facebook_page_plugin
RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
ROZWIJAMY TALENTY
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Arrow
Arrow
Slider

14 czerwca 2018 roku uczniowie z kółka dziennikarskiego uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w toruńskim oddziale Radia Eska i Radia WAWA.

Spotkanie poprowadziła dziennikarka, pani Magdalena Wit-Ratowska. Opowiedziała nam o pracy w radiu gdzie potrzebne jest posiadanie takich atutów jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, błyskotliwość, przyjemna dla ucha barwa głosu oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.

Podsumowanie konkursów turystycznych:
„Moje wspomnienia z rajdów” i „Bohaterowie toruńskich ulic”

16 czerwca 2018 r.


Spotkaliśmy się w naszej szkole, aby podsumować dwa konkursy związane z rajdami, w których uczestniczyliśmy przez cały rok szkolny. Naszą imprezę uświetniły swoimi występami dzieci z klasy 1a pod opieką p. Wiesi Kowalskiej i uczennice z klasy 6a: Ida Klim i Nelli Willma.

W dniu 6 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości podsumowania i zakończenia etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.” Uroczystość odbyła się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu.

Wyniki konkursu historycznego klas 4 „Patroni naszych ulic”
I miejsce: Jakub Choczyński 4b, Hubert Nykiel 4e, Tymoteusz Adamowicz 4c, Vanessa Ezeonwurie 4c
II miejsce: Oliwia Zwolska 4e, Oliwier Mey i Jakub Klockowski 4e, Stanisław Marciniak 4e, Inga Stoff 4c, Julia Sanocka 4c, Martyna Kołacka 4c, Monika Tuszyńska 4c, Aleksander Mycio 4c
III miejsce: Pola Doksa i Helena Kośnik 4e, Agata Rypińska i Aleksandra Pietrzak 4c, Jeremi Lorenc 4d Julia Wrzesińska 4f, Antonina Pawłowska 4d, Zuzanna Pastewska 4c

Gratuluję
Hanna Matuszewicz

Wyniki konkursu historyczno - fotograficznego klas 4 - 6 „Toruń dawniej i dziś (1920 – 2018)”
I miejsce: Michał Kostrzewski 4a
II miejsce: Jeremi Lorenc 4d
III miejsce Maksym Bujnowski 5d

Wyróżnienia: Tymoteusz Adamowicz 4c, Aleksander Mycio 4c, Jakub Kierzkowski 5e, Adrian Beczek 6c, Rafał Podborny 5d, Weronika Szymańczyk 4c, Nina Warszycka 6b, Zuzanna Jastrzębska 5a, Julia Polkowska 4c, Jan Kostulski 5a, Hubert Nykiel 4e, Igor Banach 4a, Stanisław Marciniak 4e, Pola Miranowska 6a

Gratulujemy
Hanna Matuszewicz
Grzegorz Tomasik

Uczniowie klas 7 SP, 2 i 3 GIM zakończyli realizację projektu eTwinning „Adventure with art“. W projekcie uczestniczyły szkoły z Cypru, Grecji, Katalonii oraz Francji. Praca nad projektem polegała na wykonaniu pracy plastycznej według własnej wyobraźni do otrzymanego fragmentu obrazu.

Krzysztof Szymańczyk z klasy 7b został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Toruń z historią za pan brat” – „Historia starożytna i mitologia grecka”, zorganizowanego przez Międzywydziałowe Studencko – Doktoranckie Koło Naukowe Dziennikarstwa Historycznego UMK w Toruniu.

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24