facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

piątek, marzec 27, 2020
 
Szanowni Państwo,
czas na świetlicę aby także odnalazła się w nowej rzeczywistości
i zadbała o wszystkie swoje ukochane Świetliki.
 
Przedstawiamy kilka propozycji na wspólną zabawę z Dzieckiem.
 
Tydzień 30.03-3.04 to realizacja tematu tygodnia "WIOSENNE PORZĄDKI
...
czwartek, marzec 12, 2020

środa, marzec 11, 2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.d 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


Rodzicu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
• 12 i 13

...

Oświata

Alojzy Lech Kowalski


Urodzony w Grębocinie. Do polskiej szkoły poszedł w 1945 roku. Od tamtej pory związał się z nią na zawsze.
Alojzy Lech Kowalski swoją pracę zawodową rozpoczął po maturze, w 1952 roku, jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w miejscowości Czarne Błoto w powiecie toruńskim.


W sierpniu 1958 r. władze oświatowe zaproponowały 25-letniemu Alojzemu Kowalskiemu kierownictwo w sąsiedniej szkole w Józefowie. Dzięki usilnym staraniom Alojzego Kowalskiego szkoła stała się wkrótce wizytówką wsi.


W sierpniu 1963 r., po pięciu latach wyrzeczeń i ciężkiej pracy na rzecz rozwoju szkoły i integracji środowiska, Alojzy Kowalski otrzymał kolejną propozycję objęcia stanowiska kierownika szkoły - tym razem w Cierpicach. Wystąpił on wtedy z inicjatywą budowy nowej szkoły w czynie społecznym, realizowanej w ramach akcji „1000 Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Kolejnym etapem pracy Alojzego Kowalskiego było pełnienie funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu przy ulicy Osikowej, a w latach 1982-1984 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu. Grudzień 1984 roku to czas, kiedy powierzono mu stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu.


Po 46 latach pracy zawodowej, w 65. roku życia, Alojzy Kowalski przeszedł na zasłużoną emeryturę. W uznaniu zasług wieloletniej pracy został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Edukacji Nordowej, Złota Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego.

żródło: https://plus.nowosci.com.pl/ludzie-sukcesu-uhonorowani-z-okazji-wielkiego-jubileuszu-torunia/ar/c15-14727374

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24