czwartek, czerwiec 24, 2021

Na prośbę kierownictwa Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia przekazujemy informację na temat możliwości szczepienia w naszym mieście:

W Gminie Miasta Toruń szczepienia są dostępne 7 dni w tygodniu, zarówno
dla zarejestrowanych, jak i bez rejestracji.

W Toruniu działa łącznie 25 punktów szczepień, w tym:

21 w przychodniach – punktach POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) oraz szpitalach (miejskim i wojewódzkim),

wtorek, czerwiec 22, 2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

informuję, że zaświadczenia OKE o wynikach egzaminów zgodnie z Komunikatem CKE będą wydawane uczniom/rodzicom od dnia 9 lipca od godziny 8:00 do 14:00. Odbierający proszeni są o posiadanie własnego długopisu w celu pokwitowania odbioru i wejście na teren szkoły pojedynczo i w maseczce. Dokumenty będą wydawane wg kolejności przybycia do sekretariatu.

Proszę o rozpropagowanie tej informacji z wykorzystaniem dostępnych mediów w gronie absolwentów i ich rodziców.

Ewa Wronkowska

dyrektor szkoły

pracy dyrekcji

W obiektywie Grzegorza Tomasika

View the embedded image gallery online at:

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu serdecznie dziękuje wszystkim: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi za zaangażowanie podczas IV edycji akcji "Zbieramy makulaturę".
To dzięki Waszemu zaangażowaniu szkoła zajęła IV miejsce w kategorii ilości zebranej makulatury oraz XIV miejsce w kategorii ilości makulatury w przeliczeniu na ucznia.
Dnia 23 czerwca podczas uroczystego podsumowania akcji dwudziestu najbardziej zaangażowanych uczniów naszej szkoły otrzymało z rąk Prezydenta Torunia podziękowania oraz bony.

W SP 24 uczniowie  i nauczyciele jak co roku obchodzili święto Konstytucji Trzeciego Maja. W klasach 4-8 każdy wychowawca przeprowadził lekcję wychowawczą według przygotowanego wcześniej scenariusza. Uczniowie oglądali film nagrany w Zamku Królewskim „Konstytucja w Polsce – jak powstała?” https://www.youtube.com/watch?v=-GBAolHelHs , a potem wspólnie wykonywali zadania na podstawie załączonej prezentacji. Chętni uczniowie wykonali plakaty pt. Rocznica uchwalenia konstytucji trzeciego maja. Dodatkowym, nieobowiązkowym zadaniem było zrobienie sobie zdjęcia w barwach narodowych, z flagą. Prezentujemy kolaż zdjęć, który stanowi unikatowy fotoobraz patriotycznych postaw naszych uczniów.

Monika Cesarz

Nabór do klas czwartych klasa sportowa z dyscypliną pływania i piłki nożnej

Rozpoczynamy nabór do klas czwartych w tym klasy sportowej. Dokumenty można składać od dnia 26 kwietnia do 14 maja 2021 roku do godz.14.00 w sposób elektroniczny na adres e-mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osobiście pozostawiając pracownikowi na dyżurce od 7.30 - 14.30 lub drogą pocztową.

Poniżej zamieszczamy stosowne dokumenty.

1. Regulamin rekrutacji do klas sportowych
2. Wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego.
3. Próby sprawnościowe
a) pływanie
b) piłka nożna
4. Oświadczenie woli

Terminy testów sprawnościowych:

18.05.2021 - piłka nożna od godz. 16.00, szkolny Orlik (w razie deszczu duża lub mała sala gimnastyczna)

19.05.2021 - pływanie od godz. 15.30, szkolny basen

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia pn."Ozdoby wielkanocne".
Szkoła Podstawowa nr 4 w Toruniu, zorganizowano także wystawę pokonkursową połączoną z wielkanocną aukcją charytatywną na rzecz Julki.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Jadwiga Kołek - opiekun Anna Koprowska

Z wielką radością informujemy, iż Anna Dziemian otrzymała drugą nagrodę w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Z moich stron. Drzewa"

Wprawdzie zdalnie, ale niebanalnie. Tak jednym zdaniem można podsumować nasze szkolne świętowanie. Chcieliśmy uczcić to ważne wydarzenie w historii ojczyzny w sposób nieoczywisty. Postanowiliśmy, że w tym roku hasłem przewodnim będzie „Patriotyzm w XXI wieku”. Przygotowania zaczęliśmy już dwa tygodnie przed 11 listopada. Wychowawcy rozmawiali ze swoimi uczniami o tym, czy dziś można być patriotą, w jaki sposób patriotyzm może objawiać się w codziennym życiu, jakie są przejawy niewłaściwego rozumienia tego słowa. Efektem dyskusji były plakaty, które znalazły się w naszej galerii Teams. Okazuje się, że młodzież z 24 wie, że swój patriotyzm można potwierdzić, będąc tolerancyjnym, szanując historię i tradycję, kupując polskie produkty a nawet … nosząc maseczkę podczas pandemii. Specjalne jury wyróżniło, a pani dyrektor nagrodziła autorów plakatów z klas 6a i 6d. Gratulujemy!

Nie mogło obyć się bez oprawy muzycznej. Tym razem słuchaliśmy twórczości artystów, którzy nawiązywali do spraw ojczyzny, narodu, przywiązania do tradycji. Wśród wykonawców znaleźli się Marek Grechuta, Czesław Niemen, Jacek Kaczmarski, ale również T. Love, Eldo, Małpa czy Obywatel GC. Wykorzystując możliwości, jakie stwarza nam praca na Office365 Teams, przeprowadziliśmy głosowanie na najciekawszy utwór, powstały również klasowe top listy.
10 listopada był dniem podsumowań i refleksji. Podczas spotkań z wychowawcami uczniowie, z własnoręcznie wykonanymi kotylionami na piersi, oglądali plakaty swoich koleżanek i kolegów, słuchali muzyki, wspominali ważne wydarzenia historyczne i bohaterów narodowych. Klasy 4 wzięły udział w zdalnym konkursie wiedzy na temat symboli narodowych. Bez wątpienia wszyscy uczniowie z SP24 wiedzą, że dziś też można być patriotą.

W międzyszkolnym konkursie na "Witraż bożonarodzeniowy" Aleksander Caglar zajął 3 miejsce, a Ksawery Grabowski otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

Jacek Kalinowski - nauczyciel techniki