RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT
Slider

W środę 18.04.2018r klasy 1a i 3a wybrały się na wycieczkę pociągiem do JuraParku w Solcu Kujawskim. Wiele dzieci - zwłaszcza pierwszaków -  jechało pociągiem po raz pierwszy. W JuraParku dzieci zwiedziły ścieżkę edukacyjną, Muzeum Ziemi, obejrzały film 5-D o powstaniu życia na ziemi, miały warsztaty plastyczne, a także świetnie bawiły się w wesołym miasteczku i na placu zabaw.

Zobaczcie zdjęcia

23. kwietnia wzięliśmy udział w "Eksperymentach z Panem P - powietrze". To była super nauka przez zabawę. Wszystkie doświadczenia bardzo nam się podobały. Później był apel z okazji Święta Ziemi, który przygotowała dla nas klasa 1b. Nasi młodsi koledzy przygotowali bardzo ciekawy i wesoły program. Następnie w ramach projektu bibliotecznego odwiedziliśmy bibliotekę osiedlową. 23 kwietnia jest bowiem Światowym Dniem Książki. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat książek i bibliotek, a także poznaliśmy sposoby układania książek na półkach.

Dnia 24.04.2018 klasa 3c wzięła udział w wyjątkowych warsztatach organizowanych w Teatrze Baj Pomorski pt. „Stworzenie aktora, czyli sztuka wykonania lalki teatralnej”. Podczas spotkania każdy uczeń stworzył pacynkę według własnego projektu. Zajęcia dostarczyły wiele emocji a młodzi twórcy już dziś z zapałem rozważają nad przygotowaniem przedstawienia klasowego.

„Wycieczka plus lekcja” - wyjątkowa lekcja przyrody

Dnia 23.04.2018 uczniowie klasy 2a i 3c uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przyrody realizowanej w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” przez Województwo Kujawsko-Pomorskie Departament Środowiska. Niezapomniane zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci młodych badaczy, odbyły się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Klasa 1D wzięła udział w zajęciu chemicznym "Eksperymenty z Panem P - Powietrze" przygotowanym przez Pana Bartosza Pałuckiego.

Najlepiej czytający uczniowie, reprezentanci trzech poziomów edukacyjnych: Janek Serocki uczeń klasy 1D, Joanna Piotrowska uczennica klasy 2B i Witek Kaczmarek uczeń klasy 3A wzięli udział w "Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania".

Dnia 13 kwietnia 2018 r. w Domu Harcerza w Toruniu odbył się I etap Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Wierszoklepka”. To już VI edycja cieszącego się niezwykłą popularnością konkursu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali:

Jagoda Jedynak z klasy 1e
Artur Falenta z klasy 3a
Marta Horiszna z klasy 3c
Zosia Mierzwińska z klasy 3e

Do wielkiego finału zakwalifikowała się Zosia Mierzwińska oraz Artur Falenta. Gratulujemy i trzymamy kciuki w najbliższy piątek 20 kwietnia 2018 r. !