RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Slider

W dniach 4-8 lutego 2019 roku uczniowie klasy 6A wraz z opiekunami: p. Marleną Kwiatkowską i p. Beatą Piątkowską wzięli udział w programie edukacyjnym EuroWeek.

Podczas 5-dniowego pobytu w Lądku Zdrój uczniowie 6A uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z Wietnamu, Meksyku, Hondurasu, Birmy i Indonezji.

„Ptaki w żywiole”, czyli udział klasy 5 f w warsztatach plastycznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

8 stycznia klasa 5 f uczestniczyła w niesamowitych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Panią Profesor Annę Wysocką i Jej studentów z koła malarskiego „Zamaluj” na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Fotorelacja z koncertu charytatywnego Kolęd i Piosenek Świątecznych 17.12.2018

Wyniki konkursów plastycznych, które odbyły się w pierwszym półroczu.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny Wojewody Kujawsko - Pomorskiego "Przyroda i architektura województwa kujawsko - pomorskiego".

Wyróżnienie: Oskar Sasin 6a

Miejski Konkurs Plastyczny "Prezydentem być".

Grand Prix Weronika Włodek 6b

Miejski Konkurs Plastyczny "Październik 2018 miesiącem wolnym od uzależnień".

I miejsce Weronika Włodek 6b
Nagroda Ex Aequo Nina Studzińska 5c
Wyróżnienie Monika Tuszyńska 5c

XI Międzyszkolny konkurs z cyklu "Dzieci w Europie" pt. "Prawa dziecka".

Wyróżnienie: Sylwester Pawłowski 6b

Konkurs plastyczny na plakat w ramach Toruńskiego Tygodnia Tolerancji organizowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

III nagroda: Weronika Włodek 6b

We wtorek, 11 grudnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o tradycjach Bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych ‘Holly Jolly Christmas’, który został zorganizowany przez p.M.Kwiatkowską i p.A.Krychowiak. W konkursie wzięli udział uczniowie SP 5, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, SP 10, SP 13, SP 15, SP 17 i SP 24.

„CHROŃMY POWIETRZE – PRZECIWDZIAŁAJMY NISKIEJ EMISJI”
Dnia 10 grudnia pracownicy Szkoły Leśnej na Barbarce przyjechali do naszej szkoły, aby zorganizować warsztaty i ogólnodostępny punkt edukacyjny pod hasłem „ Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji”.

12 grudnia trzy uczennice z klasy 8a reprezentowały naszą szkołę na etapie finałowym I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English For You" w IX LO. Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Piotr Całbecki oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Ryszard Bober. Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że Zuzanna Badaczewska zdobyła zaszczytne III miejsce i otrzymała cenne nagrody rzeczowe. Brawo!

Dorota Carska

VI Edycja programu edukacyjnego pt. „Dziel się uśmiechem”
W dniach 29.11.2018r. i 06.12.2018r. na zajęciach przyrodniczych min. uczniowie z klasy IV e wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Dziel się uśmiechem”. W ramach programu uczniowie otrzymali pakiety edukacyjne przygotowane przez sponsorów PCK i Wrigley Poland. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat prawidłowej i skutecznej higieny jamy ustnej i zdrowym odżywianiu się.

Jak co roku, 25 listopada b.r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii "Sztuka natury". Obejrzeliśmy ciekawy program o żurawiach, w tym polską premierę węgierskiego filmu "Żurawie w przestworzach". Zaciekawił nas tak bardzo, że sięgnęliśmy po autografy twórców.

W tym miesiącu zorganizowaliśmy w naszej szkole Kiermasz Smakołyków, aby pomóc chorym dzieciom z hospicjum „Nadzieja”.

Chętne osoby upiekły pyszne ciasta, rogaliki i babeczki, aby później uczniowie mogli skosztować słodkości, pomagając jednocześnie podopiecznym „Nadziei”.

Podczas zaledwie dwóch przerw przygotowane smakołyki zniknęły a my zebraliśmy aż 1200 zł !!! Już dzisiaj obiecujemy Wam, że w przyszłym roku upieczemy jeszcze więcej ciast, aby wszyscy mieli równe szanse je posmakować.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Maksymilian Bielicki i Krzysztof Szymańczyk z klasy 8b oraz Mateusz Kasprzak z klasy 8a, zajęli II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie z Okazji Święta Niepodległości. Konkurs objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 34 im. Tony’ego Halika.
Serdecznie gratulujemy!

Klasa 4 e gościła na lekcji pana Łukasza Pawłowskiego, polskiego wioślarza, srebrnego medalistę olimpijskiego z Pekinu. Było to spotkanie pełne wrażeń. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, oglądały medale, robiły selfie z mistrzem. Pan Łukasz utwierdził uczniów klasy 4 e, że sport jest ważny i może być źródłem wszelkiej satysfakcji.