facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

,,Gdy Ci smutno, gdy Ci źle
przyjdź do biblioteki i zrelaksuj się.
Lek na katar jest w aptece,
a na nudę w bibliotece."


O nowych propozycjach biblioteki na każdy dzień tygodnia dowiesz się z plakatów.


Biblioteka zaprasza do świata książek i gier: Mafia, 5 sekund, Ego, karty Dixit, Milionerzy, Scrabble, Eurobiznes, karty, bierki, Monopoly, kostka Rubika, Kolejka, Szachy, Chińczyk, Uno, Farmer."


,,Biblioteka ogłasza zbiórkę gier planszowych i karcianych, która będzie trwała do 15 lutego. Jeśli masz w domu niepotrzebne gry w dobrym stanie, podaruj je bibliotece, a otrzymasz uwagę pozytywną w dzienniku elektronicznym."

View the embedded image gallery online at:
http://sp24torun.eu/index.php/szkola/biblioteka#sigFreeId0c4be928dc

 

Ogłoszenie dotyczące Wielkiej Ligii Czytelników 

Klasy 1-4

Szanowni Państwo,
po wykonaniu i zaliczeniu 6 testów etapu pierwszego Wielkiej Ligii Czytelników ( w terminie do 11.01.2019), uczeń może przystąpić do testu kwalifikacyjnego, który będzie pisał we wtorek 29.01.19 w bibliotece szkolnej. Uczestnik przynosi na test swoją kartę z 6 naklejkami. Uczniowie o numerach na Lidze 1-15 piszą test w godz. 8.00-8.45.
Uczniowie o numerach 16-30 piszą test w godz. 8.50-9.35
Uczniowie o numerach 31-41 piszą test w godz. 9.40-10.25
Test będzie obejmował treść książki Janiny Porazińskiej pt. Pamiętnik Czarnego Noska. Książkę należy przeczytać i na jej podstawie przystąpić do napisania testu. Nie będzie możliwości korzystania z książki podczas pisania testu. Trzech uczniów z najlepszymi wynikami (powyżej 80%) zakwalifikuje się do etapu powiatowego, który odbędzie się zgodnie z regulaminem WLCz pod koniec lutego.
Jeśli zajdą jakieś zmiany, przekażę wiadomość na maila.

Klasy 5-8

Szanowni Państwo,
po wykonaniu i zaliczeniu 6 testów etapu pierwszego Wielkiej Ligii Czytelników (w terminie do 11.01.2019), uczeń może przystąpić do testu kwalifikacyjnego, który będzie pisał we wtorek 29.01.19 w bibliotece szkolnej. Uczestnik przynosi na test swoją kartę z 6 naklejkami. Uczniowie z klas 5-8 piszą test w godz. 10.35 -11.20
Test będzie obejmował treść książki Rafała Kosika pt. Felix, Net i Nika czyli Gang Niewidzialnych Ludzi. Książkę należy przeczytać i na jej podstawie przystąpić do napisania testu. Nie będzie możliwości korzystania z książki podczas pisania testu. Trzech uczniów z najlepszymi wynikami (powyżej 80%) zakwalifikuje się do etapu powiatowego, który odbędzie się zgodnie z regulaminem WLCz pod koniec lutego.
Jeśli zajdą jakieś zmiany, przekażę wiadomość na maila.

Koordynator szkolny Elżbieta Ciesielska

 

Wyniki konkursu literackiego pt. „Zima na ulicy Czereśniowej” na opowiadanie.

Miejsce 1
Iza Telus kl. IVa za opowiadanie „Sarenka”.

Miejsce 2
Olivia Bestry kl. IVd za opowiadanie „Mała Marysia w wielkim mieście”.
Małgosia Prewysz-Kwinto kl. IVa

Miejsce 3
Irmina Frączek z kl. IVa za opowiadanie „Dziewczynka z czerwoną kokardką”.
Emilia Miszewska z kl. IVa za opowiadanie „Wyprzedaż w sklepie Czereśniowym”

Wyróżnienie Monika Gnatowska z kl. IVa
Nagroda specjalna Rozalia Magdziarz za oryginalne ujęcie tematu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody, dyplomy i pochwały w dzienniku elektronicznym (także dla uczniów nienagrodzonych) wpiszemy po Nowym Roku.

Relacja naszych działań w bibliotece z listopada i grudnia. Zapraszamy do czytania.

13 grudnia w czwartek w bibliotece szkolnej odbędzie się MIĘDZYKLASOWY KONKURS LITERACKI dla klas 4 o godz. 12.45, klas 5 o godz. 13.50.
Zadanie konkursowe będzie polegało na wymyśleniu opowiadania, historyjki lub bajki do wylosowanych ilustracji z motywem zimowych lub świątecznym.
Ocenie będą podlegały: oryginalność fabuły, bogactwo słownictwa, poprawność językowa.
Chętnych i zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, ale jeśli ktoś zdecyduje się w ostatniej chwili, też będzie przyjęty.

Dnia 15 listopada odbył się konkurs Pięknego Czytania dla klas 7. Zorganizowany przez Panią Elżbietę Ciesielską i Joannę Rudnik. Udział wzięło 12 uczniów – przedstawicieli klas 7a, 7b, 7d, 7e. Uczniowie czytali wylosowany fragment powieści Kwiat kalafiora Małgorzaty Musierowicz, który nastręczał wiele trudności ze względu na słownictwo pochodzące rodem z PRLu.

Panie  bibliotekarki zaprosiły klasy 2 i 3 na niezwykłą lekcję o uczuciach. Dzieci opowiadały kiedy są szczęśliwe, a kiedy smutne. Pokazywały mimiką różne uczucia. Poznały też przejmującą przygodę Pana Radosnego. Na koniec zajęć kolorowały postać bohatera książeczki. Oto jak wyglądała lekcja w klasie 2 a.

 

 

W dniach 22-26 października odbyło się pasowanie uczniów klas 1 na czytelników Biblioteki Szkolnej. Wszyscy pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, które przedstawili im uczniowie klasy 3c gimnazjum. Uczniowie Ci napisali także wraz uczniami klas 8 recenzje do książeczek dla najmłodszych czytelników.

Rozpoczyna się ogólnopolski konkurs czytelniczy pt. Wielka Liga Czytelników.

W załącznikach zamieszczamy wykazy lektur, po które możne się już zgłaszać do biblioteki szkolnej.

 

wykaz lektur

regulamin konkursu https://wielka-liga.pl/

Na przełomie września i października pani bibliotekarka Elżbieta Ciesielska odwiedziła wszystkich uczniów klas 6, 7 i 8. Odbyła się pogadanka na temat poszanowania podręczników. Pani przypomniała o obowiązku obłożenia podręczników i konieczności dbania o nie, gdyż są własnością szkoły i mają służyć trzem rocznikom.

Pani Ciesielska prezentowała także nowe książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zachęcała do wypożyczeń nowych książek.

Szanowni Rodzice, popieramy inicjatywę Fundacji ABC XXI oraz bibliotekarzy bibliotek publicznych zachęcającą do czytania rodzinnego dzieciom i z dziećmi. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami: listem Fundacji oraz prezentacjami w Power Poincie. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy około 800 książek, nasza oferta jest szeroko adresowana do dzieci. Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Poniżej zamieszczamy linki do proponowanych materiałów.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY

WPŁYW KSIĄŻKI NA NAJMŁODSZYCH

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24