facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

poniedziałek, październik 19, 2020

Terminy konkursów przedmiotowych, które się jeszcze nie odbyły na etapie szkolnym, zostały komunikatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty anulowane, co oznacza ich odwołanie. Nowe terminy konkursów zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

   O świcie 1 września 1939 roku wojska niemieckie zaatakowały Polskę.
   Naród stanął do walki, niezależnie od tego, gdzie kto był i jaką spełniał rolę, jakie tytuły posiadał i jakie obowiązki na nim ciążyły. Byli to nie tylko dowódcy i żołnierze, o których czytamy w podręcznikach, ale również bardzo wielu anonimowych dziś Polaków. Wszyscy służyli Ojczyźnie, walcząc na froncie, budując barykady, ratując rannych, gasząc pożary, pracując na zapleczu frontu, w szpitalach, wojskowych kuchniach i magazynach. Każdy z Polaków miał swój udział w obronie Ojczyzny. Bohaterski opór stawialiśmy na Westerplatte, pod Wizną, nad rzeką Bzurą, pod Kockiem, broniąc Warszawy i w wielu, wielu innych miejscach.
   Mimo bohaterstwa i poświęcenia tysięcy ludzi wojna obronna we wrześniu 1939 roku zakończyła się naszą klęską. Broniliśmy się dłużej, niż przewidywały to plany i strategie wojskowe. Zawiedli jednak nasi sojusznicy - Anglia i Francja - które, mimo paktów o wojskowej pomocy, nie podjęły walki zbrojnej przeciwko Niemcom. Za to w ataku na Polskę, Niemców wsparli Rosjanie. Od 17 września 1939 roku walczyliśmy osamotnieni na dwa fronty, gdyż w granice Polski od wschodu wkroczyła armia komunistycznego Związku Radzieckiego.
   W tym roku mija kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tego powodu wracamy wspomnieniem do tamtych trudnych dni. Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Bohaterów Września 1939, a więc imię wszystkich ludzi, którzy nie szczędzili sił, łącznie z ofiarą własnego życia, by zachować wolność naszej Ojczyzny – Polski.
Wspomnieniem oddajemy im hołd za poświęcenie i ofiarność oraz wszelkie działania, którymi ratowali niepodległość.

 

 

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24