facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

środa, listopad 06, 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z przyjemnością informuję Państwa o przystąpieniu przez naszą szkołę do akcji „Pozytywna uwaga”  zapoczątkowanej przez mamę ucznia

ze szkoły w Warszawie.


Idea akcji opiera się na pozytywnym wzmacnianiu poprzez docenianie, uważność na drugiego

...
czwartek, październik 24, 2019

Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu.

   17 października 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 24 z Torunia zrealizowała szkolenie praktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w szkole oraz przygotowanie społeczności szkolnej do odpowiedniego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych. Projekt zrealizowany przez oficera Wojska Polskiego płk. rez. dr. Krzysztofa Danielewicza, właściciela firmy i portalu Security in practice, przebiegał trzyetapowo. Etap pierwszy polegał na oglądzie szkoły pod kątem bezpieczeństwa w celu dostosowania procedur bezpieczeństwa do warunków

...

Szanowni Rodzice!


W trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły w dniu 18.10.2019r. dyrekcja szkoły wraz z płk.rez. Krzysztofem Danielewiczem organizuje Dzień bezpieczeństwa dedykowany naszym uczniom. W ramach zajęć lekcyjnych odbędzie się 4-godzinne szkolenie zintegrowane, polegające m.in. na praktycznym zastosowaniu poznanych procedur zachowania w razie zagrożenia, konieczności ewakuacji lub znalezienia azylu w sytuacji niebezpiecznej.

  • Tego dnia nie będzie wydawany obiad, tylko suchy prowiant.
  • Plan zajęć zostanie zmieniony, uczniowie przyjdą do szkoły na dwie zmiany: 8:00 – 11:55 i 12:00 – 15:55 (plan jest w przygotowaniu).
  • Dzieci nie będą stawiane w sytuacji zagrożenia, tylko zaznajamiane ze schematami zachowania w sytuacji niebezpiecznej i będą je praktycznie ćwiczyły.
  • Proszę, by w tym dniu uczniowie byli ubrani w strój sportowy, bez biżuterii.
  • Podczas zajęć będzie obowiązywał zakaz korzystania z telefonów, najlepiej, by uczniowie zostawili je w domu.
  • W czasie ćwiczeń szkoła będzie zamknięta dla prasy i osób z zewnątrz.

Mając na uwadze występujące w obecnym świecie zagrożenia nie możemy pozostać obojętni na ryzyko niewłaściwego zachowania dzieci i dorosłych. Liczę na Państwa akceptację dla tego przedsięwzięcia i nieunikanie obecności dzieci w szkole w tym dniu. Ćwiczenie schematów właściwego zachowania w sytuacji treningowej pozwoli później uniknąć paniki rzeczywistej potrzebie.


Jednocześnie apeluję do rodziców, których dzieci uczęszczają do świetlicy, o możliwie szybkie odebranie dzieci po zajęciach (lub/i odstąpienie od przyprowadzania dzieci przed zajęciami), tak by dzieci nie musiały kilkukrotnie uczestniczyć w procedurze alarmu i ewakuacji.


Z wyrazami szacunku


Ewa Wronkowska

dyrektor szkoły

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24