wtorek, październik 19, 2021

Dyrektor szkoły informuje, że basen w roku szkolnym 2021/2022 czynny jest dla osób chcących skorzystać z pływalni indywidualnie w następujące dni: poniedziałki, środy i piątki - 18:00 (1h)

Ceny biletów : normalny 8,00 zł, ulgowy 5,00 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej)

Przypominamy o konieczności przestrzegania regulaminu pływalni, a w szczególności posiadania: czepka, klapek, mydła.

Konieczna jest kąpiel bezpośrednio przed wejściem na teren niecki

czwartek, wrzesień 30, 2021

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Toruniu, od października 2021, uruchamia Punkty Konsultacyjne dla Rodziców  w wybranych placówkach oświatowych naszego miasta i w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. W punktach tych, w ustalone wtorki i czwartki w godz.16.00-18.00  dyżurować będą specjaliści naszej poradni. Ponadto w każdą środę dyżur specjalisty odbywał się będzie  w siedzibie poradni (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6). Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać w dowolnym punkcie, bez uprzedniego umówienia.

Konieczna jest kąpiel bezpośrednio przed wejściem na teren niecki basenu.

Pobierz terminy konsultacji

Zapraszamy na zebrania  - wtorek 7 września 2021 r.

kl. 1-3 od godz. 17:00

kl. 4-8 od godz. 18:15

Proszę Państwa!

Spotkanie integracyjne dla klas pierwszych odbędzie się zgodnie z planem 31 sierpnia o godz.17.00. Ze względu na trwającą epidemię prosimy o zachowanie zaleceń ministerialnych (dystans, dezynfekcja rąk, maseczki) oraz przybycie ucznia wraz z jednym rodzicem, bez osób towarzyszących. Spotkamy się na dużym, środkowym boisku szkolnym (klas 1-3), gdzie zostaną odczytane listy klasowe i zostaną przedstawieni wychowawcy. Następnie nauczyciele wezmą dzieci do swoich klas, gdzie odbędzie się zaplanowana integracyjna część spotkania a Państwa zaprosimy w tym czasie do dużej sali gimnastycznej, gdzie podzielimy się z Państwem podstawowymi informacjami i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Po części informacyjnej będziemy Państwa prosili o ponowne przejście na boisko główne, dokąd zostaną odprowadzone dzieci.

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie roku szkolnego, poniżej zamieszczamy harmonogram:

- klasy 1a, 1c, 1e– 10:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dużej sali gimnastycznej (wejście do szkoły wraz z wychowawcą, 1 rodzic + 1 dziecko). Następnie klasy z wychowawcami udają się do sal lekcyjnych: 1a – s.11, 1c – s.10, 1e – s.8,

- klasy 1b, 1d – 11:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dużej sali gimnastycznej (wejście do szkoły wraz z wychowawcą 1 rodzic + 1 dziecko). Następnie klasy z wychowawcami udają się do sal lekcyjnych: 1d – s.5, 1b – s.11

Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Uprawnione osoby mogą złożyć wniosek o świadczenie 300+ w ramach Programu „Dobry start”. Świadczenie to wypłaca ZUS.

Nie wszyscy uprawnieni skorzystali ze świadczenia. W naszym Powiecie na złożenie czeka jeszcze 3647 wniosków.
Przypominamy, że wnioski o świadczenie 300+ można złożyć tylko elektronicznie:
- za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- za pośrednictwem portalu Emp@tia,
- przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

Osoby, które nie mają możliwości skorzystania z ww. sposobów złożenia wniosku, zachęcamy do składania wizyt w placówkach ZUS. Na Salach Obsługi Klientów pracownicy udzielą pomocy zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.
Pomoc otrzyma każdy, kto tylko tego będzie potrzebował.

Informację o zaplanowanych dyżurach znajdziecie Państwo na stronie www.zus.pl w zakładce:

Na prośbę kierownictwa Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia przekazujemy informację na temat możliwości szczepienia w naszym mieście:

W Gminie Miasta Toruń szczepienia są dostępne 7 dni w tygodniu, zarówno
dla zarejestrowanych, jak i bez rejestracji.

W Toruniu działa łącznie 25 punktów szczepień, w tym:

21 w przychodniach – punktach POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) oraz szpitalach (miejskim i wojewódzkim),

2 Powszechne Punkty Szczepień (Centrum Targowe Park przy u. Szosa Bydgoska 3 oraz Korty Tenisowe na Skarpie, ul. Przy Skarpie 4)

2 mobilne punkty szczepień w stałych lokalizacjach (CH Plaza i Ratusz Staromiejski)

W każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca i sierpnia można skorzystać ze szczepienia
bez wcześniejszej rejestracji preparatem jednodawkowym Janssen firmy Johnson&Johnson. Wystarczy przyjść do mobilnego punktu szczepień zorganizowanego w Centrum Handlowym Plaza (soboty) czy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego (niedziele, z wyj 4.07. i 1.08.)
z dowodem osobistym i można skorzystać z nieodpłatnego szczepienia podczas sobotnich zakupów, czy niedzielnego spaceru. Ze szczepień mogą korzystać również obcokrajowcy.

WAŻNE! Z uwagi na zamknięcie mostu im. Piłsudskiego we wszystkie weekendy wakacji (począwszy od 25 czerwca) organizujemy również mobilny punkt szczepień dla mieszkańców lewobrzeża:

4 lipca br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 14, przy ul. Gen. J. Hallera 79 zorganizowany zostanie mobilny punkt szczepieńW godz. 10.00-18.00 będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Janssen firmy Johnson&Johnson (osoby 18+) oraz preparatem Pfizer (dzieci 12+).

Więcej informacji na stronie torun.pl (informacja ta będzie aktualizowana na bieżąco).

Infolinia ds. szczepień i transportu w Toruniu: 56 611 89 00