LAUREAT

Zuzanna Badaczewska, Karolina Martyna, Weronika Wilk, Vanessa Ezeonwurie

WYNIK DOBRY
Maja Dejnecka, Bruno Jasik, Kacper Kuczkowski, Zofia Badaczewska, Adam Siwa

Wszystkich zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

1. Wynik bardzo dobry:

Ostrowski Jakub, Falenta Artur, Wilk Weronika

2. Wyróżnienie:

Tomaszewska Wiktoria, Byrski Jakub, Ulatowski Tymon,Kuskowski Adam, Czaczkowski Stanisław, Skonieczny Franciszek, Roszkowski Piotr, Kuczkowski Kacper, Mikulski Bartłomiej, Kwiatkowski Maciej, Słońska Amelia, Choczyński Jakub, Podborny Rafał, Siódmiak Jolanta, Basaj Liliana, Król Filip, Szymańska Malwina ,Koprowski Jan, Syrocka Julia, Smoliński Tymon, Janczak Samuel, Wilmański Brus, Mach Bartosz, Czarciński Maciej, Kmieć Beniamin

Protokół posiedzenia komisji konkursowej

VI edycji międzyszkolnego konkursu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Dziennik małego powstańca” – dzieci i młodzież

w Powstaniu Warszawskim 1944 r.

Na finał konkursu wpłynęły 144 prace ( w tym 85 prac ze szkół podstawowych klas 4 – 7 oraz 59 prac z gimnazjum i szkół podstawowych klas 8) - zobacz wyniki

Od roku 2016 w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu realizowane są projekty eTwinning, których celem jest współpraca międzynarodowa za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Tym razem uczniowie klas 7a i 8a zakończyli realizację projektu eTwinning Stories by young Europeans. W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec oraz Francji. Praca nad projektem polegała na napisaniu historyjek na podstawie wybranych przez szkoły obrazów. Po ich napisaniu szkoły wymieniły się pracami, a uczniowie ze szkół partnerskich zilustrowali opowiadania swoich zagranicznych kolegów. W każdej szkole została zorganizowana wystawa, na której można było podziwiać prace przygotowane przez uczniów w ramach projektu.
Realizacja projektu dała dużo satysfakcji jego uczestnikom. Kreatywność uczniów przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe oraz plastyczne.

W Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wzięło w nim udział ponad 50 recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych reprezentujących niemal całe województwo. Ogromny sukces w tym święcie poezji odniósł uczeń naszej szkoły Beniamin Kmieć z klasy 8a, który zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

A. Rutkowski

21 marca 2019 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w Baju Pomorskim.

Franciszek Toczko z klasy 6e profesjonalnie zaprezentował fragment „Władcy pierścieni” J. R. R. Tolkiena, natomiast Ida Klim z klasy 7a za interpretację wiersz „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu!!!

14.

Szturo Małgorzata 3d Gim

finalistka – fizyka

W Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego i plastyki, którego celem było przygotowanie plakatu zawierającego informacje o postaci z krajów niemieckojęzycznych BENIAMIN KMIEĆ został laureatem konkursu, a KAROLINA ŻAK otrzymała wyróżnienie.

19 marca 2019 roku w Dworze Artusa odbyło się spotkanie prezydenta z mieszkańcami osiedla Staromiejskiego. Podczas spotkania prezydent wręczył dyplomy i upominki dzieciom nagrodzonym w konkursie plastycznym „Moje ulubione miejsce w Toruniu”:

W głosowaniu na najsympatyczniejszą laleczkę akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata"

zwyciężyły ex aequo laleczki numer 10 i 12. Obie zyskały Państwa głosy na poziomie 40%.

Sympozjum na temat wolontariatu pod hasłem:

„DZIAŁAM, WIĘC JESTEM. WSZĘDZIE DLA WSZYSTKICH – 100 LAT PCK” 1 MARCA 2019 r.

W piątek 1 marca reprezentacja naszej szkoły z klasy 7 a i 8 b – Ida Klim, Pola Miranowska, Ewelina Żakowska i Marta Kasprzak uczestniczyły w sympozjum na temat wolontariatu z okazji 100-lecia PCK i 20-lecia Koła Młodych Ratowników ZSPS i VIII LO w Toruniu. Przygotowały plakat na sesję posterową i wzięły udział w warsztatach na temat wzorca osobowego wolontariusza.

III TORUŃSKIE FORUM ZAWODOWCÓW

Już 5 marca w Centrum Targowym „Park” odbędzie się trzecia edycja Toruńskiego Forum Zawodowców.