facebook_page_plugin

czwartek, wrzesień 19, 2019

Terminarz konkursów

organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz

 

Regulaminy ogólny i szczegółowy znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

wtorek, wrzesień 17, 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw lub tutaj.

Informacji udzielają:

Maria Bartkowska
tel. 668 507 768
e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

Jolanta Mrówczyńska
tel. 883 326 609
e-mail: j.mrowczynska@kujawsko-pomorskie.pl

Piotr Nadolny
tel. 668 506 961
e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Pojawiły się 2 skrzynki na listy na papierze - miejce - przy dyżurce (główne wejście do szkoły), pierwsze piętro przy sali 13 a .

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Zasady korzystania ze skrzynki:

  1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Ida Klim z klasy 7a i Krzysztof Szymańczyk z klasy 8b zostali laureatami czwartej edycji międzyszkolnego konkursu historycznego „Toruń z historią za pan brat”. Wręczenie nagród uczniom szkół podstawowych odbyło się 10 czerwca w Collegium Humanisticum. UMK.

Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie międzyszkolnym „Bohaterowie toruńskich ulic” organizowanym pod patronatem OM PTTK.

W kategorii praca multimedialna:

I miejsce Jakub Ziędalski kl. 8c
III miejsce Mateusz Załuski kl. 6d
Wyróżnienie: Emilia Lubomska kl. 7a

W kategorii album:
I miejsce Jakub Osial i Tymek Lipiński kl. 6a
Serdecznie gratulujemy!

eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

Od września 2018 klasa 7a brała udział w projekcie eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Francji, Czech, Hiszpanii, Ukrainy i Polski. Celem projektu była wymiana pomysłów na gry i zabawy językowe z materiałów podlegających recyklingowi. Jako przykład wykorzystania surowców wtórnych uczniowie wykonali między innymi z nakrętek zestawy do gry w scrabble.

Laureat „Dziejów Torunia”

Bartłomiej Mikulski,

uczeń klasy 5a,

został laureatem w Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” zajmując III miejsce.

Brawo Bartku!

29 maja 2019 r. uczniowie klas 6a i 8e wraz z p. Marleną Kwiatkowską mieli przyjemność gościć na swoich lekcjach studentów zagranicznych programu Erasmus+. W tym roku odwiedziły nas Charlotte i Morgane z Francji, Said z Maroka oraz Omer z Turcji.

Program „Młodzi głosują” prowadzony jest od 1995 roku przy okazji wyborów parlamentarnych, prezydenckich i – tak jak w obecnej edycji – europejskich. Szkolne wybory organizowały już tysiące szkół, a głosowało do tej pory niemal 3 000 000 uczniów i uczennic! Dzisiaj głosujemy MY!

LAUREAT

Oliwia Banasiak


WYNIK BARDZO DOBRY
Zuzanna Badaczewska, Karolina Martyna, Weronika Wilk, Vanessa Ezeonwurie


WYNIK DOBRY
Maja Dejnecka, Bruno Jasik, Kacper Kuczkowski, Zofia Badaczewska, Adam Siwa

Wszystkich zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

1. Wynik bardzo dobry:

Ostrowski Jakub, Falenta Artur, Wilk Weronika

2. Wyróżnienie:

Tomaszewska Wiktoria, Byrski Jakub, Ulatowski Tymon,Kuskowski Adam, Czaczkowski Stanisław, Skonieczny Franciszek, Roszkowski Piotr, Kuczkowski Kacper, Mikulski Bartłomiej, Kwiatkowski Maciej, Słońska Amelia, Choczyński Jakub, Podborny Rafał, Siódmiak Jolanta, Basaj Liliana, Król Filip, Szymańska Malwina ,Koprowski Jan, Syrocka Julia, Smoliński Tymon, Janczak Samuel, Wilmański Brus, Mach Bartosz, Czarciński Maciej, Kmieć Beniamin

Protokół posiedzenia komisji konkursowej

VI edycji międzyszkolnego konkursu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Dziennik małego powstańca” – dzieci i młodzież

w Powstaniu Warszawskim 1944 r.

 

Na finał konkursu wpłynęły 144 prace ( w tym 85 prac ze szkół podstawowych klas 4 – 7 oraz 59 prac z gimnazjum i szkół podstawowych klas 8) - zobacz wyniki

Od roku 2016 w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu realizowane są projekty eTwinning, których celem jest współpraca międzynarodowa za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Tym razem uczniowie klas 7a i 8a zakończyli realizację projektu eTwinning Stories by young Europeans. W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Francji. Praca nad projektem polegała na napisaniu historyjek na podstawie wybranych przez szkoły obrazów. Po ich napisaniu szkoły wymieniły się pracami, a uczniowie ze szkół partnerskich zilustrowali opowiadania swoich zagranicznych kolegów. W każdej szkole została zorganizowana wystawa, na której można było podziwiać prace przygotowane przez uczniów w ramach projektu.
Realizacja projektu dała dużo satysfakcji jego uczestnikom. Kreatywność uczniów przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe oraz plastyczne.

 

W Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wzięło w nim udział ponad 50 recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych reprezentujących niemal całe województwo. Ogromny sukces w tym święcie poezji odniósł uczeń naszej szkoły Beniamin Kmieć z klasy 8a, który zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

A. Rutkowski

21 marca 2019 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w Baju Pomorskim.

Franciszek Toczko z klasy 6e profesjonalnie zaprezentował fragment „Władcy pierścieni” J. R. R. Tolkiena, natomiast Ida Klim z klasy 7a za interpretację wiersz „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu!!!
J. Rudnik

Lista laureatów i finalistów

rok szkolny 2018/2019

L.p.

nazwisko i imię

tytuł/przedmiot

1.

Wilk Weronika 8a

laureatka – chemia, fizyka

finalistka – j. angielski

2.

Klim Ida 7a

laureatka – j. polski

finalistka – historia

3.

Carska Lena 8a

laureatka – j. angielski

4.

Czarciński Maciej 8a

finalista – j. angielski

5.

Badaczewska Zuzanna 8a

laureatka – j. angielski

6.

Jabarova Emilia 7a

laureatka – j. rosyjski

7.

Sokołowska Marta 8b

finalistka – j. niemiecki

8.

Wiśniewska Zuzanna 8a

laureatka – j. niemiecki

9.

Wołodźko Filip 8a

finalista – j. niemiecki

10.

Biernacki Szymon 8e

finalista – matematyka

11.

Kmieć Beniamin 8a

finalista – j. angielski

12.

Podborny Grzegorz 3a Gim

laureat – chemia

finalista – matematyka

13.

Rybka Igor 3c Gim

laureat – fizyka, historia, matematyka

14.

Szturo Małgorzata 3d Gim

finalistka – fizyka

 

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24