Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty piątek 8.07 i poniedziałek 11.07 w godzinach 8.00-14.00

Jeśli zamiast dziecka zaświadczenie będzie odbierał:
- rodzic/opiekun prawny niezbędny będzie do okazania dowód osobisty,
- inna osoba, wówczas musi posiadać upoważnienie zawierające imię, nazwisko i numer dowodu osobistego oraz dowód osobisty do okazania.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
(J.Korczak)

Proszę Państwa,
podczas Koncertu Charytatywnego „Dzieci dzieciom” z pewnością zadbaliśmy wspólnie o to, aby świat promieniał szerokim uśmiechem.

Dzięki Państwa obecności, hojności, Waszej nieocenionej dobroci serca udało się zebrać fundusze w wysokości 3492,50 zł. To kwota, która dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej rodziny SP 24 zasili konto fundacji EMIC z przeznaczeniem na pomoc dzieciom ukraińskim. Wspólnie „mamy tę moc”! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom koncertu za zaangażowanie i za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Dyrekcja i nauczyciele

toruń.direct CENTRUM WSPARCIA BIZNESU rozpoczęło Kampanię promującą ofertę toruńskich szkół branżowych i technicznych.

Tegoroczna Kampania została oparta na koncepcie: ,, Czy wiesz, że….’’. Jej idea bazuje na krótkim przekazie, w którym zawarte są ciekawostki i informacje o ofercie edukacyjnej każdej ze szkół. Zapraszamy na stronę: http://czywieszze.org

Znajdziecie tam informacje o:

Oprócz tego zapraszamy do obejrzenia filmu

Dzień wolny od zajęć szkolnych uczniowie klas: 1b i 1d spędzili w gospodarstwie agroturystycznym "Brzoza". Dzieci wesoło, na sportowo spędziły czas w otoczeniu przyrody. Poznały zwierzęta hodowlane, zrelaksowały się podczas wspólnych zabaw.

Klasa 2c wybrała się do Młyna Wiedzy na warsztaty "Małe ojczyzny". Podczas zajęć dzieci poznały regiony Polski, stroje ludowe, zwyczaje naszych "małych ojczyzn" oraz wykonały drewniane podstawki metodą decoupage. To był wspaniały czas!

Uczniowie klasy 3e byli z życzeniami dla Pani Joli i Pani Aliny. Były wspaniałe konkursy i pyszne cukierki. Dziękujemy :)

Klasy sportowe 1d, 2d i 3d
zakończyły sezon łyżwiarski 2021/2022 na lodowisku Tor-Tor.
W maju rozpoczynamy sezon rolkowy:))

Uczniowie klasy 3e podczas zabawy wielkanocnej w poszukiwaniu jajek. Wesołych Świąt :)

Podczas wyjścia do Ogrodu Zoobotanicznego klasa 2c poczuła wielkanocny klimat. Dzieci własnoręcznie ozdobiły jajeczka, a podczas spaceru zobaczyły wiele ciekawych zwierząt.

W naszej szkole realizowany jest program Aktywny Powrót do Szkoły pn. WF z AWF, który ma na celu poprawę kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po pandemii SARS-COV-2. Powstały Sport Kluby. Zajęcia w klasie 4d prowadzi Pani Małgorzata Szymkiewicz-Słońska a w klasie 3e i dla dzieci ze świetlicy Pani Violetta Wojciechowska - Sanocka.

Uczniowie 3d poznali grę w warcaby.

Dzieci poznały informację o tej grze planszowej z wykorzystaniem TIK. Po omówieniu zasad gry, odbyły się rozgrywki klasowe w zespołach. To była bardzo przyjemna lekcja matematyki.

Uczennice klasy 3d Lena i Natalia zorganizowały zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

Zebrały karmę dla psów i kotów. Przyniesione rzeczy zostały dostarczone potrzebującym. Dziewczynki otrzymały podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła im możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.
Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok!

Tłusty Czwartek w świetlicy szkolnej i klasie 3e.

Tydzień pełen wrażeń w klasie 3e:

• wizyta w bibliotece szkolnej,
  • spotkanie ze Strażnikiem Miejskim,
  • gra na dzwonkach,
  • zabawy z piłkami Edubal,
  • przygotowanie życzeń dla PM 16 z okazji 50 urodzin,
  • ,,szaleństwo "w sali zabaw.

Klasa 3d na lekcjach poznała ,,Tajemnice ludzkiego ciała”.
Ciało człowieka to temat niezwykle interesujący. Na lekcjach poznaliśmy nowego kolegę Kostka, dzięki któremu mogliśmy zgromadzić wiedzę na temat budowy ciała w formie książeczki -lapbooka. Książeczka składa się z kolejno nakładanych na siebie warstw. Odsłaniając kolejne strony dowiadujemy się, co się w nas kryje. Zrobiliśmy doświadczenie przedstawiające pracę płuc- stworzyliśmy oddychające płuca.