razem uczniowie klas 7a i 8a zakończyli realizację projektu eTwinning Stories by young Europeans. W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Francji. Praca nad projektem polegała na napisaniu historyjek na podstawie wybranych przez szkoły obrazów. Po ich napisaniu szkoły wymieniły się pracami, a uczniowie ze szkół partnerskich zilustrowali opowiadania swoich zagranicznych kolegów. W każdej szkole została zorganizowana wystawa, na której można było podziwiać prace przygotowane przez uczniów w ramach projektu.
Realizacja projektu dała dużo satysfakcji jego uczestnikom. Kreatywność uczniów przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe oraz plastyczne.