RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Slider

18 października w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Rady Uczniów Samorządu Uczniowskiego. Uważamy, że to najlepsza lekcja demokracji. Frekwencja była znakomita. Dzieci dały dobry przykład dorosłym.

13 października odbył się Rowerowy Rajd Niepodległości na Barbarkę dla uczniów klas 4 - 6 oraz ich rodziców, podczas którego uczciliśmy 100 – lecie odzyskania przez Polskę wolności. Wycieczka ta była także okazją do sprawdzenia wiedzy historycznej i oddania hołdu Polakom zamordowanym w tym miejscu w czasie II wojny światowej. Pod pomnikiem ofiar złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejsze życzenia dla nauczycieli w dniu Ich święta. Wszystkie zostały docenione i przez kilka dni zdobiły pokój nauczycielski. Za najbardziej wyjątkową uznano pracę klasy 7a. Wyróżnienie zdobyły klasy VIId oraz Va.

14 czerwca 2018 roku uczniowie z kółka dziennikarskiego uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w toruńskim oddziale Radia Eska i Radia WAWA.

Spotkanie poprowadziła dziennikarka, pani Magdalena Wit-Ratowska. Opowiedziała nam o pracy w radiu gdzie potrzebne jest posiadanie takich atutów jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, błyskotliwość, przyjemna dla ucha barwa głosu oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.

Podsumowanie konkursów turystycznych:
„Moje wspomnienia z rajdów” i „Bohaterowie toruńskich ulic”

16 czerwca 2018 r.

Spotkaliśmy się w naszej szkole, aby podsumować dwa konkursy związane z rajdami, w których uczestniczyliśmy przez cały rok szkolny. Naszą imprezę uświetniły swoimi występami dzieci z klasy 1a pod opieką p. Wiesi Kowalskiej i uczennice z klasy 6a: Ida Klim i Nelli Willma.

W dniu 6 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości podsumowania i zakończenia etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.” Uroczystość odbyła się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu.

Wyniki konkursu historycznego klas 4 „Patroni naszych ulic”
I miejsce: Jakub Choczyński 4b, Hubert Nykiel 4e, Tymoteusz Adamowicz 4c, Vanessa Ezeonwurie 4c
II miejsce: Oliwia Zwolska 4e, Oliwier Mey i Jakub Klockowski 4e, Stanisław Marciniak 4e, Inga Stoff 4c, Julia Sanocka 4c, Martyna Kołacka 4c, Monika Tuszyńska 4c, Aleksander Mycio 4c
III miejsce: Pola Doksa i Helena Kośnik 4e, Agata Rypińska i Aleksandra Pietrzak 4c, Jeremi Lorenc 4d Julia Wrzesińska 4f, Antonina Pawłowska 4d, Zuzanna Pastewska 4c