facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

czwartek, grudzień 05, 2019

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną informujemy, że jest możliwość zapewnienia przez szkołę opieki dzieciom, których rodzice w dniach 23.-24.12. 27.12.2019 r., 30.-31.12.2019 r., 02- 03.01.2020 r. pracują. Opieka może być zorganizowana w godzinach 7:30 – 16:30, za wyjątkiem 24. i 31.grudnia br., tj. 7:30 – 13:30. Kuchnia szkolna nie będzie w tym czasie przygotowywać posiłków.

W celu właściwej organizacji pracy w tym czasie proszę o zgłoszenie takiej potrzeby najpóźniej do dnia 16.12.2019 r., do wychowawcy, ze wskazaniem dat oraz godzin, w których Państwa dziecko wymaga takiej opieki. Każdy uczeń SP24, który przyjdzie do szkoły w tych dniach, będzie miał zapewnioną opiekę we

...
środa, listopad 06, 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego

...
czwartek, październik 24, 2019

Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu.

   17 października 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 24 z Torunia zrealizowała szkolenie praktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w szkole oraz przygotowanie społeczności szkolnej do odpowiedniego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych. Projekt zrealizowany przez oficera Wojska Polskiego płk. rez. dr. Krzysztofa Danielewicza, właściciela firmy i portalu Security in practice, przebiegał trzyetapowo. Etap pierwszy polegał na oglądzie szkoły pod kątem bezpieczeństwa w celu dostosowania procedur bezpieczeństwa do warunków

...

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego człowieka. Coraz więcej młodych ludzi nie wierzy w siebie, są lękliwi, mają depresję. Winne jest tempo życia, zbyt duże oczekiwania rodziców, zbyt wysokie poprzeczki stawiane dziecku, ciągła rywalizacja, także w szkole. Wszystko jest robione w pędzie. Jest pogoń za tym, by było więcej, jak najlepiej, a brak jest czasu na refleksję. Brakuje czasu na wspólne relacje, rozmowy.

Zaapelowałam do nauczycieli naszej szkoły, by od dzisiaj starali się skoncentrować na pozytywnych uwagach, dostrzeganiu pozytywnych stron, cech, a czasem jednostkowych zachowań naszych dzieciaków i młodzieży. Akcja prowadzona jest w listopadzie ze względu na trudny dla nastroju
i dobrego samopoczucia jesienny czas.

Jednocześnie apeluję do Państwa, do Rodziców, abyście także włączyli się w swoich rodzinach do tej akcji, chwalili i nagradzali, ale robili to mądrze, z wyczuciem. Należy chwalić nie za oczywiste sprawy. Ważna jest uważność, umiejętność dostrzegania małych rzeczy – czegoś, co to dziecko robi i wiesz, że to fajne, autentyczne, wychodzi z niego, nie robi tego, bo chce się przypodobać. Zauważając te drobiazgi przyczyniamy się do wzmocnienia czegoś większego w środku.

Sprawdźmy się, wypróbujmy wpływ pozytywnego nakręcenia, zobaczmy, czy działa!


Podaję linki do akcji, gdzie zamieszczane są nowe informacje, porady, artykuły, konkursy:
1. oficjalna strona akcji: https://pozytywnauwaga.pl/
2. profil na Facebooku: https://www.facebook.com/POZYTYWNA-UWAGA-438266170334419
3. Twitter: https://twitter.com/PozytywnaU
4. Instagram: https://www.instagram.com/pozytywnauwaga/

I jeszcze jedno, skorzystajcie Państwo także z apelu inicjatorki akcji, Pani Anny Zapał, która na stronie akcji pisze tak: „Co ważne, chwalmy siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. Nie czekajcie na listopad, nie czekajcie nawet na jutro. Zacznijcie już dziś.”
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24mgr Ewa Wronkowska

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24