facebook_page_plugin

czwartek, wrzesień 19, 2019

Terminarz konkursów

organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz

 

Regulaminy ogólny i szczegółowy znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

wtorek, wrzesień 17, 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw lub tutaj.

Informacji udzielają:

Maria Bartkowska
tel. 668 507 768
e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

Jolanta Mrówczyńska
tel. 883 326 609
e-mail: j.mrowczynska@kujawsko-pomorskie.pl

Piotr Nadolny
tel. 668 506 961
e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

wtorek, czerwiec 04, 2019

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Uruchamiamy szkolną skrzynkę zaufania.

Pojawiły się 2 skrzynki na listy na papierze - miejce - przy dyżurce (główne wejście do szkoły), pierwsze piętro przy sali 13 a .

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, nie radzisz sobie z jakimś problemem, Tobie lub komuś innemu dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy, a wstydzisz się lub boisz się przyjść do wychowawcy, pedagoga, dyrektora, skorzystaj z naszej propozycji:

Napisz mail na adres: pomoc@sp24torun.eu

Możesz pisać w każdej sprawie, która Cię niepokoi, jest dla Ciebie trudna.

Zasady korzystania ze skrzynki:

  1. Chcemy Tobie pomóc, nie oceniać.
  2. Wszystko, o czym napiszesz pozostanie tajemnicą, chyba że będzie zagrażać czyjemuś zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu.
  3. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie, indywidualnie, z szacunkiem i dyskrecją.
  4. Twój list może być anonimowy, ale jeśli możesz podaj jak najwięcej danych, aby ułatwić nam udzielenie pomocy: imię, klasę, dane osób, których list dotyczy.

NIE TRAKTUJ TEJ KORESPONDENCJI JAK ŻARTU!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami X Edycji Międzyszkolnego Konkursu Lingwistyczno-Plastycznego  WIELKANOCNY KRÓLIK – Easter Bunny, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27 w Toruniu. Celem konkursu było:
- możliwość zaprezentowania zdolności lingwistycznych i plastycznych
- rozwijanie pomysłowości i kreatywności
- przybliżenie zwyczajów i tradycji świątecznych w krajach anglojęzycznych
- zaangażowanie uczniów w działalność charytatywną
Prace wykonane przez uczniów były przekazane na parafialny kiermasz wielkanocny z przeznaczeniem na operację serca.
Wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 27.
Laureatami byli:
Maria Orłowska z kl. 3c –nagroda, Zofia Plec z kl.3c-nagroda, Kajetan Krężelewski z kl.3c -wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

W czwartek odwiedził nas Pan Władysław, dziadek Hani, który opowiadał nam o zawodzie elektryka.  W prosty sposób wyjaśniał zawiłe zagadnienia magnetyzmu i elektromagnetyzmu. Wspólnie wykonaliśmy kilka doświadczeń pokazujących czym jest prąd i jak można go uzyskać. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci chętnie brały udział w eksperymentach i zadawały pytania. Mamy nadzieję, że Pan Władysław jeszcze nas kiedyś odwiedzi.
 
Pozdrowienia
 

Dzieci z klasy 2 a zaprosiły swoje mamy na zajęcia otwarte.

Były one związane z tematyką jaką przerabiały ostatnio, a mianowicie z łąką. Najpierw na rozgrzewkę był quiz o roślinach i zwierzętach jakie spotykamy na łące. Potem również na rozgrzewkę kolorowe kubeczkowe sudoku. Wreszcie to co najbardziej lubią wszystkie dzieci - programowanie ozobota.

Zaprogramowane kwiatki były zaczątkiem łąki. Potem została uruchomiona kreatywność i powstały wspaniałe prace plastyczne.

Na koniec była zgaduj zgadula dla mam - czy rozpoznają się po opisie wyglądu i cech charakteru i tego co lubią najbardziej - na podstawie tekstów jakie napisały dzieci. Była też słodka niespodzianka przygotowana przez mamy.

Tu można zobaczyć fotorelację z zajęć.

Uczniowie klasy 2a napisali listy do Ziemi. Zapraszamy do lektury. 

W sobotę 23.03.2019r klasa 2a uczestniczyła w 48 Rajdzie Topienia Marzanny zorganizowanym przez OM PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu we współpracy z Urzędem Miejskim i Fundacją "Zamek Dybów i Gród Nieszawa". Uczestnicy mieli do pokonania trasę z pętli MZK na Glinkach, przez Krowi Mostek do ruin zamku Dybów. Na miejscu odbyły się konkursy: na najbardziej oryginalną kukłę Marzanny, na gaik, projekt plakietki, program artystyczny związany z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny oraz na żywy gaik. Dzieci z 2a wzięły udział we wszystkich konkursach i zdobyły nagrody dla klasy. Jak zwykle w rajdzie towarzyszyli dzieciom ich rodzice.

Oto fotorelacja z imprezy.

W poniedziałek 18 marca 2019 r., w klasie 2 b odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zabawy i nauki z użyciem Ozobotów. Wspólnie programowali wiosenną drogę dla robota. Układali też sudoku z kolorowych kubeczków i brali udział w grze edukacyjnej, z wykorzystaniem maty do kodowania. Zajęcia sprawiły ogromną radość zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom.

20 marca w pierwszy dzień astronomicznej wiosny klasa 2a była na wiosennych podchodach na Barbarce.

Oto fotoreportaż z zajęć na łonie przyrody.

Tego dnia wszyscy ubrali się na kolorowo. Pani Olga i pani bibliotekarka odwiedziły nas z wesołym wiosennym wierszykiem. Niektóre dzieci miały różne skarpetki, aby solidaryzować się z dziećmi chorymi na zespół Downa. W naszej klasie zamiast codziennych zajęć były niezwykłe doświadczenia. Między innymi sprawdzaliśmy z czego powstają największe bańki. Okazało się, że największą wydmuchał Ksawery z roztworu stworzonego z wody z szarym mydłem. Tworzyliśmy też niemożliwą figurę i przechodziliśmy przez dziurę w kartce A4 - nie były to łatwe zadania, ale udało się.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

Sałatka jarzynowa - zastrzyk witamin.
W ramach programu "Bądź zdrów" dzieci z klasy 2a robiły sałatkę jarzynową. Wszystkim bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa.

Oto fotoreportaż z zajęć.

W sobotę 23.02.2019 odbyły się po raz 42 Kopernikańskie Marsze na Orientację, których organizatorami są OM PTTK Toruń i Skarmat.

Dzieci z klasy 2a wraz z rodzicami brały udział w marszach. Odbywały się one na Rudelce - to niewielki lasek w pobliżu ul. Bema. Okazało się, że ukryto tam bardzo wiele różnych obiektów, które należało zlokalizować posługując się mapą i mini zdjęciami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Warsztaty Leśna Banda. Klasa 2 a po raz drugi uczestniczyła w warsztatach - tym razem zimą (chociaż bez śniegu).

Zadaniem dzieci było poszukiwanie śladów i tropów zwierząt, które można spotkać na Błoniach Nadwiślańskich.

Mieliśmy szczęście, bo przyszła do nas wiewiórka i dała przedstawienie skoków po koronach drzew. Widzieliśmy też pogryzione gałęzie przez bobry, a także tropy sarny. Kolejnym zadaniem była budowa szałasu, która polegała na bardzo dobrej współpracy całej grupy. Dzięki takiej współpracy powstał szałas, w którym dzieci spożyły drugie śniadanie, a w kociołku na ognisku ugotowała się pyszna herbata.

Na koniec, po rozmowie czym można, a czym nie wolno karmić ptaków - dzieci nakarmiły płatkami owsianymi pływające po Martwej Wisełce kaczki krzyżówki. To była bardzo pouczająca lekcja przyrody.

Oto fotorelacja z zajęć - zobacz

 

22.02.2019 klasa 2a była na warsztatach w Muzeum Podróżników im. T. Halika.

Tematem zajęć była "Walizka pełna skarbów". Zadaniem dzieci było wylosować z ogromnego kufra eksponat, o którym opowiadała pani prowadząca zajęcia, a potem odnaleźć na mapie świata kontynent, z którego pochodził przedmiot. Wszystkie te eksponaty podarował muzeum wielki podróżnik Tony Halik.

Fotorelacja z zajęć - obejrzyj

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24