niedziela, styczeń 10, 2021

Konkurs odbędzie się 18 marca 2021 roku.
Zasady zgłoszenia uczestnika konkursu:
1.zgodę uczestnika konkursu (pobierz), klauzulę informacyjną dla uczestnika konkursu (oba dokumenty muszą być podpisane, dokumenty w załączniku lub na stronie www.kangur-mat.pl, zakładka RODO), opłatę konkursową 10 zł należy umieścić w kopercie i ją zakleić
2.na kopercie muszą znaleźć się następujące informacje: nazwa

Z wielką radością informujemy, iż Anna Dziemian otrzymała drugą nagrodę w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Z moich stron. Drzewa"

Wprawdzie zdalnie, ale niebanalnie. Tak jednym zdaniem można podsumować nasze szkolne świętowanie. Chcieliśmy uczcić to ważne wydarzenie w historii ojczyzny w sposób nieoczywisty. Postanowiliśmy, że w tym roku hasłem przewodnim będzie „Patriotyzm w XXI wieku”. Przygotowania zaczęliśmy już dwa tygodnie przed 11 listopada. Wychowawcy rozmawiali ze swoimi uczniami o tym, czy dziś można być patriotą, w jaki sposób patriotyzm może objawiać się w codziennym życiu, jakie są przejawy niewłaściwego rozumienia tego słowa. Efektem dyskusji były plakaty, które znalazły się w naszej galerii Teams. Okazuje się, że młodzież z 24 wie, że swój patriotyzm można potwierdzić, będąc tolerancyjnym, szanując historię i tradycję, kupując polskie produkty a nawet … nosząc maseczkę podczas pandemii. Specjalne jury wyróżniło, a pani dyrektor nagrodziła autorów plakatów z klas 6a i 6d. Gratulujemy!

Nie mogło obyć się bez oprawy muzycznej. Tym razem słuchaliśmy twórczości artystów, którzy nawiązywali do spraw ojczyzny, narodu, przywiązania do tradycji. Wśród wykonawców znaleźli się Marek Grechuta, Czesław Niemen, Jacek Kaczmarski, ale również T. Love, Eldo, Małpa czy Obywatel GC. Wykorzystując możliwości, jakie stwarza nam praca na Office365 Teams, przeprowadziliśmy głosowanie na najciekawszy utwór, powstały również klasowe top listy.
10 listopada był dniem podsumowań i refleksji. Podczas spotkań z wychowawcami uczniowie, z własnoręcznie wykonanymi kotylionami na piersi, oglądali plakaty swoich koleżanek i kolegów, słuchali muzyki, wspominali ważne wydarzenia historyczne i bohaterów narodowych. Klasy 4 wzięły udział w zdalnym konkursie wiedzy na temat symboli narodowych. Bez wątpienia wszyscy uczniowie z SP24 wiedzą, że dziś też można być patriotą.

W międzyszkolnym konkursie na "Witraż bożonarodzeniowy" Aleksander Caglar zajął 3 miejsce, a Ksawery Grabowski otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

Jacek Kalinowski - nauczyciel techniki

Zajęcia integracyjne uczniów z klasy IVa w Szkole Językowej JAR
Na zaproszenie Pani Marty Olszewskiej 3 grudnia dzieci z klasy IVa pojechały na zajęcia integracyjne w języku angielskim do Szkoły JAR na ul. Watzenrodego 2.

Uczniowie zagrali po angielsku w grę Eagle-Tails. Następnie odbyło się fascynujące spotkanie z jednym z native speakerów, Australijczykiem, Richardem Herweynen. Richard opowiadał dzieciom o swoim ojczystym kraju, pokazywał zdjęcia, przekazywał ciekawostki o żyjących w Australii zwierzętach.

Dzieci dużo się dowiedziały o tym odległym kraju. Thanks a lot, Richard!

Krajowa Odznaka Jakości
Uczniowie z klas 7A oraz 8A wraz z uczniami z Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Węgier oraz Włoch uczestniczyli w projekcie eTwinning „European Day of Languages 2019”. Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Kliknij po więcej informacji

20. listopada w naszej szkole zrobiło się niebiesko. Wraz z UNICEF świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W środę, 20 listopada w naszej szkole gościła uczestniczka powstania warszawskiego Pani Maria Kowalewska pseudonim "Myszka". Szanowna kombatantka  spotkała się z grupą młodzieży, której opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z okupacją i powstaniem warszawskim. Była to piękna lekcja patriotyzmu. Dziękujemy!

Szkolny Rajd na Barbarce dla uczniów z klas 5 i 6 oraz rodziców

5 października odbył się Szkolny Rajd na Barbarce, w którym uczestniczyli uczniowie klas 5 - 6 oraz ich rodzice.

Celem naszej wycieczki było upamiętnienie 80 – lecia wybuchu II wojny światowej i oddanie hołdu Polakom zamordowanym przez hitlerowców w tym miejscu. Pod pomnikiem ofiar zapaliliśmy znicze a po tym patriotycznym obowiązku, piekąc smaczne kiełbaski, spędziliśmy miło czas przy ognisku. Niektórzy z nas zebrali nawet okazałe grzyby.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Ida Klim z klasy 7a i Krzysztof Szymańczyk z klasy 8b zostali laureatami czwartej edycji międzyszkolnego konkursu historycznego „Toruń z historią za pan brat”. Wręczenie nagród uczniom szkół podstawowych odbyło się 10 czerwca w Collegium Humanisticum. UMK.

Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie międzyszkolnym „Bohaterowie toruńskich ulic” organizowanym pod patronatem OM PTTK.

W kategorii praca multimedialna:

I miejsce Jakub Ziędalski kl. 8c
III miejsce Mateusz Załuski kl. 6d
Wyróżnienie: Emilia Lubomska kl. 7a

W kategorii album:
I miejsce Jakub Osial i Tymek Lipiński kl. 6a
Serdecznie gratulujemy!

eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

Od września 2018 klasa 7a brała udział w projekcie eTwinning 10΄... vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln!

W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Francji, Czech, Hiszpanii, Ukrainy i Polski. Celem projektu była wymiana pomysłów na gry i zabawy językowe z materiałów podlegających recyklingowi. Jako przykład wykorzystania surowców wtórnych uczniowie wykonali między innymi z nakrętek zestawy do gry w scrabble.

Laureat „Dziejów Torunia”

Bartłomiej Mikulski,

uczeń klasy 5a,

został laureatem w Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” zajmując III miejsce.

Brawo Bartku!