RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

W sobotę 19 maja zapraszamy uczniów i nauczycieli Państwa szkoły do wzięcia udziału w Eleganckiej Rowerowej Masie Krytycznej. Rozpoczynamy o godzinie 16:00 na Rynku Nowomiejskim.

Zachęcamy wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników Eleganckiej Masy do założenia szykownych strojów. Pokażmy, że na rowerze można wyglądać elegancko i nie ma problemu aby korzystać z tego środka transportu podczas codziennych podróży po mieście. Wspólnie pokażmy, że jest w Toruniu dla kogo budować odpowiedniej jakości infrastrukturę rowerową.

Środa 2 maja upłynie pod hasłem Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przewidziane są uroczystości wojskowe na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej (godz. 14:00), a także specjalny Piknik na Rynku Staromiejskim (godz. 14:45). Nie zabraknie także atrakcji związanych z drugim dniem Majówki Rycerskiej w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. W godz. 10:00 – 19:00 czeka nas Jarmark Regionalny, natomiast w godz. 15:00 – 18:00 różnorodne atrakcje takie jak: inscenizacje historyczne z pokazami walk, turniej rycerski, turnieje średniowieczne dla mieszkańców i turystów.

O godz. 18:00 na Rynku Staromiejskim usłyszymy natomiast koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia, a w Dworze Artusa o g. 19:00 zobaczymy występ Zespołu Kameralnego MULTICAMERATA na Dzień Poloneza (w ramach XXV Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA 2018). Na sam koniec dnia, o g. 22:00, nieopodal Ratusza Staromiejskiego, obejrzeć będzie można zjawiskowy nocny pokaz walk rycerskich z ogniem.

Regulamin Kampanii Rowerowy Maj 2018

Drodzy Rodzice,

Gmina Miasta Toruń przystąpiła do Kampanii realizowanej przez miasto Gdańsk pn.: "Rowerowy Maj 2018”. Nasza szkoła zgłosiła swój udział w tej Kampanii.
Celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

Uczestnikiem Kampanii może być każdy uczeń i pracownik zgłoszonej do udziału placówki.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Kampanii „Rowerowy Maj 2018”.

W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże do szkoły odbyte w dniach 07 – 30 maja 2018 r., z wyłączeniem dni wolnych ustawowo oraz dodatkowych dni wolnych w poszczególnych placówkach.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Przed Państwem szansa bezpłatnego zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom –jednych z najbardziej groźnych bakterii wywołujących ciężkie choroby i często pozostawiających powikłania na całe życie.
Taką możliwość oferuje Państwu Ministerstwo Zdrowia. Można zaszczepić dzieci do 5 r.ż., które dotąd nie otrzymały szczepionki przeciw pneumokokom. Wystarczy tylko zgłosić się do swojego Lekarza Pierwszego Kontaktu.

Punkty konsultacyjne – umiejscowienie i terminy:
Szkołą Podstawowa nr 15 (ul. Paderewskiego 5/11) - czwartki w godz. 16.00 – 18.00
Szkoła Podstawowa nr 11 (ul. Gagarina 36) - środy w godz. 16.00 – 18.00
Szkoła Podstawowa nr 9 (ul. Rzepakowa 7/9) - czwartki w godz. 16.00 – 18.00
Biblioteka Pedagogiczna (ul. Dąbrowskiego 4) - środy w godz. 16.00 – 18.00
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6) - środy w godz. 16.00 – 18.00