wtorek, październik 19, 2021

Dyrektor szkoły informuje, że basen w roku szkolnym 2021/2022 czynny jest dla osób chcących skorzystać z pływalni indywidualnie w następujące dni: poniedziałki, środy i piątki - 18:00 (1h)

Ceny biletów : normalny 8,00 zł, ulgowy 5,00 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej)

Przypominamy o konieczności przestrzegania regulaminu pływalni, a w szczególności posiadania: czepka, klapek, mydła.

Konieczna jest kąpiel bezpośrednio przed wejściem na teren niecki

czwartek, wrzesień 30, 2021

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Toruniu, od października 2021, uruchamia Punkty Konsultacyjne dla Rodziców  w wybranych placówkach oświatowych naszego miasta i w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. W punktach tych, w ustalone wtorki i czwartki w godz.16.00-18.00  dyżurować będą specjaliści naszej poradni. Ponadto w każdą środę dyżur specjalisty odbywał się będzie  w siedzibie poradni (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6). Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać w dowolnym punkcie, bez uprzedniego umówienia.

Klasa 3a z wizytą w CSW.
W ramach poznawania zawodów swoich rodziców dzieci z klasy 3a odwiedziły mamę jednego z uczniów, która jest malarką i pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej. Pani malarka opowiedziała dzieciom o tym jak można zostać artystą malarzem, pokazała swoje obrazki z dzieciństwa i dorosłe obrazy.

Dzieci mogły je dotykać i sprawdzać jaką mają fakturę. Potem uczniowie zwiedzili wystawę pana Jerzego Brzuskiewicza, toruńskiego artysty. Najbardziej interesujące były tzw. Black box – czyli prace w formie czarnych skrzynek, w których artysta umieszcza kolaże tworzone z różnego rodzaju elementów, od muszli, kamieni czy małych obiektów znalezionych na ulicy po fragmenty swoich starych prac czy inne ciekawe wizualnie elementy, gdzie całość uzupełniana jest często rysunkiem.

Zarówno spotkanie jak i wystawa były bardzo ciekawe.
Wiesława Kowalska