piątek, luty 14, 2020

WAŻNE INFORMACJE O REKRUTACJI

do klas pierwszych

i do klasy czwartej sportowej

znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA

czwartek, grudzień 05, 2019

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną informujemy, że jest możliwość zapewnienia przez szkołę opieki dzieciom, których rodzice w dniach 23.-24.12. 27.12.2019 r., 30.-31.12.2019 r., 02- 03.01.2020 r. pracują. Opieka może być zorganizowana w godzinach 7:30 – 16:30, za wyjątkiem 24. i 31.grudnia br., tj. 7:30 – 13:30. Kuchnia szkolna nie będzie w tym czasie przygotowywać posiłków.

W celu właściwej organizacji pracy w tym czasie proszę o zgłoszenie takiej potrzeby najpóźniej do dnia 16.12.2019 r., do wychowawcy, ze wskazaniem dat oraz godzin, w których Państwa dziecko wymaga takiej opieki. Każdy uczeń SP24, który przyjdzie do szkoły w tych dniach, będzie miał zapewnioną opiekę we

Dzień babci i Dziadka w klasie 3a.

Tak się bawiły dzieci z klas I - III na balu karnawałowym.

14 listopada w klasach I - III odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Każda klasa przygotowała i pięknie zaśpiewała piosenkę związaną ze swoją ojczyzną. Były piosenki poważne, wzruszające, ale były też skoczne i wesołe. Wszystkie zasłużyły na ogromne brawa.

To była niezwykła lekcja patriotyzmu.

Oto fotoreportaż i jedna z piosenek śpiewana przez dzieci.

Klasa 2e wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbył się w dniach od 5 do 20 października.

Europejski Tydzień Kodowania to święto kreatywności, rozwiązywania problemów i współpracy poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

Realizowaliśmy pomysły przy pomocy kodu, udowodniliśmy, że programowanie może być super zabawą i zachętą do wspólnej nauki.

Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do klasy przybył Ratownik Medyczny, który przekazał dzieciom informację na temat wykonywanego przez siebie zawodu. Dzieci pogłębiły wiedzę dotyczącą wzywania pomocy, a także nabyły cenną umiejętność wykonywania RKO.

W ramach Toruńskiego Tygodnia Świadomości Dyslekcji uczniowie klasy 3a zaprezentowali bajkę "Czerwony Kapturek" podczas konferencji przedmiotowo metodycznej dla terapeutów i nauczycieli, która odbywała się w Bibliotece Pedagogicznej.

W ramach toruńskiej kampanii "Październik - miesiąc wolny od uzależnień" klasa 3a wzięła udział w Rajdzie "Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć".

Wycieczka na Pałuki klas 2a i 3a.
20 i 21 września klasy 2a i 3a były na wycieczce na Pałukach. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zespół Pałacowo Parkowy w Lubostroniu. Następnie pojechaliśmy do Wenecji gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i Ruiny Zamku Mikołaja Nałęcza - "Diabła Weneckiego".

4 października 2019 roku był obchodzony w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W rolę egzaminatorów wcielili sie uczniowie klas trzecich. Przygotowali stanowiska egzaminacyjne i zaprosili starszych uczniów i osoby dorosłe, aby sprawdzili się z umiejętności tabliczki mnożenia. Każdy chętny otrzymywał 5 działań (dość trudnych) i czas 3 minuty, aby prawidłowo odpowiedzieć.

Klasa 3a z wizytą w CSW.
W ramach poznawania zawodów swoich rodziców dzieci z klasy 3a odwiedziły mamę jednego z uczniów, która jest malarką i pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej. Pani malarka opowiedziała dzieciom o tym jak można zostać artystą malarzem, pokazała swoje obrazki z dzieciństwa i dorosłe obrazy.

Powitanie Pierwszaków.
Gospodarze września - klasy 3a i 3b przygotowały dla swoich najmłodszych kolegów montaż słowno - muzyczny, a także własnoręcznie wykonały wesołe zakładki do książek. Pierwszaki ze spokojem i z wielką uwagą wysłuchały montażu. Bardzo podobały się wszystkim kolorowe zakładki.
Wiesława Kowalska

Zobacz Dzień Kropki w 3a

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami X Edycji Międzyszkolnego Konkursu Lingwistyczno-Plastycznego  WIELKANOCNY KRÓLIK – Easter Bunny, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27 w Toruniu. Celem konkursu było:
- możliwość zaprezentowania zdolności lingwistycznych i plastycznych
- rozwijanie pomysłowości i kreatywności
- przybliżenie zwyczajów i tradycji świątecznych w krajach anglojęzycznych
- zaangażowanie uczniów w działalność charytatywną
Prace wykonane przez uczniów były przekazane na parafialny kiermasz wielkanocny z przeznaczeniem na operację serca.
Wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 27.
Laureatami byli:
Maria Orłowska z kl. 3c –nagroda, Zofia Plec z kl.3c-nagroda, Kajetan Krężelewski z kl.3c -wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

W czwartek odwiedził nas Pan Władysław, dziadek Hani, który opowiadał nam o zawodzie elektryka.  W prosty sposób wyjaśniał zawiłe zagadnienia magnetyzmu i elektromagnetyzmu. Wspólnie wykonaliśmy kilka doświadczeń pokazujących czym jest prąd i jak można go uzyskać. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci chętnie brały udział w eksperymentach i zadawały pytania. Mamy nadzieję, że Pan Władysław jeszcze nas kiedyś odwiedzi.

Pozdrowienia