facebook_page_plugin

środa, listopad 06, 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego

...
czwartek, październik 24, 2019

Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu.

   17 października 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 24 z Torunia zrealizowała szkolenie praktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w szkole oraz przygotowanie społeczności szkolnej do odpowiedniego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych. Projekt zrealizowany przez oficera Wojska Polskiego płk. rez. dr. Krzysztofa Danielewicza, właściciela firmy i portalu Security in practice, przebiegał trzyetapowo. Etap pierwszy polegał na oglądzie szkoły pod kątem bezpieczeństwa w celu dostosowania procedur bezpieczeństwa do warunków

...

Szkolny Rajd na Barbarce dla uczniów z klas 5 i 6 oraz rodziców


5 października odbył się Szkolny Rajd na Barbarce, w którym uczestniczyli uczniowie klas 5 - 6 oraz ich rodzice.


Celem naszej wycieczki było upamiętnienie 80 – lecia wybuchu II wojny światowej i oddanie hołdu Polakom zamordowanym przez hitlerowców w tym miejscu. Pod pomnikiem ofiar zapaliliśmy znicze a po tym patriotycznym obowiązku, piekąc smaczne kiełbaski, spędziliśmy miło czas przy ognisku. Niektórzy z nas zebrali nawet okazałe grzyby.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Ida Klim z klasy 7a i Krzysztof Szymańczyk z klasy 8b zostali laureatami czwartej edycji międzyszkolnego konkursu historycznego „Toruń z historią za pan brat”. Wręczenie nagród uczniom szkół podstawowych odbyło się 10 czerwca w Collegium Humanisticum. UMK.

Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie międzyszkolnym „Bohaterowie toruńskich ulic” organizowanym pod patronatem OM PTTK.

W kategorii praca multimedialna:

I miejsce Jakub Ziędalski kl. 8c
III miejsce Mateusz Załuski kl. 6d
Wyróżnienie: Emilia Lubomska kl. 7a

W kategorii album:
I miejsce Jakub Osial i Tymek Lipiński kl. 6a
Serdecznie gratulujemy!

eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

Od września 2018 klasa 7a brała udział w projekcie eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Francji, Czech, Hiszpanii, Ukrainy i Polski. Celem projektu była wymiana pomysłów na gry i zabawy językowe z materiałów podlegających recyklingowi. Jako przykład wykorzystania surowców wtórnych uczniowie wykonali między innymi z nakrętek zestawy do gry w scrabble.

Laureat „Dziejów Torunia”

Bartłomiej Mikulski,

uczeń klasy 5a,

został laureatem w Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” zajmując III miejsce.

Brawo Bartku!

29 maja 2019 r. uczniowie klas 6a i 8e wraz z p. Marleną Kwiatkowską mieli przyjemność gościć na swoich lekcjach studentów zagranicznych programu Erasmus+. W tym roku odwiedziły nas Charlotte i Morgane z Francji, Said z Maroka oraz Omer z Turcji.

Program „Młodzi głosują” prowadzony jest od 1995 roku przy okazji wyborów parlamentarnych, prezydenckich i – tak jak w obecnej edycji – europejskich. Szkolne wybory organizowały już tysiące szkół, a głosowało do tej pory niemal 3 000 000 uczniów i uczennic! Dzisiaj głosujemy MY!

LAUREAT

Oliwia Banasiak


WYNIK BARDZO DOBRY
Zuzanna Badaczewska, Karolina Martyna, Weronika Wilk, Vanessa Ezeonwurie


WYNIK DOBRY
Maja Dejnecka, Bruno Jasik, Kacper Kuczkowski, Zofia Badaczewska, Adam Siwa

Wszystkich zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

1. Wynik bardzo dobry:

Ostrowski Jakub, Falenta Artur, Wilk Weronika

2. Wyróżnienie:

Tomaszewska Wiktoria, Byrski Jakub, Ulatowski Tymon,Kuskowski Adam, Czaczkowski Stanisław, Skonieczny Franciszek, Roszkowski Piotr, Kuczkowski Kacper, Mikulski Bartłomiej, Kwiatkowski Maciej, Słońska Amelia, Choczyński Jakub, Podborny Rafał, Siódmiak Jolanta, Basaj Liliana, Król Filip, Szymańska Malwina ,Koprowski Jan, Syrocka Julia, Smoliński Tymon, Janczak Samuel, Wilmański Brus, Mach Bartosz, Czarciński Maciej, Kmieć Beniamin

Protokół posiedzenia komisji konkursowej

VI edycji międzyszkolnego konkursu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Dziennik małego powstańca” – dzieci i młodzież

w Powstaniu Warszawskim 1944 r.

 

Na finał konkursu wpłynęły 144 prace ( w tym 85 prac ze szkół podstawowych klas 4 – 7 oraz 59 prac z gimnazjum i szkół podstawowych klas 8) - zobacz wyniki

Od roku 2016 w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu realizowane są projekty eTwinning, których celem jest współpraca międzynarodowa za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Tym razem uczniowie klas 7a i 8a zakończyli realizację projektu eTwinning Stories by young Europeans. W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Francji. Praca nad projektem polegała na napisaniu historyjek na podstawie wybranych przez szkoły obrazów. Po ich napisaniu szkoły wymieniły się pracami, a uczniowie ze szkół partnerskich zilustrowali opowiadania swoich zagranicznych kolegów. W każdej szkole została zorganizowana wystawa, na której można było podziwiać prace przygotowane przez uczniów w ramach projektu.
Realizacja projektu dała dużo satysfakcji jego uczestnikom. Kreatywność uczniów przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe oraz plastyczne.

 

W Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wzięło w nim udział ponad 50 recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych reprezentujących niemal całe województwo. Ogromny sukces w tym święcie poezji odniósł uczeń naszej szkoły Beniamin Kmieć z klasy 8a, który zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

A. Rutkowski

21 marca 2019 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w Baju Pomorskim.

Franciszek Toczko z klasy 6e profesjonalnie zaprezentował fragment „Władcy pierścieni” J. R. R. Tolkiena, natomiast Ida Klim z klasy 7a za interpretację wiersz „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu!!!
J. Rudnik

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24