poniedziałek, październik 19, 2020

Terminy konkursów przedmiotowych, które się jeszcze nie odbyły na etapie szkolnym, zostały komunikatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty anulowane, co oznacza ich odwołanie. Nowe terminy konkursów zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

W międzyszkolnym konkursie na "Witraż bożonarodzeniowy" Aleksander Caglar zajął 3 miejsce, a Ksawery Grabowski otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

Jacek Kalinowski - nauczyciel techniki

Zajęcia integracyjne uczniów z klasy IVa w Szkole Językowej JAR
Na zaproszenie Pani Marty Olszewskiej 3 grudnia dzieci z klasy IVa pojechały na zajęcia integracyjne w języku angielskim do Szkoły JAR na ul. Watzenrodego 2.

Uczniowie zagrali po angielsku w grę Eagle-Tails. Następnie odbyło się fascynujące spotkanie z jednym z native speakerów, Australijczykiem, Richardem Herweynen. Richard opowiadał dzieciom o swoim ojczystym kraju, pokazywał zdjęcia, przekazywał ciekawostki o żyjących w Australii zwierzętach.

Dzieci dużo się dowiedziały o tym odległym kraju. Thanks a lot, Richard!

Krajowa Odznaka Jakości
Uczniowie z klas 7A oraz 8A wraz z uczniami z Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Węgier oraz Włoch uczestniczyli w projekcie eTwinning „European Day of Languages 2019”. Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Kliknij po więcej informacji

20. listopada w naszej szkole zrobiło się niebiesko. Wraz z UNICEF świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W środę, 20 listopada w naszej szkole gościła uczestniczka powstania warszawskiego Pani Maria Kowalewska pseudonim "Myszka". Szanowna kombatantka  spotkała się z grupą młodzieży, której opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z okupacją i powstaniem warszawskim. Była to piękna lekcja patriotyzmu. Dziękujemy!

Szkolny Rajd na Barbarce dla uczniów z klas 5 i 6 oraz rodziców

5 października odbył się Szkolny Rajd na Barbarce, w którym uczestniczyli uczniowie klas 5 - 6 oraz ich rodzice.

Celem naszej wycieczki było upamiętnienie 80 – lecia wybuchu II wojny światowej i oddanie hołdu Polakom zamordowanym przez hitlerowców w tym miejscu. Pod pomnikiem ofiar zapaliliśmy znicze a po tym patriotycznym obowiązku, piekąc smaczne kiełbaski, spędziliśmy miło czas przy ognisku. Niektórzy z nas zebrali nawet okazałe grzyby.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Ida Klim z klasy 7a i Krzysztof Szymańczyk z klasy 8b zostali laureatami czwartej edycji międzyszkolnego konkursu historycznego „Toruń z historią za pan brat”. Wręczenie nagród uczniom szkół podstawowych odbyło się 10 czerwca w Collegium Humanisticum. UMK.

Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie międzyszkolnym „Bohaterowie toruńskich ulic” organizowanym pod patronatem OM PTTK.

W kategorii praca multimedialna:

I miejsce Jakub Ziędalski kl. 8c
III miejsce Mateusz Załuski kl. 6d
Wyróżnienie: Emilia Lubomska kl. 7a

W kategorii album:
I miejsce Jakub Osial i Tymek Lipiński kl. 6a
Serdecznie gratulujemy!

eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

Od września 2018 klasa 7a brała udział w projekcie eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Francji, Czech, Hiszpanii, Ukrainy i Polski. Celem projektu była wymiana pomysłów na gry i zabawy językowe z materiałów podlegających recyklingowi. Jako przykład wykorzystania surowców wtórnych uczniowie wykonali między innymi z nakrętek zestawy do gry w scrabble.

Laureat „Dziejów Torunia”

Bartłomiej Mikulski,

uczeń klasy 5a,

został laureatem w Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” zajmując III miejsce.

Brawo Bartku!

29 maja 2019 r. uczniowie klas 6a i 8e wraz z p. Marleną Kwiatkowską mieli przyjemność gościć na swoich lekcjach studentów zagranicznych programu Erasmus+. W tym roku odwiedziły nas Charlotte i Morgane z Francji, Said z Maroka oraz Omer z Turcji.

Program „Młodzi głosują” prowadzony jest od 1995 roku przy okazji wyborów parlamentarnych, prezydenckich i – tak jak w obecnej edycji – europejskich. Szkolne wybory organizowały już tysiące szkół, a głosowało do tej pory niemal 3 000 000 uczniów i uczennic! Dzisiaj głosujemy MY!

LAUREAT

Oliwia Banasiak

WYNIK BARDZO DOBRY
Zuzanna Badaczewska, Karolina Martyna, Weronika Wilk, Vanessa Ezeonwurie

WYNIK DOBRY
Maja Dejnecka, Bruno Jasik, Kacper Kuczkowski, Zofia Badaczewska, Adam Siwa

Wszystkich zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!