Uczniowie klasy 2a napisali listy do Ziemi. Zapraszamy do lektury.

W sobotę 23.03.2019r klasa 2a uczestniczyła w 48 Rajdzie Topienia Marzanny zorganizowanym przez OM PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu we współpracy z Urzędem Miejskim i Fundacją "Zamek Dybów i Gród Nieszawa". Uczestnicy mieli do pokonania trasę z pętli MZK na Glinkach, przez Krowi Mostek do ruin zamku Dybów. Na miejscu odbyły się konkursy: na najbardziej oryginalną kukłę Marzanny, na gaik, projekt plakietki, program artystyczny związany z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny oraz na żywy gaik. Dzieci z 2a wzięły udział we wszystkich konkursach i zdobyły nagrody dla klasy. Jak zwykle w rajdzie towarzyszyli dzieciom ich rodzice.

Oto fotorelacja z imprezy.

W poniedziałek 18 marca 2019 r., w klasie 2 b odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zabawy i nauki z użyciem Ozobotów. Wspólnie programowali wiosenną drogę dla robota. Układali też sudoku z kolorowych kubeczków i brali udział w grze edukacyjnej, z wykorzystaniem maty do kodowania. Zajęcia sprawiły ogromną radość zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom.

20 marca w pierwszy dzień astronomicznej wiosny klasa 2a była na wiosennych podchodach na Barbarce.

Oto fotoreportaż z zajęć na łonie przyrody.

Tego dnia wszyscy ubrali się na kolorowo. Pani Olga i pani bibliotekarka odwiedziły nas z wesołym wiosennym wierszykiem. Niektóre dzieci miały różne skarpetki, aby solidaryzować się z dziećmi chorymi na zespół Downa. W naszej klasie zamiast codziennych zajęć były niezwykłe doświadczenia. Między innymi sprawdzaliśmy z czego powstają największe bańki. Okazało się, że największą wydmuchał Ksawery z roztworu stworzonego z wody z szarym mydłem. Tworzyliśmy też niemożliwą figurę i przechodziliśmy przez dziurę w kartce A4 - nie były to łatwe zadania, ale udało się.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Sałatka jarzynowa - zastrzyk witamin.
W ramach programu "Bądź zdrów" dzieci z klasy 2a robiły sałatkę jarzynową. Wszystkim bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa.

Oto fotoreportaż z zajęć.

W sobotę 23.02.2019 odbyły się po raz 42 Kopernikańskie Marsze na Orientację, których organizatorami są OM PTTK Toruń i Skarmat.

Dzieci z klasy 2a wraz z rodzicami brały udział w marszach. Odbywały się one na Rudelce - to niewielki lasek w pobliżu ul. Bema. Okazało się, że ukryto tam bardzo wiele różnych obiektów, które należało zlokalizować posługując się mapą i mini zdjęciami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Warsztaty Leśna Banda. Klasa 2 a po raz drugi uczestniczyła w warsztatach - tym razem zimą (chociaż bez śniegu).

Zadaniem dzieci było poszukiwanie śladów i tropów zwierząt, które można spotkać na Błoniach Nadwiślańskich.

Mieliśmy szczęście, bo przyszła do nas wiewiórka i dała przedstawienie skoków po koronach drzew. Widzieliśmy też pogryzione gałęzie przez bobry, a także tropy sarny. Kolejnym zadaniem była budowa szałasu, która polegała na bardzo dobrej współpracy całej grupy. Dzięki takiej współpracy powstał szałas, w którym dzieci spożyły drugie śniadanie, a w kociołku na ognisku ugotowała się pyszna herbata.

Na koniec, po rozmowie czym można, a czym nie wolno karmić ptaków - dzieci nakarmiły płatkami owsianymi pływające po Martwej Wisełce kaczki krzyżówki. To była bardzo pouczająca lekcja przyrody.

Oto fotorelacja z zajęć - zobacz

22.02.2019 klasa 2a była na warsztatach w Muzeum Podróżników im. T. Halika.

Tematem zajęć była "Walizka pełna skarbów". Zadaniem dzieci było wylosować z ogromnego kufra eksponat, o którym opowiadała pani prowadząca zajęcia, a potem odnaleźć na mapie świata kontynent, z którego pochodził przedmiot. Wszystkie te eksponaty podarował muzeum wielki podróżnik Tony Halik.

Fotorelacja z zajęć - obejrzyj

Uczniowie klasy 2a biorą udział w programie edukacyjno - promocyjnym organizowanym przez  Muzeum Okręgowe w Toruniu "Przez wieki i kontynenty". 6 lutego dzieci uczestniczyły w warsztatach nt "Rycerze średniowiecznego Torunia", które odbyły się w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów.

Oto filmik z zajęć.

Uczeń naszej szkoły Julian Korzus został Mistrzem Polski

w tenisie stołowym w kategorii skrzatów.

Julek jest uczniem klasy 3b.

Zobacz Mistrza

Jasełka i przegląd kolęd klas 1-3

zobacz film

Klasa 3b wzięła udział w projekcie edukacyjnym "Dziel się uśmiechem".

zobacz film