facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider
piątek, marzec 27, 2020
 
Szanowni Państwo,
czas na świetlicę aby także odnalazła się w nowej rzeczywistości
i zadbała o wszystkie swoje ukochane Świetliki.
 
Przedstawiamy kilka propozycji na wspólną zabawę z Dzieckiem.
 
Tydzień 30.03-3.04 to realizacja tematu tygodnia "WIOSENNE PORZĄDKI
...
czwartek, marzec 12, 2020

środa, marzec 11, 2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.d 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


Rodzicu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
• 12 i 13

...

6 marca 2020 r. w Centrum Dialogu nagrodzono laureatów VI edycji konkursu Toruński Urząd dla Młodzieży organizowany przez KPCEN w Toruniu z Urzędem Miasta Torunia. Celem projektu Toruński Urząd dla Młodzieży jest zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w życiu publicznym oraz rozwój postaw obywatelskich. Kontynuacja realizowanego projektu edukacyjnego to efektywny sposób na edukację obywatelską oraz zwiększanie udziału młodych Polek i Polaków w życiu publicznym. Najwięcej nagrodzonych było wśród uczniów z naszej szkoły.

Wśród laureatów, drugie miejsce znaleźli się uczniowie z klasy 8 a – Agata Brończyk, Łucja Łopacińska, Mateusz Majurnik i Konrad Kasprzykiewicz, z projektem gry planszowej „Inwestor”, która przybliża zagadnienie uzyskania pozwolenia na budowę. Głównym celem tego projektu było przybliżenie mieszkańcom Torunia tematu e-administracji poprzez zaprezentowanie efektywnego sposobu załatwienia sprawy w jednostce administracji publicznej z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Trzecie miejsce zajęła grupa uczniów z 8 a z projektem „Z obywatela w e-bohatera. Obywatel w domu a jego pismo w chmurze. E-administracja w Wydziale Spraw Administracyjnych” – Ida Klim, Pola Miranowska, Ewelina Żakowska i Kacper Józefkowicz.

Celem tego projektu było wyposażenie w wiedzę na temat obowiązków inwestora, drogi administracyjnej związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz popularyzacja kompetencji w tym zakresie Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Torunia. Dwa inne zespoły z naszej szkoły uzyskały wyróżnienie.

Uczniowie 8 a z projektem „Dowiedz się więcej – Impreza masowa i jej organizacja. Odcinek 17” – Marta Kapelaty, Nelli Willma, Emilia Lubomska i Karina Konicka oraz zespół uczniów z klasy 8 c z projektem „Bilet papierowy czy mobilny? Wybór należy do ciebie” - Wiktoria Ast, Ada Nowacka i Daria Żak. Projekty były realizowane pod opieką nauczycieli wiedzy o społeczeństwie. W klasie 8 a uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Moniki Cesarz, a w klasie 8 c pod kierunkiem Pani Hanny Matuszewicz.

Monika Cesarz

 

 

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24