facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

13 grudnia w czwartek w bibliotece szkolnej odbędzie się MIĘDZYKLASOWY KONKURS LITERACKI dla klas 4 o godz. 12.45, klas 5 o godz. 13.50.
Zadanie konkursowe będzie polegało na wymyśleniu opowiadania, historyjki lub bajki do wylosowanych ilustracji z motywem zimowych lub świątecznym.
Ocenie będą podlegały: oryginalność fabuły, bogactwo słownictwa, poprawność językowa.
Chętnych i zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, ale jeśli ktoś zdecyduje się w ostatniej chwili, też będzie przyjęty.

Dnia 15 listopada odbył się konkurs Pięknego Czytania dla klas 7. Zorganizowany przez Panią Elżbietę Ciesielską i Joannę Rudnik. Udział wzięło 12 uczniów – przedstawicieli klas 7a, 7b, 7d, 7e. Uczniowie czytali wylosowany fragment powieści Kwiat kalafiora Małgorzaty Musierowicz, który nastręczał wiele trudności ze względu na słownictwo pochodzące rodem z PRLu.

Panie  bibliotekarki zaprosiły klasy 2 i 3 na niezwykłą lekcję o uczuciach. Dzieci opowiadały kiedy są szczęśliwe, a kiedy smutne. Pokazywały mimiką różne uczucia. Poznały też przejmującą przygodę Pana Radosnego. Na koniec zajęć kolorowały postać bohatera książeczki. Oto jak wyglądała lekcja w klasie 2 a.

 

 

W dniach 22-26 października odbyło się pasowanie uczniów klas 1 na czytelników Biblioteki Szkolnej. Wszyscy pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, które przedstawili im uczniowie klasy 3c gimnazjum. Uczniowie Ci napisali także wraz uczniami klas 8 recenzje do książeczek dla najmłodszych czytelników.

Rozpoczyna się ogólnopolski konkurs czytelniczy pt. Wielka Liga Czytelników.

W załącznikach zamieszczamy wykazy lektur, po które możne się już zgłaszać do biblioteki szkolnej.

 

wykaz lektur

regulamin konkursu https://wielka-liga.pl/

Na przełomie września i października pani bibliotekarka Elżbieta Ciesielska odwiedziła wszystkich uczniów klas 6, 7 i 8. Odbyła się pogadanka na temat poszanowania podręczników. Pani przypomniała o obowiązku obłożenia podręczników i konieczności dbania o nie, gdyż są własnością szkoły i mają służyć trzem rocznikom.

Pani Ciesielska prezentowała także nowe książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zachęcała do wypożyczeń nowych książek.

Szanowni Rodzice, popieramy inicjatywę Fundacji ABC XXI oraz bibliotekarzy bibliotek publicznych zachęcającą do czytania rodzinnego dzieciom i z dziećmi. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami: listem Fundacji oraz prezentacjami w Power Poincie. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy około 800 książek, nasza oferta jest szeroko adresowana do dzieci. Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Poniżej zamieszczamy linki do proponowanych materiałów.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY

WPŁYW KSIĄŻKI NA NAJMŁODSZYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

PAŹDZIERNIK 2018

Zaangażuj się. Weź udział.             

                                                      

Jedyne, co musisz wiedzieć, to gdzie jest biblioteka.  Albert Einstein

1. Zapraszamy do udziału w konkursachKonkurs fotograficzny dla uczniów wszystkich klas:

Z książką mi do twarzy…

Wykonaj zdjęcie osoby czytającej książkę (lub swoje) w nietypowej pozie lub miejscu. Prześlij do końca października na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Podaj imię, nazwisko i klasę. Rozstrzygnięcie w listopadzie

2. Detektywi słów. Zapraszamy uczniów wszystkich klas.

Jak najszybciej wyszukaj podane słowo w słowniku języka polskiego. Podaj jego stronę. Konkurencja na czas w trzech przedziałach: klasy 1-4, klasy 5-7, klasy 8 i 3 gim. Zgłoś się w godzinach pracy biblioteki w dniach 8-12.10.

3. Konkurs ortograficzny dla uczniów klas 2-3, 4-6, 7-8: Mistrz ortografii.  Znajdź i popraw błędy w dyktandzie. Zgłoś się z czerwonym długopisem w dowolnym czasie w dniach 15.10-19.10 w godzinach pracy biblioteki.

4. Konkurs kaligraficzny:

No to się popisz! Klasy 5-7 i klasy 8 i 3 gim.

Staranne przepisanie fragmentu wiersza Z.Herberta Przesłanie Pana Cogito ze szczególnym zwróceniem uwagi na estetykę pisma. Rok 2018 rokiem Z.Herberta. Zapraszamy w dowolnym czasie w dniach 22.10-26.10.18 w godzinach pracy biblioteki. Należy mieć własne przybory do pisania.

5. Książka nas łączy. Konkurs dla uczniów wszystkich klas.

Ten, kto wypożyczy  książkę w październiku i poda ustnie lub na kartce złotą myśl, sentencję o książce, czytaniu lub bibliotece oraz jego autora otrzyma zakładkę do książki. Sentencje nie mogą się powtarzać.

 

Nagrody książkowe, dyplomy, a także pochwały w dzienniku elektronicznym zostaną przyznane zwycięzcom na początku listopada. 

 

Wykaz podręczników na rok 2018/19

Klasy 1-3

Klasy 4

Klasy 5

Klasy 6

Klasy 7

Klasy 8

Klasy 3 gimnazjum

 

 

Biblioteka szkolna składa gorące podziękowania za ofiarną, solidną i precyzyjną pomoc w odbiorze podręczników w roku szkolnym 2017/18 następującym uczniom:


Kornelia Saj, Ida Klim , Kacper Józefowicz, Emilia Lubomska, Paulina Klejnocka z klasy 6a


Laura Jurkiewicz, Roksana Korpalska, Maja Kowalska, Wiktoria Zięciak, Martyna Światkowska, Maria Pszuk z klasy 2c gimnazjum


Martyna Włosińska, Cyprian Zakrzewski, Antonina Walczak z klasy 5b.

Dziękujemy także dwóm uczennicom: Wiktorii Antonowicz z klasy 5c oraz Julii Dobroszewskiej z klasy 2d gimnazjum za pomoc w obsłudze czytelnika i pracach na rzecz biblioteki przez cały rok szkolny.

Elżbieta Ciesielska

Podsumowanie czytelnictwa za rok 2017/2018

Wyniki ankiety czytelniczej - zobacz 

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24