RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Slider

Biblioteka szkolna składa gorące podziękowania za ofiarną, solidną i precyzyjną pomoc w odbiorze podręczników w roku szkolnym 2017/18 następującym uczniom:

Kornelia Saj, Ida Klim , Kacper Józefowicz, Emilia Lubomska, Paulina Klejnocka z klasy 6a

Laura Jurkiewicz, Roksana Korpalska, Maja Kowalska, Wiktoria Zięciak, Martyna Światkowska, Maria Pszuk z klasy 2c gimnazjum

Martyna Włosińska, Cyprian Zakrzewski, Antonina Walczak z klasy 5b.

Dziękujemy także dwóm uczennicom: Wiktorii Antonowicz z klasy 5c oraz Julii Dobroszewskiej z klasy 2d gimnazjum za pomoc w obsłudze czytelnika i pracach na rzecz biblioteki przez cały rok szkolny.

Elżbieta Ciesielska

Podsumowanie czytelnictwa za rok 2017/2018

Wyniki ankiety czytelniczej - zobacz

Od lutego do maja 2018 r. uczniowie klas 3 SP realizują projekt czytelniczy.

Zamieszczamy dla przypomnienia regulamin projektu,

a także zdjęcia z wizyt w Bibliotece Miejskiej na ul. Lelewela.

20 kwietnia odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej wręczenie nagród zdobytych w konkursie drużynowym umiejętności korzystania za słowników dla klas 7 i 2 gim. Wyniki konkursu przedstawialiśmy już w marcu.
Nagrody wręczyła Pani Aldona Zawalkiewicz z BP oraz organizatorki: Pani Aneta Zglińska i Pani Elżbieta Ciesielska ze SP nr 24.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się w tym roku szkolnym do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zostaną nam przyznane fundusze na zakup nowości czytelniczych, książek dla uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, ale przede wszystkim pozycji mających na celu zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Bez Was, Drodzy Uczniowie byłoby nam trudno. W tym celu przygotowaliśmy ankiety dla klas 4-7 – jedną w formie papierowej, a dla klas starszych w formie elektronicznej. Jednocześnie informujemy, że uczniowie klas 1-2 mieli możliwość wypowiedzieć się w ankiecie dołączonej do Randki z książką, a klasy 3 biorą udział w projekcie Ekspert biblioteczny.

7 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 24 odbył się I Międzyszkolny Konkurs umiejętności korzystania ze słowników dla klas 7 i 2 gimnazjum.

Na konkurs zgłosiło się 21 drużyn trzyosobowych. Każda grupa rozwiązywała zestaw zadań związanych ze słownikami zapowiedzianymi w regulaminie. Konkurs trwał 90 minut.

Przygotowaniem do konkursu były warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej, które prowadziła Pani Anna Siemińska.

W jury zasiadły Panie Aneta Zglińska i Elżbieta Ciesielska (SP nr 24).

WYNIKI KONKURSU

Rozdanie nagród odbędzie się 20 kwietnia o godz. 13.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.  Zapraszamy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.