RAZEM OSIĄGNIEMY WIĘCEJ
WPROWADZAMY W ŚWIAT WARTOŚCI
WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT

14 - 15.06.2018 I Toruński Festiwal dla Dzieci - Archipelag Zabawy

Kilka klas z edukacji wczesnoszkolnej odwiedziło w piątek Halę Arena, aby wziąć udział w I Toruńskim Festiwalu dla Dzieci.

Dzieci z klasy 1a były na niezwykłej wystawie prac Iwony Chmielewskie "RZECZY WIŚCIE". Można na niej zobaczyć około dwustu oryginalnych, wykonanych ręcznie prac, w charakterystycznych dla artystki technikach, które łączą m.in. rysunek, grafikę, tkaninę czy też przedmioty codziennego użytku.

29.05.2018r odbył się XVI Rajd Pierwszaka im. Romana Sołtysińskiego połączony z Przeglądem Twórczości Dziecięcej

Fotorelacja z XVI Rajdu Pierwszaka, którego pomysłodawczynią jest pani Violetta Wojciechowska-Sanocka, a organizowany jest przez SP nr 24, OM PTTK Toruń i Muzeum Etnograficzne.

Wiesława Kowalska

Klasa 1a już nie pierwszy raz wybrała się na zajęcia do Szkoły Leśnej na Barbarce. Tym razem dzieci poznawały płazy. Nie było to takie proste, bo aby dojść do każdego okazu trzeba było znaleźć kolejne elementy i rozszyfrować mapkę. Dzieci były bardzo zainteresowane "żywą" lekcją przyrody i zgodnie ze sobą współpracowały, co widać na załączonej fotorelacji.

Sukces Artura w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Dzieje Polski”

W organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy, Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Dzieje Polski”, już po raz trzeci naszą szkołę reprezentował Artur Falenta z klasy 3A. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była „Polska Wielka, Polska Niepodległa".

22 i 23.05.2018 r klasa 1a była na wycieczce w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Miętowy Gaj na Pojezierzu Brodnickim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Poznawały faunę i florę parku i podziwiały urokliwe miejsca. Taka nauka na żywo łatwo "wchodzi" do głowy.

W środę 18.04.2018r klasy 1a i 3a wybrały się na wycieczkę pociągiem do JuraParku w Solcu Kujawskim. Wiele dzieci - zwłaszcza pierwszaków -  jechało pociągiem po raz pierwszy. W JuraParku dzieci zwiedziły ścieżkę edukacyjną, Muzeum Ziemi, obejrzały film 5-D o powstaniu życia na ziemi, miały warsztaty plastyczne, a także świetnie bawiły się w wesołym miasteczku i na placu zabaw.

Zobaczcie zdjęcia