facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

poniedziałek, październik 19, 2020

Etapy rejonowy i wojewódzki konkursów przedmiotowych odbywają się on-line na platformie cyfrowej itesty.edu.pl w pracowniach komputerowych w szkole macierzystej ucznia.

W celu sprawnego poruszania się po platformie, podajemy loginy i hasła, dzięki którym uzyskamy dostęp do strony testowej naszych konkursów.

Aby zapoznać się z działaniem platformy należy:
1. Wejść na

...

6 marca 2020 r. w Centrum Dialogu nagrodzono laureatów VI edycji konkursu Toruński Urząd dla Młodzieży organizowany przez KPCEN w Toruniu z Urzędem Miasta Torunia. Celem projektu Toruński Urząd dla Młodzieży jest zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w życiu publicznym oraz rozwój postaw obywatelskich. Kontynuacja realizowanego projektu edukacyjnego to efektywny sposób na edukację obywatelską oraz zwiększanie udziału młodych Polek i Polaków w życiu publicznym. Najwięcej nagrodzonych było wśród uczniów z naszej szkoły.

Wśród laureatów, drugie miejsce znaleźli się uczniowie z klasy 8 a – Agata Brończyk, Łucja Łopacińska, Mateusz Majurnik i Konrad Kasprzykiewicz, z projektem gry planszowej „Inwestor”, która przybliża zagadnienie uzyskania pozwolenia na budowę. Głównym celem tego projektu było przybliżenie mieszkańcom Torunia tematu e-administracji poprzez zaprezentowanie efektywnego sposobu załatwienia sprawy w jednostce administracji publicznej z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Trzecie miejsce zajęła grupa uczniów z 8 a z projektem „Z obywatela w e-bohatera. Obywatel w domu a jego pismo w chmurze. E-administracja w Wydziale Spraw Administracyjnych” – Ida Klim, Pola Miranowska, Ewelina Żakowska i Kacper Józefkowicz.

Celem tego projektu było wyposażenie w wiedzę na temat obowiązków inwestora, drogi administracyjnej związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz popularyzacja kompetencji w tym zakresie Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Torunia. Dwa inne zespoły z naszej szkoły uzyskały wyróżnienie.

Uczniowie 8 a z projektem „Dowiedz się więcej – Impreza masowa i jej organizacja. Odcinek 17” – Marta Kapelaty, Nelli Willma, Emilia Lubomska i Karina Konicka oraz zespół uczniów z klasy 8 c z projektem „Bilet papierowy czy mobilny? Wybór należy do ciebie” - Wiktoria Ast, Ada Nowacka i Daria Żak. Projekty były realizowane pod opieką nauczycieli wiedzy o społeczeństwie. W klasie 8 a uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Moniki Cesarz, a w klasie 8 c pod kierunkiem Pani Hanny Matuszewicz.

Monika Cesarz

 

 

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24