RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT

„CHROŃMY POWIETRZE – PRZECIWDZIAŁAJMY NISKIEJ EMISJI”
Dnia 10 grudnia pracownicy Szkoły Leśnej na Barbarce przyjechali do naszej szkoły, aby zorganizować warsztaty i ogólnodostępny punkt edukacyjny pod hasłem „ Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji”.

12 grudnia trzy uczennice z klasy 8a reprezentowały naszą szkołę na etapie finałowym I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English For You" w IX LO. Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Piotr Całbecki oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Ryszard Bober. Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że Zuzanna Badaczewska zdobyła zaszczytne III miejsce i otrzymała cenne nagrody rzeczowe. Brawo!

Dorota Carska

VI Edycja programu edukacyjnego pt. „Dziel się uśmiechem”
W dniach 29.11.2018r. i 06.12.2018r. na zajęciach przyrodniczych min. uczniowie z klasy IV e wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Dziel się uśmiechem”. W ramach programu uczniowie otrzymali pakiety edukacyjne przygotowane przez sponsorów PCK i Wrigley Poland. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat prawidłowej i skutecznej higieny jamy ustnej i zdrowym odżywianiu się.

Jak co roku, 25 listopada b.r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii "Sztuka natury". Obejrzeliśmy ciekawy program o żurawiach, w tym polską premierę węgierskiego filmu "Żurawie w przestworzach". Zaciekawił nas tak bardzo, że sięgnęliśmy po autografy twórców.

W tym miesiącu zorganizowaliśmy w naszej szkole Kiermasz Smakołyków, aby pomóc chorym dzieciom z hospicjum „Nadzieja”.

Chętne osoby upiekły pyszne ciasta, rogaliki i babeczki, aby później uczniowie mogli skosztować słodkości, pomagając jednocześnie podopiecznym „Nadziei”.

Podczas zaledwie dwóch przerw przygotowane smakołyki zniknęły a my zebraliśmy aż 1200 zł !!! Już dzisiaj obiecujemy Wam, że w przyszłym roku upieczemy jeszcze więcej ciast, aby wszyscy mieli równe szanse je posmakować.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Maksymilian Bielicki i Krzysztof Szymańczyk z klasy 8b oraz Mateusz Kasprzak z klasy 8a, zajęli II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie z Okazji Święta Niepodległości. Konkurs objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 34 im. Tony’ego Halika.
Serdecznie gratulujemy!

Klasa 4 e gościła na lekcji pana Łukasza Pawłowskiego, polskiego wioślarza, srebrnego medalistę olimpijskiego z Pekinu. Było to spotkanie pełne wrażeń. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, oglądały medale, robiły selfie z mistrzem. Pan Łukasz utwierdził uczniów klasy 4 e, że sport jest ważny i może być źródłem wszelkiej satysfakcji.

Fotorelacja z naszych uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości.

Autor zdjęć: Grzegorz Tomasik

Rajd Niepodległości 1918-2018 dla klas 4, 5 i 6

29 października uczniowie klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w Rajdzie Niepodległości, który stanowił doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy historycznej dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wydarzeń i miejsc związanych z powrotem Torunia do macierzy.
Trasa rajdu podzielona została na 6 odcinków.

18 października w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Rady Uczniów Samorządu Uczniowskiego. Uważamy, że to najlepsza lekcja demokracji. Frekwencja była znakomita. Dzieci dały dobry przykład dorosłym.

13 października odbył się Rowerowy Rajd Niepodległości na Barbarkę dla uczniów klas 4 - 6 oraz ich rodziców, podczas którego uczciliśmy 100 – lecie odzyskania przez Polskę wolności. Wycieczka ta była także okazją do sprawdzenia wiedzy historycznej i oddania hołdu Polakom zamordowanym w tym miejscu w czasie II wojny światowej. Pod pomnikiem ofiar złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejsze życzenia dla nauczycieli w dniu Ich święta. Wszystkie zostały docenione i przez kilka dni zdobiły pokój nauczycielski. Za najbardziej wyjątkową uznano pracę klasy 7a. Wyróżnienie zdobyły klasy VIId oraz Va.

14 czerwca 2018 roku uczniowie z kółka dziennikarskiego uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w toruńskim oddziale Radia Eska i Radia WAWA.

Spotkanie poprowadziła dziennikarka, pani Magdalena Wit-Ratowska. Opowiedziała nam o pracy w radiu gdzie potrzebne jest posiadanie takich atutów jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, błyskotliwość, przyjemna dla ucha barwa głosu oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.